ОСТАННЯ ОБРОБКА ЯБЛУНЕВОГО САДУ, ЗАХИСТ ВІД ХВОРОБ ЗБЕРІГАННЯ

Сезон 2020 року виявився досить складним для виробників яблук. Спочатку рання весна та холодний травень з низькою активністю комах-запилювачів та заморозками під час цвітіння. Потім часті дощі, які не давали зайти в сад для проведення пестицидних обробок, а також зливи зі шквальним вітром та градом. 

Але, не дивлячись на це, більшості садоводів все ж таки вдалося виростити урожай яблук. І ціна в цьому році обіцяє бути вищою, ніж минулі роки. Здавалося б, залишилося тільки зібрати врожай та реалізувати його. На цьому етапі виробників чекає ще одне складне завдання - вберегти урожай під час зберігання, - адже в сховищі плоди дуже часто уражуються різноманітними видами гнилей (сіра гниль, гірка гниль плодів, блакитна гниль, а також комірна парша).

З метою захисту яблук від різноманітних видів гнилей та для профілактики парші за 20 днів до збирання плодів рекомендуємо застосовувати перевірену комбінацію:

Це суттєво зменшить втрати від загнивання плодів у сховищі.

Рекомендуємо до бакової суміші додати спеціально розроблений біостимулянт для обробки саду безпосередньо по плодах – КІНАКТИВ ФРУТ, РК на основі рослинних амінокислот та збалансованого комплексу макро- та мікроелементів у хелатних формах. Стимулянт позитивно вплине на розмір та смакові якості плодів (за рахунок балансу цукрів та кислот), а також покращить їх забарвлення та буде сприяти більш тривалому збереженню споживчих якостей яблук під час зберігання. Норма витрати КІНАКТИВ ФРУТ, РК становить 3,0-4,0 л/га.

Зі зниженням температури та підвищенням вологості повітря відновлюють свою активність у саду попелиці.

Якщо у вашому саду спостерігаються осередки колоній зеленої яблуневої попелиці, додайте до бакової суміші інсектицид МОСПІЛАН, ВП у нормі 0,2 кг/га. Особливо це стосується молодих садів та садів зі зрошенням, де цьогорічний приріст хоч і сформований, але частково продовжує рости. 

Даний агрозахід дозволить знизити щільність осінньої популяції попелиці та суттєво зменшити кількість яєць, які будуть відкладені перед зимівлею. А це в свою чергу підвищить ефективність контролю попелиці на наступний сезон.

Відразу після збору врожаю не завадить подбати про зниження інфекційного фону парші та профілактики бактеріозів. Для цього рекомендуємо застосуватифунгіцид  МЕДЯН ЕКСТРА 350 SC, КС із нормою 2,5 л/га. Для покращення деструкції листя, на якому зимує збудник парші в період опадання листя рекомендуємо обробити сад 5% розчином карбаміду (50-75 кг/га на 1000-1500 л води на 1 га), спрямувавши частину форсунок на пристовбурні смуги. 

Подбайте про сад восени і це значно підвищить ефективність заходів по його догляду в наступному сезоні!

За додатковою інформацією звертайтеся: 

Андрій Осиковий - провідний спеціаліст з садівництва, моб.: (050) 469-39-33,

або до регіонального представника "Самміт-Агро Юкрейн" у Вашому регіоні.