ЗАХИСТ ОЗИМОЇ ПШЕНИЦІ ВІД ХВОРОБ ВОСЕНИ

Ефективне стримування розвитку хвороб озимої пшениці можливе лише у випадку якісного протруєння насіння. Цей агрономічний захід захистить проростки культури від кореневих гнилей, знизить рівень ураження сніговою пліснявою протягом зими та допоможе значно обмежити розвиток сажкових хвороб у період формування врожаю.
Проте у випадку ранніх посівів, затяжної теплої осені з вологою погодою, що сприяє росту вегетативної маси культури та розвитку хвороб, протруйники можуть не справитися і тому виникає підвищений ризик розвитку снігової плісняви та кореневих гнилей. Крім того, восени, особливо по стерньових попередниках, починається розвиток борошнистої роси. Первинне зараження культури аскоспорами септоріозу теж відбувається восени.
У випадку м’якої зими без промерзання ґрунту та без стабільного снігового покриву, збудник септоріозу продовжує прогресувати протягом зими і навіть може продовжувати поширення по посівах, що ускладнює контроль весною внаслідок накопичення інфекційного фону.

З метою недопущення розвитку та поширення хвороб озимої пшениці восени, спеціалісти ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН» рекомендують провести обробку молодих сходів надійним системним фунгіцидом ТОПСІН-М 500, КС.

Препарат зберігає свою активність при понижених температурах (до +5°С) та є високоефективним засобом проти кореневих та прикореневих гнилей, снігової плісняви, а також допоможе стримати борошнисту росу й септоріоз.

В сукупності, та навіть кожна окремо, дані хвороби можуть сильно ослабити культуру. Втрати урожаю від борошнистої роси і септоріозу іноді досягають 30% і більше. А кореневі, прикореневі гнилі і снігова пліснява можуть стати причиною повної втрати посіву. Обробка культури фунгіцидом ТОПСІН-М 500, КС у нормі застосування 1,2-1,4 л/га восени забезпечить ефективний контроль згаданих хвороб і підвищить стійкість до несприятливих умов перезимівлі.

Якщо озима пшениця знаходиться у фазі активного росту, а на ній уже виявлено ознаки ураження борошнистою росою та септоріозом, ризик масового розповсюдження хвороб зростає. Для ефективної протидії хворобам рекомендуємо застосувати трьохкомпонентний фунгіцид ЮТАКА, СЕ із нормою 1,2 л/га. Крім тіофанат-метилу, препарат містить тебуконазол та цифлуфенамід, що забезпечує посилений контроль борошнистої роси і септоріозу.


Борошниста роса
Наростання міцелію та початок конідіального спороношення можливе вже починаючи з утворення 3-го листка у пшениці. Уражені рослини значно знижують інтенсивність кущення, зростають витрати води на одиницю площі листкової поверхні, знижується інтенсивність фотосинтезу, а дихання підсилюється. Підвищена витрата вуглеводів приводить до різкого скорочення надходження їх до коренів, що призводить до зменшення росту кореневої системи і значно послаблює рослину на період перезимівлі.

Септоріоз 
У кінці літа на уражених рослинних рештках формуються псевдотеції збудника. Восени, приблизно з початку жовтня, за умови вологої погоди, псевдотеції починають вивільняти аскоспори, які можуть поширюватися вітром на великі відстані. Таким чином відбувається первинне зараження посівів. Вторинне зараження відбувається пікноспорами. В зв’язку з тим, що збудник може розвиватися при досить низьких температура, у випадку м’якої зими, хвороба продовжує прогресувати у посівах, викликаючи зміни в фізіолого-біохімічних процесах рослин. 

Кореневі гнилі
Інфекція зберігається на рослинних рештках та у грунті. Додатковим джерелом інфекції є міцелій в ураженому насінні. Протруєння насіння захищає проростки культури, але в подальшому, для стримування розвитку хвороби, необхідно проводити обробку специфічними фунгіцидами. Хвороба може викликатися декількома збудниками, але основними і найбільш шкодочинними є фузаріозна та гельмінтоспоріозна кореневі гнилі. Розвитку хвороби сприяє спочатку суха і сонячна, а в подальшому волога погода. Пошкоджуються первинні і вторинні корені та основа стебла, внаслідок чого відбувається затримка росту, послаблення мінерального живлення та навіть загибель рослин.

Снігова пліснява
Збудник снігової плісняви може зберігатися як на поверхні зерна, так і на рослинних рештках. Тому протруєння насіння не забезпечує повного контролю цієї хвороби. Особливо сприятливі умови для розвитку збудника складаються, якщо посіви покриті снігом без промерзання ґрунту, внаслідок низького рівня освітлення та високої концентрації СО2. Якщо не застосувати фунгіцид восени, за сприятливих умов снігова пліснява може стати причиною повної загибелі посіву.

За консультаціями звертайтесь до представника компанії

ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» у Вашому регіоні, або до головного офісу:

+38 (044) 494-37-04