ГЕРБІЦИДНИЙ ЗАХИСТ СОЇ - ДОСХОДОВА ОБРОБКА

Незважаючи на посушливу погоду та перепади температур, в Україні почали сіяти сою. Разом з тим постало питання, який обрати гербіцидний захист, адже на початкових стадіях  вегетації рослини сої мають дуже повільний ріст і розвиток, через що багато різних видів бур’янів  намагаються забрати у неї поживні  речовини, світло і вологу, що особливо актуально в цьогорічному сезоні. Крім того, соя  дуже вразлива в момент появи першого трійчастого листка, коли відбувається розвиток кореня.

Захист сої від бур’янів – необхідний агрозахід, без якого не обійтися. Успішно поборотися з небажаною рослинністю та уникнути конкуренції за поживні речовини й воду на ранньому етапі можуть допомогти ґрунтові гербіциди, які представлені на ринку в асортименті. Проте, наголошуємо, що багато ґрунтових гербіцидів не лише знищують бур’яни, а й можуть мати негативний вплив на культурні рослини, про що вже почали відкрито говорити деякі насіннєві компанії. Мова йде саме про чутливість сої до деяких ґрунтових гербіцидів, наприклад, до метрибузину та пендиметаліну. Крім того, застосування високих доз ґрунтових гербіцидів, котрі мають властивість промиватися в глибші горизонти, може негативно позначитися на азотфісуючих властивостях  бульбочкових бактерій.

Рекомендуємо застосувати високоефективний ґрунтовий гербіцид ПЛЕДЖ 50, ЗП для довготривалого контролю проблемних широколистих бур’янів, що придатний до застосування на всіх типах ґрунтів та всіх сортах сої. Гербіцид ПЛЕДЖ 50, ЗП добре контролює лободу білу, паслін чорний, гірчак шорсткий, щирицю звичайну, підмаренник чіпкий  та багато інших видів бур’янів. А за наявності на полі берізки польової, під час внесення препарат спалює її надземну масу.

Для розширення спектру дії на злакові бур’яни ПЛЕДЖ 50, ЗП може бути застосований  у баковій суміші з іншими ґрунтовими гербіцидами, котрі будуть підсилювати дію на цю групу бур’янів.

ПЛЕДЖ 50, ЗП має високу селективність до сої і може бути використаний у нормах 0,10 – 0,12 кг/га без негативного впливу на культуру. Крім того, препарат не переміщується в нижні шари ґрунту, тому може застосовуватись на легких ґрунтах.

Для отримання найкращого результату ми рекомендуємо застосовувати бакову суміш:

ПЛЕДЖ 50, ЗП (0,10-0,12 кг/га)  + РОУБЕК, КЕ (0,3-0,4 л/га).

Норма витрати робочого розчину: 300 л/га.

Додавання спеціального ад’юванту РОУБЕК, КЕ підсилить дію гербіциду як у вологих погодних у мовах, так і за умов недостатнього зволоження, допоможе максимально використати наявну вологу.

Застосування препарату  ПЛЕДЖ 50, ЗП забезпечує вдалий старт сої із самого початку та захищає поле від бур’янів на довгий час, а також немає ніяких обмежень в сівозміні на наступний рік для польових культур. Озимі зернові культури можна без обмежень висівати цієї ж осені.


За додатковою інформацією звертайтеся до регіонального представника "Самміт-Агро Юкрейн" у Вашому регіоні.