ГЕРБІЦИДНИЙ ЗАХИСТ ОЗИМОЇ ПШЕНИЦІ З ОСЕНІ

Прогнозовані ще кілька років тому кліматичні зміни на сьогоднішній день стали реальністю і вони мають суттєвий вплив на сільське господарство. Стійке похолодання вже не приходить за розкладом в кінці жовтня чи на початку листопада. Умови, коли озимі зернові культури, а разом з ними і зимуючі бур’яни в їх посівах продовжують частково вегетувати у зимовий період стали вже типовими для всієї території України. Це змушує фермерів змінювати підходи до технології вирощування озимих зернових культур.

У Європі осіння гербіцидна обробка вже багато років є стандартним елементом технології. Тому для всіх тих, хто планує отримати високі врожаї та забезпечити найвищу економічну ефективність ведення господарства в Україні, захист від бур’янів озимих зернових в осінній період стає дедалі більш поширеною практикою. Контроль бур’янів на ранніх етапах росту і розвитку культури дозволяє уникнути конкуренції з бур’янами за світло, вологу та елементи мінерального живлення, що дає можливість культурі закласти більший потенціал урожайності з осені та краще підготуватися до перенесення несприятливих умов перезимівлі.

Для ефективного осіннього захисту пшениці озимої від бур’янів восени «Самміт-Агро Юкрейн» рекомендує застосувати гербіцид ПЛЕДЖ  50, ЗП у нормі витрати 0,06-0,08 кг/га*.

* - перед застосуванням препарату Пледж, обов’язково зверніть увагу на «Інструкцію по застосуванню Пледж® 50, ЗП на пшениці озимій»

Це універсальне рішення для надійного контролю бур’янів. Перевагою препарату є те, що він має дуже широке вікно для застосування – від посіву і аж до 6-го листка у культури. За умови дотримання регламентів застосування та сприятливих погодних умов, ПЛЕДЖ 50, ЗП безпечний для культури і високоефективний проти широкого спектру озимих та зимуючих бур’янів у посівах пшениці озимої, таких як грицики звичайні, зірочник середній, кучерявець Софії, мак-самосійка, сокирки польові, талабан польовий і навіть таких складних, як підмареник чіпкий та метлюг звичайний.

Застосування ПЛЕДЖ  50, ЗП восени допоможе попередити ситуацію, коли складні умови навесні (затяжні або часті дощі, низькі температури, заморозки, завантаженість техніки) не дають змоги зайти в поле для вчасної гербіцидної обробки. Що в свою чергу може призвести до переростання бур’янів, і як наслідок, до зниження ефективності післясходових гербіцидів, підвищення негативного впливу гербіцидів на культуру та втрати продуктивності пшениці озимої внаслідок подовженого періоду конкуренції бур’янів з культурою. Ефективна боротьба із бур’янами в осінній період дозволяє оптимізувати роботу техніки навесні. А за сприятливих умов на момент застосування ПЛЕДЖ  50, ЗП з осені та за умов нормального росту і розвитку культури, повторне застосування післясходових гербіцидів весною після відновлення вегетації у переважній більшості випадків робити буде не потрібно. Але якщо культура ослаблена і не може забезпечити достатній рівень конкуренції або при дуже високому рівні забур’янення, осіннє застосування ПЛЕДЖ  50, ЗП може не повністю забезпечити контроль деяких видів бур’янів та падалиці соняшнику і ріпаку, проте дає можливість більш ефективно використовувати потенціал рослин та сприяє кращій ефективності застосування страхових гербіцидів у весняний період.

Доцільність й ефективність застосування препарату ПЛЕДЖ  50, ЗП восени доведена експертами та перевірена фермерами на зернових культурах у багатьох країнах Європи.

ЕФЕКТИВНІСТЬ ПЛЕДЖ, % НА ОДНОРІЧНІ ДВОДОЛЬНІ БУР’ЯНИ В ЧЕХІЇ

Крім того, ми провели власні польові досліди у різних регіонах України, порівняли різні норми та строки застосування ПЛЕДЖ 50, ЗП, а також препарати конкурентів.

Дослід №1. Дослідне поле НУБІП, с. Митниця, Київська обл. 

Дата посіву: 28.09.2019 р.  Сходи культури: 08.10.2019 р.

Стан дослідних ділянок через 6 місяців, на 29.04.2020 р.

Стан дослідних ділянок через 8 місяців, на 05.06.2020 р.

Дослід №2. Дослідне поле Інституту сільського господарства Західного Полісся, Рівненська обл.

Дата посіву: 03.10.2019 р. Сходи культури: 11.10.2019 р.

Стан дослідних ділянок через 9 місяців, на 02.07.2020 р.

Отже, можемо з впевненістю заявити, що наша технологія є найбільш ефективною, безпечною для культури і економічно привабливою для фермерів.

Використовуйте японські технології для досягнення найвищої економічної ефективності ведення агробізнесу!

За додатковою інформацією звертайтеся до регіонального представника "Самміт-Агро Юкрейн" у Вашому регіоні.