КОНТРОЛЬ ЦЕРКОСПОРОЗУ НА ЦУКРОВИХ БУРЯКАХ У СЕРПНІ

На календарі вже початок серпня. Весна та більша половина літа в же в минулому, як і більшість технологічних операцій на бурякових ланах. Проте розслаблятися аграріям ще зарано, адже спокійно готуватися до збору врожаю заважає така небезпечна хвороба, як церкоспороз.

На сьогоднішній день, в більшості господарств вже зробили по дві фунгіцидні обробки проти церкоспорозу. Серпень не є виключенням. Доведеться робити ще й третю, а подекуди і четверту хімічну обробку. У зв’язку з цим дуже гостро постає питання ефективності фунгіцидів та виникнення резистентності. Адже насправді коло класів діючих речовин, які зазвичай використовуються, дуже обмежене, а «довгі» сівозміни вже в далекому минулому.

В більшості випадків хімічні компанії для захисту цукрових буряків від церкоспорозу пропонують продукти на основі стробілуринів, триазолів чи їх сумішей. Звичайно дієвість цих речовин та готових продуктів різна, але проблема у них спільна – при постійному застосуванні у патогену утворюється стійкість, і, що найнеприємніше, резистентність виникає не до якоїсь конкретної діючої речовини, а до цілого класу. Тож, із року в рік ми бачимо погіршення роботи фунгіцидів і, як наслідок, збільшення норм застосування, збільшення фунгіцидних обробок, збільшення видатків на захист і недоотриманий врожай.

Пошук нових рішень – питання дуже складне і часто недешеве, а поява нових речовин із новими механізмами дії часто дозволяє вирішити питання біологічної ефективності, але в більшості випадків коштує значно дорожче ніж традиційні рішення.

Що ж робити в такому разі? Вихід є! Прийшло рішення до нас із Європейських країн, де із цією проблемою аграрії зіткнулися раніше за нас. З метою підсилення ефективності та зменшення виникнення резистентності, європейські фермери (зокрема в Німеччині та Франції) рекомендують додавати до «класичних» фунгіцидів проти церкоспорозу препарати із багатоцільовим способом дії, а саме контактні фунгіциди. В першу чергу це, як би це не було незвично для нас, є мідьвмісні продукти, також чудово із цим завдання можуть впоратися продукти на основі манкоцебу.

Компанія «Самміт-Агро Юкрейн», спираючись на європейський досвід, власні дослідження та багаторічний досвід використання в провідних господарствах України, рекомендує до традиційних фунгіцидів додавати в бакову суміш препарат МЕДЯН ЕКСТРА.


МЕДЯН ЕКСТРА – контактний фунгіцид на основі хлорокису міді, в бакових сумішах на цукрових буряках застосовується із нормою 1,5 л/га. 

Формуляція препарату у вигляді концентрат суспензії забезпечує чудову розчинність та сумісність із іншими фунгіцидами.

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників"Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.