МІЖНАРОДНИЙ ДОСВІД: візит спеціалістів "САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН" до компанії «ICB PHARMA» (Польща)

Препарат СІЛКЕР – справжня революція у питанні контролю дрібних шкідників екологічним шляхом, тобто без застосування пестицидів. І новинка уже з 2019 року доступна в портфоліо «Самміт-Агро»!

Такий прорив став можливим завдяки інноваційним розробкам науковців польської компанії ICB Pharma.

Як створюються унікальні технології, чому саме такий шлях розвитку обрали польські експерти та які перспективи співпраці – питання, що дуже цікавили спеціалістів «Самміт-Агро», котрі вже встигли розпочати продажі препарату СІЛКЕР в українські господарства. Тож, у січні 2020 року група регіональних представників та технічних експертів «Самміт-Агро» вирушила до польського міста Явожно, де розташована ICB Pharma - компанія-виробник продукту, - щоб особисто познайомитись з партнерами та почути інформацію із перших уст.

«Innovations in chemistry and biology» (інновації в хімії та біології) – девіз компанії ICB Pharma, яка була заснована в 2000 році, а на сьогоднішній день вже представляє свою продукцію в більш, ніж 120 країнах світу.

Крім агротехнологій (розробки безпечних альтернатив традиційним засобам захисту рослин), компанія має ще 3 напрямки діяльності. Це продукти для боротьби з побутовими комахами, фармацевтичні засоби для людей та продукція для здоров’я тварин.

Розробки та дослідження тут відбуваються безперервно – про це польські колеги розповіли гостям в рамках екскурсії по підприємству. Тут є власна професійна лабораторія найвищого рівня, сертифікована GLP (Good Laboratory Practice), що дозволяє спеціалістам компанії виконувати досліди навіть на замовлення офіційних установ. Частину об’єктів вдалося побачити, проте більшість - секретні.

Але українські гості приїхали не лише задля знайомства з партнерами та виробничими потужностями ICB Pharma - їх метою також було якомога більше дізнатися про СІЛКЕР, ознайомитися з результатами застосування продукту у різних країнах, на різних культурах, з’ясувати нюанси та задати виробнику запитання, які вони самі вже встигли отримати від українських садоводів, овочівників та фермерів, що вирощують польові культури.

Основним моментом, що цікавив українських аграріїв був склад препарату. Чи справді продукт не містить пестицидних компонентів? Експерти ICB Pharma наголосили, що СІЛКЕР  у своєму складі не містить пестицидів - лише суміш силіконів та полімерних сполук двох видів, а дія препарату на шкідників обумовлена виключно фізичним ефектом. Дуже важливою перевагою продукту є те, що в результаті розпаду СІЛКЕР  утворюються виключно прості природні сполуки, а, отже, немає жодних залишків пестицидів у продукції. «Це – унікальна запатентована 3D-IPNS технологія. При потраплянні робочого розчину препарату на комаху, на її тілі утворюються зв’язки між полімерними сполуками, формується так звана полімерна сітка, що обмежує рух та життєві функції організму: шкідник не може рухатись, не може їсти, не може дихати» - наголосив Войтек Вєчорек (керівник напрямку агротехнологій ICB Pharma). В той же час на дихання рослин препарат не впливає жодним чином і це доведено численними дослідами.  

В якому діапазоні температур може застосовуватися препарат? «Допустимою температурою для внесення препарату є +10…+35°С. Що вища температура повітря, то кращим буде ефект» – запевняють виробники – «але при значному підвищенні температури (понад + 35°С), особливо якщо використовується вода зі свердловини, може виникати пошкодження рослин за рахунок різниці температур робочого розчину та навколишнього середовища».

Детально розглянули дію препарату на різних шкідників: кліщів, попелиць, цикад, білокрилок, личинок щитівок, трипсів, листоблішок (в тому числі грушеву медяницю) та ін.

Цікаво, що 80% від загального об’єму СІЛКЕР (в Європі зареєстрований під назвою СІЛТАК) у Польщі застосовується для боротьби із павутинним кліщем. Це можна пояснити низкою причин:

  • висока поширеність шкідника у Польщі;
  • невелика кількість дозволених до застосування у Польщі акарицидів;
  • розвиток резистентності, що виробляється у шкідника до більшості акарицидів протягом дуже короткого періоду;
  • ефективність препарату СІЛТАК (СІЛКЕР ) проти павутинного кліща дуже висока - біля 90%, а резистентність виникнути не може, оскільки спосіб дії – фізичний!

Виробники звернули увагу гостей і на кратність обробок, особливості застосування на різних культурах та норми.

Питання лунали безперервно. Українці також мали чим поділитися з поляками – тож розповіли про перший досвід застосування в українських садках та навіть на сої, про перші позитивні відгуки клієнтів. Поляки ж, у свою чергу, надали коментарі та цінні рекомендації.

Тренінг виявився надзвичайно плідним. Нотаток було багато, а нових знань – ще більше.

Натхнені візитом до польських партнерів, спеціалісти «Самміт-Агро» повернулися додому, щоб поділитися знаннями з аграріями у своїх регіонах та отримати високі результати, втіливши знання на практиці.


Щоб отримати детальну консультацію стосовно застосування препарату СІЛКЕР  , звертайтеся до регіонального представника у Вашому регіоні, або телефонуйте до головного офісу, + 38 044 494 37 04.