ГЕРБІЦИДНИЙ ЗАХИСТ ОЗИМИХ ЗЕРНОВИХ ПІСЛЯ ВІДНОВЛЕННЯ ВЕГЕТАЦІЇ

Контроль бур’янів у посівах озимих зернових - це один із важливих факторів впливу на врожайність культури.

Тепла, дощова та затяжна осінь 2020 року сприяла масовому забур’яненню посівів озимих зернових зимуючими бур’янами. Багато господарств ще з осені пробували боротись з ними, але зазвичай застосовували рішення, які не мали ґрунтової дії. Тому, після наступного дощу поряд з пригніченими бур’янами з’являлись нові хвилі сходів бур’янів.

Друга хвиля бур'янів (зелені рослини), через 10 діб після осіннього внесення трибенурон-метилу. Фото 11.11.2020р. Вінницька обл.

Попри низькі температури взимку, бур’яни, в переважній більшості, перезимували. Тож, на таких полях частина внесеного азоту під час ранньовесняних підживлень та інші елементи мінерального живлення активно витрачаються бур’янами, що призводить до нераціонального використання добрив і зниження потенціалу культури. До того ж бур’яни створюють значну конкуренцію рослинам озимої пшениці, особливо в період кінець кущення - початок виходу в трубку, коли відбувається закладка репродуктивних органів.

Засмічення поля озимої пшениці бур'янами станом на 19.03.2021р. Рівненська обл.

Експерти «Самміт-Агро Юкрейн» підкреслюють, що небезпечними та найпоширенішими бур’янами в посівах озимої пшениці є підмареник чіпкий, берізка польова, падалиця соняшнику та ріпаку, фіалка польова, сокирки польові, вероніка види, гірчиця польова, талабан польовий, ромашка види, роман польовий, рутка лікарська, триреберник непахучий, кучерявець Софії, курячі очка, зірочник середній, жабрій види,  волошка синя, мак дикий, осот жовтий, осот рожевий, метлюг звичайний.

Для ефективного та безпечного контролю зимуючих та ярих бур’янів у посівах озимих зернових культур "Самміт-Агро Юкрейн" має у своєму портфоліо гербіциди ТІФОСІ (0,06-0,07 кг/га) та ДІКАФЛОР (0,22-025 л/га). Яке з цих рішень обрати?

Гербіцид ТІФОСІ (тифенсульфурон-метил, 400 г/кг + трибенурон-метил, 150 г/кг) має дуже широкий спектр дії, завдяки комбінації двох класичних сульфонілсечовинних компонентів.

Важливою перевагою препарату є його висока технологічність, оскільки, на відміну від багатьох конкурентів, в одній гранулі препарату ТІФОСІ містяться обидві діючі речовини у точних дозуваннях та допоміжні компоненти, що забезпечує покращену розчинність та стабільність робочого розчину, а також вищу біологічну ефективність без ризиків фітотоксичності. 

ТІФОСІ проявляє високу ефективність вже від +5˚С та має дуже широке вікно застосування - від 3-х листків і аж до прапорцевого листка у культури.

Норма внесення препарату становить 0,06 кг/га для бур’янів в початкових фазах розвитку та 0,07 кг/га -  для забур’янених посівів та частково перерослих зимуючих бур’янів.

Ефективність та швидкість роботи ТІФОСІ значно підвищується при додаванні ад'юванту СКАБА із нормою 0,05-0,1 л/га.

Завдяки поєднанню властивостей «супер-розповсюдження» та «прилипання», СКАБА дозволить максимально добре покрити бур’яни робочим розчином препарату, особливо ті, які мають воскові та опушені поверхні.

Якщо на Вашому полі присутні такі важкоконтрольовані бур’яни, як підмареник чіпкий, осоти, берізка польова, фіалка польова, падалиця ріпаку та соняшнику (в т.ч стійкі до трибенурон-метилу та імідозалінонів), та бур’яни стійкі до 2,4 Д, МЦПА та сульфонілсечовин рекомендуємо Вам застосувати ДІКАФЛОР (дикамба, 422 г/л + флорасулам, 18 г/л).

Це гербіцид, якому немає аналогів на ринку України. Основною перевагою ДІКАФЛОР є те, що він швидко проникає до кореневої системи та високоефективний проти багаторічних бур’янів. Гербіцид варто вносити у фазу кущення - до початку виходу в трубку. Оптимальна температура для внесення – від +10 ˚С. Норма внесення 0,25 л/га. Візуальні симптоми дії препарату у чутливих бур’янів з’являються через 1-3 дні після обробки, а їх загибель настає на 7-14 день.

Тож, обирайте препарат, який найбільше підходить саме для вирішення проблем на Вашому полі – ТІФОСІ або ДІКАФЛОР.

За більш детальною інформацією ви можете звернутися до регіонального представника «Самміт-Агро Юкрейн» у Вашому регіоні!

Автор: Андрій Мельничук, Технічний експерт Центрального регіону

+38 (095) 001-39-60

andrii.melnychuk@summit-agro.com.ua