ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ ПО ЗАХИСТУ САДУ ВІД СКЛАДНИХ ВИДІВ ПОПЕЛИЦЬ

Дорогі садівники!

Хочемо поділитися з вами практичним досвідом нашого колеги по врятуванню й відновленню саду після нашестя попелиць.

Так склалося, що мені як і багатьом іншим жителям нашої країни, довелося із початком війни покинути свою домівку. Тож мій невеликий садок в передмісті Києва лишився на довгий час без нагляду. Після повернення мій сад був схожий на ілюстрацію до книги «Як не можна працювати в саду», адже до середини травня не було проведено жодної обробки. Не проведена обрізка, сад заріс травою, потужний розвиток борошнистої роси і попелиці

Такої кількості попелиці мені ще не доводилося бачити. 

Найцікавіше, що у мене в саду поселилися не лише звичні види такі, як зелена яблунева попелиця (Aphis pomi), а й менш поширені - червоногалова сіра яблунева попелиця (Dysaphis devecta)  та досить рідкісний вид – грушева сіра попелиця (Dysaphis pyri)

Ураження зеленою яблуневою попелицею було дуже значним. Особливо постраждало молоде дерево сорту Ренет Симиренка, на якому ще із зими я помічав великий запас зимуючих яєць.

На окремих сортах було сильне заселення червоногаловою попелицею. Незважаючи на явні симптоми у вигляді червоних гал на молодих листках, ситуація все ж таки мала кращий вигляд ніж на Симиренці.

Проте найбільшим сюрпризом була груша.

Таких жахливих симптомів мені ще не доводилося бачити: закручені листки, пагони, молодий ушкоджений цвіт і зав’язь. Листки прямо всіяні великими особинами - до 3 мм завбільшки.

Потрібно було терміново рятувати сад! На щастя, в мене був невеликий запас інсектициду ТЕППЕКІ. Я приготував робочий розчин, додавши фунгіцид ЮТАКА, і пішов «лікувати сад».

Кожного дня ходив дивитися на результат. Чесно кажучи, не сподівався, що все забере за один раз. Але я хвилювався даремно - ТЕППЕКІ чудово спрацював! 

Вже на другий день слабші попелиці загинули, інші сиділи і не рухалися. На сьомий день, коли я повністю оглянув сад, все було добре - орієнтовно ефективність складала 95%. Насправді це був чудовий результат, адже обробка ранцевим обприскувачем не дозволяє якісно обробити всю крону і найгірше те, що в сильно закручені листки в середині крони препарату було потрапити досить складно.

Огляд саду через 7 днів після обробки

Планую через 3-4 дні застосувати МОСПІЛАН, заодно «поганяю» листокрутки та вишневу муху. Маю ж також декілька вишень та черешень.

Тож, що на сьогодні маємо? Симиренка врятована. Груша відростає, попелиця знищена.

Нажаль не все вижило -  не запускайте сад до такого стану! 

Слідкуємо далі за розвитком подій.

Звісно, можна сказати, що мені повезло, що я працюю в «Самміт-Агро Юкрейн» і в мене був ТЕППЕКІ та МОСПІЛАН вдома. 

Але якщо говорити про професійний сад, то це не є проблемою на сьогоднішній день. ТЕППЕКІ вже легально можна придбати в Україні так як і МОСПІЛАН.

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників"Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.