РЕКОМЕНДАЦІЇ ПО ЗАХИСТУ ГРУШІ ВІД ГРУШЕВОЇ МЕДЯНИЦІ (квітень 2018)

Надзвичайно небезпечним шкідником, що завдає чималої шкоди грушевим насадженням є грушева медяниця.

Грушева листоблішка або грушева медяниця (Cacopsylla pyri) — комаха з родини листоблішок ряду клопів. Монофаг. Пошкоджує грушу. Сіра або жовто-бура дрібна комаха, близько 3 мм завдовжки, з чотирма прозорими крилами, складеними над спинкою у вигляді даху. При великому скупченні медяниці виділяють так багато «медяної роси», що вона навіть стікає на землю. На листках, гілках і плодах, змочених «медяною росою», оселюється сажковий грибок, який вкриває все чорним нальотом. Плоди груші, пошкоджені медяницею і вкриті сажистим грибком, недорозвинені і, отже, втрачають товарну якість; листя і пагони всихають, дерева відстають у рості, перестають плодоносити і пошкоджуються морозом. Протягом літа грушева медяниця дає чотири - п'ять поколінь. Шкодить у всіх зонах України.

Тож, спеціалісти ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН» рекомендують вчасно реагувати на появу шкідника.

Найголовнішою для контролю є фаза «мишаче вушко - білий бутон». В цей період, коли починається відродження грушевої медяниці і вже з’являється личинка (перші слизі), слід застосувати інсектицид АПЛАУД, ЗП із нормою 2,0 – 2,4 кг/га з додаванням препарату ОЛЕМІКС 84, КЕ із нормою: 5,0 л/га. Ці обробки надзвичайно важливі для ефективної боротьби з медяницею.

Дані рекомендації розроблені на основі багаторічного практичного досвіду застосування у садах України і різних погодно-кліматичних умовах.