КОНТРОЛЬ ШКІДНИКІВ У ПОСІВАХ ЗЕРНОВИХ: ФАЗА «ПОЧАТОК ВИХОДУ В ТРУБКУ» – ЗЗР ДОСТУПНІ НА СКЛАДАХ

Посіви озимих зернових на території України наближаються до фази початку виходу в трубку. Саме в цей період активно починають себе проявляти шкідники.

Так, цьогорічна зима була сприятливою для перезимівлі дорослих клопів, тому очікується їх значна шкодочинність.

Клопи активно заселяють поля з озиминою навесні, коли температура досягає +17 °С. 

Особини, що перезимували, проколюють хоботком стеблину рослини, висмоктуючи рослинні соки. У місці проколу формується перетяжка. Проте пошкоджене стебло не в'яне, а залишається зеленим, не колоситься, поступово відмираючи.

Треба пам’ятати, що основні заходи по боротьбі з хлібними клопами здійснюються під час їхнього заселення посівів.

Масове заселення відбувається в ІІІ декаді квітня (на озимих культурах), або в середині — другій половині травня (на ярих культурах), що збігається з початком заселення посівів сисними фітофагами (попелицями, цикадками, п’явицями), а також злаковими мухами та хлібними блішками.

«Самміт-Агро Юкрейн» має в наявності на складах 2 високоефективні рішення для контролю хлібних клопів та комплекс інших шкідників у посівах зернових.

 Бюджетним рішенням є застосування інсектициду Ф’ЮРІ із нормою 0,1 л/га.

Діюча речовина Ф’ЮРІ — зета-циперметрин — має добре виражену контактно-шлункову дію, відразу після застосування виявляє високу стартову ефективність («нокдаун-ефект») і має широкий спектр інсектицидної активності. Це дозволяє надійно захистити рослини від особин шкідників, які мігруватимуть з місць зимівлі й заселятимуть посіви колосових культур.

Період захисної дії Ф’ЮРІ становить 7-10 днів, залежно від погодних умов.

Найбільш комплексним рішенням для боротьби зі шкідниками на зернових є застосовування двокомпонентного інсектициду  ІНАЗУМА з нормою 0,24 кг/га.  

ІНАЗУМА має як потужну контактно-шлункову дію, завдяки діючій речовині лямбда-цигалотрин, так і глибоку системну дію завдяки ацетаміприду. Системна діюча речовина ацетаміприд - дозволяє додатково контролювати приховано живучих та сисних шкідників, зокрема трипса пшеничного.

Препарат ефективно працює від +5°С, тому стабільно ефективний за мінливих погодних умов. Захисний ефект ІНАЗУМА проти шкідників триває до трьох тижнів.

Для підвищення стійкості до змивання опадами та зниження поверхневого натягу робочого розчину рекомендуємо до бакової суміші додати ад’ювант ВАЙС ПРО 0,1% розчину.

Препарати доступні для відвантаження зі складів «Самміт-Агро Юкрейн».

За більш детальною інформацією, будь ласка звертайтеся до регіональних представників"Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.