«ЗАХИСТ КАРТОПЛІ НА ПРАКТИЦІ» - ОГЛЯД ВЕБІНАРУ 12.03.2021

Картопля без перебільшення вважається одним з найголовніших продовольчих товарів в Україні, а споживання її продовжує зростати щороку. Однак картопля - це не лише популярний продукт, а й високорентабельна культура. Фермери, які вирощують картоплю, добре знають, що за високими картопляними врожаями стоїть якісна техніка, регулярні агрохімічні обробки, професійне збирання та особливі умови зберігання. Крім того, треба не просто обрати сорти, що підходять до певних природно-кліматичних умов, але й підібрати надійну стратегію їх захисту, врахувати можливі несприятливі фактори.

Саме тому, в рамках підготовки до нового сезону 2021 року компанія «Самміт-Агро Юкрейн» разом із своїм багаторічним партнером, компанією «Солана Україна», що створює та постачає високоякісну насіннєву картоплю, зібрали 12 березня українських картоплярів на он-лайн вебінарі «ЗАХИСТ КАРТОПЛІ НА ПРАКТИЦІ».

З чого ж починати підготовку до картопляного сезону? Як і багато інших культур, картопля є чутливою до бур’янів. Сергій Панасенко, продукт-менеджер «Самміт-Агро Юкрейн» відкриваючи вебінар, розповів гостям, як обрати надійну стратегію гербіцидного захисту картоплі.

Не дивлячись на те, що для вирощування картоплі зазвичай обирають найкращі поля, якщо на полі все таки присутні багаторічні злакові і особливо дводольні бур’яни, краще поборотися з ними до посіву культури. Тут на допомогу прийде гербіцид суцільної дії  БАРКЛЕЙ ГАЛЛАП на основі ізопропіламінної солі гліфосату.

Багато картоплярів могли стикатися на практиці з ситуацією, коли гербіцид працює не так, як очікувалося. Що ж не так? Як відомо, гліфосат та деякі інші гербіциди чутливі до якості води. Високий рН сприяє пришвидшенню деградації діючих речовин гербіцидів, а іони кальцію та магнію зв’язують діючі речовини, роблячи їх неактивними.

Тому спеціаліст радить звернути увагу на якість води, що використовується для обробки. У  портфоліо «Самміт-Агро Юкрейн» з 2021 року представлена новинка - мультифункціональний кондиціонер води ВОЛЬТА-ЕГО АДВАНС, що нейтралізує високий pH, стабілізуючи робочий розчин на рівні 5,0-6,0 одиниць, зв’язує іони, що визначають жорсткість води, підвищує ефективність гліфосатів та інших гербіцидів. Крім того, цей препарат є справді мультифункціональним, так як впливає на ефективність покриття рослини, особливо на воскових та опушених поверхнях, запобігає надмірному знесення робочого розчину під час обробки та має властивості піногасіння.

Також Сергій розповів про Європейський досвід використання гербіциду ПЛЕДЖ. Застосувавши цей унікальний гербіцид до сходів культури, можна проконтролювати такі злісні бур’яни, як лобода біла, амброзія полинолиста, щириця звичайна, підмаренник чіпкий та багато інших. І особливо такі складні, як паслін чорний та дурман звичайний, які є стійкими до інших гербіцидів.

У боротьбі зі злаковими бур’янами допоможе препарат ТАРГА МАКС – селективний післясходовий протизлаковий гербіцид з покращеною формуляцією – японська новинка 2021 року!

А що ж стосовно хвороб? Уже не одне століття картоплярі боряться із злісними та вкрай шкодочинними хворобами картоплі, серед яких лідирують фітофтороз та альтернаріоз.

Про ефективні рішення даної проблематики гостям вебінару розповів Анатолій Гусак, керівник Північного регіону «Самміт-Агро Юкрейн».

Незмінним помічником картоплярів у боротьбі з фітофторозом, особливо у екстремальних умовах, вже тривалий час є фунгіцид РАНМАН ТОП. Спеціаліст представив слухачам чимало дослідів та результатів успішного застосування продукту на картоплі в Україні та світі. Це єдиний контактний фунгіцид, що має стійкість до змивання, навіть у випадку випадання дощу у кількості 100 мм.

Розглянули й інші дієві фунгіциди проти комплексу хвороб картоплі, серед яких НАУТІЛ, МАНЗАТ, ПЕНКОЦЕБ.

Крім того, експерт радив картоплярам звернути увагу і на спеціально розроблений для картоплі ад’ювант КРУСЕЙД, завдяки застосуванню якого створюється оптимальний розмір краплі, зменшується знесення робочого розчину під час обробки, покращується покриття, в т.ч. листків нижнього ярусу, тим самим сприяючи максимально ефективній роботі фунгіцидів.

Картопля – культура чутлива, тож її захист від природних катаклізмів та інших стресових факторів має важливе значення. Внаслідок таких умов, бульби можуть бути неправильної форми та не відповідати товарним стандартам, що має принципове значення при реалізації готової продукції.

Як тут зарадити, але не зловживати хімічним навантаженням на культуру?

Олександр Олійник, керівник Департаменту Реєстрації та Розвитку продуктів «Самміт-Агро Юкрейн» підкреслив, що у портфоліо компанії є «магічний» біологічний продукт – біостимулянт та біоактиватор ґрунту АМАЛГЕРОЛ. Препарат відновлює культуру після пестицидних та природних стресів, підвищує врожайність, товарні характеристики продукції, відновлює родючість ґрунту та активує ґрунтову мікрофлору. 

А ще АМАЛГЕРОЛ є 100% натуральним продуктом, має сертифікат «Органік Стандарт» та може бути застосований у органічному землеробстві.

Від захисту перейшли й до нюансів вирощування, а саме – розглянули високоврожайні сорти картоплі від «Солана Україна».

Ігор Завадський, Генеральний директор компанії-виробника, розповів гостям вебінару про найпопулярніші сорти картоплі, що при належному догляді гарантують фермеру максимальний прибуток.

Питань було багато! 

А по завершенню заходу провели «Картопляну вікторину», аби найуважніші слухачі отримали цінні подарунки від організаторів.

Бажаєте дізнатись більше?

Дивіться запис вебінару на нашому You-Tube каналі:  https://is.gd/aYJ1ak