НА ЗАХИСТІ ОЛІЙНИХ КУЛЬТУР: СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ ТА БІОЛОГІЧНІ РІШЕННЯ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ВРОЖАЙНОСТІ

Компанія «Самміт-Агро Юкрейн», яка цього року відзначає 20-річний ювілей, напередодні сезону зібрала близько 100 аграріїв на конференції у м. Київ, присвяченій захисту олійних культур. Провідні фахівці компанії презентували нові рішення, які допоможуть захистити посіви та збільшити врожайність соняшнику, сої та ріпаку.

Олександр Кривенко

Олійні культури є стратегічними для українських аграріїв, тому вимагають оптимізації методів захисту та пошуку нових інструментів підвищення врожайності. Тож напередодні сезону компанія «Самміт-Агро Юкрейн» представила на конференції свої передові рішення та новинки для олійних культур.

«Ми дотримуємось японських традицій і пропонуємо українському агровиробнику виключно якісні, перевірені практичним досвідом, безпечні для людини та довкілля засоби захисту рослин, спектр яких з кожним роком зростає», – повідомила у вступному слові Тамара Мельничайко, Генеральний директор ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн». «Ми вже 20 років працюємо на ринку та дуже пишаємось тим, що сьогодні маємо гарне портфоліо із 50 продуктів для захисту усіх важливих сільгоспкультур, а на олійних культурах частка нашого бізнесу сягає майже 50%, тому нам завжди є що запропонувати сільгоспвиробникам».

В ході конференції доповідачі поділились практичним досвідом та напрацюваннями щодо захисту олійних культур препаратами компанії «Самміт-Агро Юкрейн» та презентували чимало новинок.

Окрім загальноприйнятих методів хімічного захисту та живлення,  прогресивні аграрії шукають нові рішення та інструменти підвищення  врожайності, і все частіше звертаються до біопродуктів. Саме тому, перша  частина конференції була присвячена біопродуктам - новому напряму, який  «Самміт-Агро Юкрейн» розвиває в Україні з 2017 р. під брендом Seipro.  Спеціально запрошений гість - Тьєрі Прадьєр, представник компанії  «Сумітомо Кемікалз» розповів про мікоризу, як унікальний метод  підвищення врожайності польових культур, а саме про біопродукт МікоАпплай, ЗП,  сворений на основі 4 видів мікоризоутворюючих грибів.

Мікориза являє  собою симбіоз гриба та кореня і формує взаємовигідні  відносини між  грибами у ґрунті та корінням рослин. Завдяки такій  взаємодії  покращується поглинання поживних речовин з ґрунту,  підвищується  стійкість до посушливих та стресових умов, покращується  структура  ґрунту. Результатом застосування МікоАпплай є збільшення кореневої маси рослини, покращення живлення та споживання   води, рослини стають стійкішими до стресів. Тьєрі Прадьєр підкреслив,  що  використання продукту МікоАпплай для обробки насіння польових культур сприяє оптимізації врожайності   шляхом покращення фізіологічних функцій рослин упродовж усього   вегетативного періоду. І це не лише теорія. Ефективність даного методу,   особливо в стресових умовах, доведено чисельними дослідами у Європі та   Україні.

Про дію та досвід застосування біостимулянтів Seipro на олійних культурах розповів Олександр Олійник - керівник департаменту реєстрації та розвитку продуктів «Самміт-Агро Юкрейн». Зокрема, представив препарат Кайші, який завдяки комплексу амінокислот активує фотосинтез, покращує біосинтез білків та формування біомаси і заощаджує енергію рослин під час формування олії. Ще одним біостимулянтом з лінійки Seipro є Кінактив Інішіал, який сприяє кращому запиленню та формуванню зав’язі. Завдяки комплексу органічної фракції збільшується кількість та діаметр пилкових зерен, підвищується продуктивність та життєздатність пилку, як результат – більш ефективне запилення, та кращі показники врожайності. Справжнім хітом сезону 2018 року став Амалгерол – інноваційний біостимулянт та біоактиватор ґрунту. Препарат активує ґрунтову мікрофлору, сприяє посиленому росту кореневої системи, підвищує імунітет та стійкість рослин до несприятливих умов.

Друга частина конференції пройшла у форматі трьох тематичних секцій, на яких розглянули ключові аспекти захисту соняшника, сої та ріпаку.

Ефективний гербіцидний захист є першим кроком успішної системи захисту рослини. Тож обираючи гербіцид для захисту соняшнику та сої, все більше українських аграріїв віддають перевагу інноваційному японському гербіциду Пледж, який вже став новим українським бестселером. Пледж контролює складні види бур’янів, зокрема амброзію, лободу, дурман, щирицю, берізку польову, і може застосовуватись як ґрунтово, так і посходово. При грунтовому застосуванні відмінно себе зарекомендувала схема Пледж + Роубек, що дозволяє підсилити та прискорити гербіцидну дію.

У секції по захисту сої значну увагу приділили захисту від хвороб, які знижують енергію проростання та схожість насіння, послаблюють рослини. «Фунгіцидний захист сої слід розпочинати ще на етапі протруєння насіння» – підкреслив Ігор Лушпанов – регіональний представник «Самміт-Агро Юкрейн» у Рівненській та Волинській області, та порадив використовувати Фунабен Т – надійний протруйник для насіння сої, ріпаку та зернових. Завдяки поєднанню двох діючих речовин препарат має системну та контактну дію, знешкоджує грибкові захворювання. Фунабен Т може застосовуватись для обробки насіння у поєднанні з препаратом МікоАпплай, що дасть рослині найкращий старт.

Для захисту сої від хвороб у період вегетації, в портфоліо «Самміт-Агро Юкрейн» є двокомпонентний фунгіцид Ямато, який уже три сезони користується популярністю українських агровиробників, та новинка сезону 2019 – сучасний фунгіцид Глорі, який контролює широкий комплекс хвороб, зокрема пероноспороз та борошнисту росу.

Важливою умовою захисту ріпаку від шкідників є ефективний та безпечний  інсектицид, адже ріпак – це бджолозапильна культура із тривалим періодом  цвітіння, і останні обробки часто доводиться проводити саме у період  активного льоту бджіл. Проблема масового отруєння бджіл в Україні гостро  постала минулого року, коли лише офіційно було зареєстровано близько  1400 випадків отруєнь пасік, що призвело до загибелі 13 000 бджолосімей (Згідно даних Держпродспоживслужби). Ефективним та безпечним рішенням для захисту ріпаку від основних шкідників є препарат Моспілан – єдиний інсектицид в Україні, офіційно зареєстрований для використання у період цвітіння ріпаку! Моспілан – японський оригінальний інсектицид, який вже понад 10 років використовується у більш ніж 100 країнах світу. З 2019 року Моспілан став ще більш зручним та безпечним завдяки новій більш зручній упаковці -  водорозчинні пакети (2 х 200 грам)!

Багато важливих питань підіймалося під час конференції, чимало проблем  обговорили. Учасник мали можливість знайти відповіді на актуальні  питання та почерпнути нові знання з перших рук перед тим, як піти в поля  та розпочати сезон. Вдалого старту та високих врожаїв!