ПРОТРУЄННЯ ОЗИМИХ ЗЕРНОВИХ - ЗАХИЩАЄМО ТА СТИМУЛЮЄМО КУЛЬТУРУ

Напередодні осінньої посівної кампанії зернових культур, як завжди, фермери задають собі одне і те саме питання: який фунгіцид для протруєння насіння застосувати, щоб забезпечити ефективний контроль хвороб насіння та сходів, стимулювати культуру на початкових етапах росту й розвитку, але не витрачати зайвих коштів. Як свідчить практика, економити на передпосівному протруєнні насіння не варто. Але навіть якщо ви придбали дорогий протруйник від іменитих брендів, це теж ще не може бути повною гарантією успіху. Розглянемо два приклади.

Запорізька обл., Вільнянський район, село Антонівка, СФГ «Таврія».

Сіяли восени 2019 року, сорт Подолянка з нормою висіву 5,4 млн. шт/га (216 кг/га).

Дата обробки насіння: 05.09.2019 р. Дата посіву: 26.09.2019 р.

На основному посіві (контроль) насіння було протруєне препаратом на основі тебуконазолу 120 г/л у нормі 0,2 л/т насіння. 

На дослідній ділянці застосували рішення від компанії «Самміт-Агро Юкрейн»: ФУНАБЕН Т 480, ТН (2,5 л/т) + АМАЛГЕРОЛ, ЕВ (1,5 л/т). Ще з осені було помітно пригнічення посіву, що був оброблений генеричним тебуконазолом. Весною ситуація на цій ділянці навіть погіршилася.

В результаті пшениця на стандартній схемі протруєння господарства заклала слабше розвинуту кореневу систему, сформувала менше продуктивних стебел, і, як наслідок, контрольний замір показав зниження урожайності на 0,9 т/га. Нажаль, саме так і закінчуються спроби зекономити кошти на якісному протруєнні насіння.

Але розглянемо інший випадок.

Запорізької обл., Веселівський р-н, с. Таврія,  ДПДГ «Соцземлеробство»

В господарстві закупили дорогий багатокомпонентний протруйник для того, щоб максимально захистити культуру від всіх відомих хвороб та шкідників. Але в результаті отримали відставання в рості культури, що значно вплинуло на кінцевий результат.

Тут посіяли 29 вересня 2019 р. озиму пшеницю сорт Донецька 41 з нормою висіву 5,0 млн. насінин/га (270 кг/га).

Схема захисту господарства (контроль) включала комбінований чотирьох компонентний фунгіцидно-інсектицидний протруйник з 3-ма діючими речовинами фунгіцидного та однієї інсектицидного призначення з додаванням стимулятора росту на основі фульвових кислот та гумату калію. А на дослідній ділянці застосували ФУНАБЕН Т 480, ТН (2,5 л/т) + АМАЛГЕРОЛ, ЕВ (1,5 л/т).

Приблизно через 1 місяць після посіву була помітна очевидна різниця між дослідними ділянками. Варіант ФУНАБЕН Т 480, ТН + АМАЛГЕРОЛ, ЕВ відрізнявся кращим розвитком рослин.

Весною посіви дещо вирівнялися і візуально різницю помітити було важче. Але повністю компенсувати відставання в рості протягом вегетації так і не вдалося.

Розставив крапки над «і» облік урожайності. Стандартна схема господарства забезпечила 40 ц/га. Урожайність дослідної ділянки: 44,5 ц/га Отже, прибавка врожайності на варіанті ФУНАБЕН Т 480, ТН + АМАЛГЕРОЛ, ЕВ становить  4,5 ц/га у порівнянні зі стандартною схемою захисту для протруєння насіння, що застосовується в господарстві!

У чому ж секрет?

ФУНАБЕН Т 480, ТН – фунгіцидний протруйник на основі двох діючих речовин контактної та системної дії. Тирам захищає насіння від інфекції, що знаходиться на поверхні насіння та створює захисний екран навколо насінини, запобігаючи проникненню збудників хвороб, що зберігаються в грунті. 

Карбендазим – діюча речовина системної дії, що рухається по рослині, яка захистить проростки культури від комплексу хвороб. ФУНАБЕН Т 480, ТН, на відміну від протруйників на основі триазольних сполук, не пригнічує сходи культури.

АМАЛГЕРОЛ, ЕВ – інноваційний біостимулянт, котрий за рахунок біологічно активних речовин, що містяться в його складі, забезпечує найкращий старт культури, особливо за посушливих умов. 

Препарат сприяє посиленому розвитку кореневої системи, покращує засвоєння рослинами поживних речовин з ґрунту, підвищує природню стійкість культури до хвороб. 

Крім того, АМАЛГЕРОЛ, ЕВ в даному випадку виступає ще й як ад’ювант, покращуючи покриття насіння робочим розчином для протруєння, що особливо важливо для контактних діючих речовин.

Саме тому спеціалісти «Самміт-Агро Юкрейн» рекомендують не ризикувати, а застосувати перевірену комбінацію ФУНАБЕН Т 480, ТН (2,5 л/т) + АМАЛГЕРОЛ, ЕВ (1,5-2,0 л/га) для надійного захисту насіння від хвороб та стимулювання культури на самих ранніх етапах росту і розвитку!

За додатковою інформацією звертайтеся до регіонального представника "Самміт-Агро Юкрейн" у Вашому регіоні.