РЕКОМЕНДАЦІЇ ПО ЗАХИСТУ ВІД ГРУШЕВОЇ МЕДЯНИЦІ

Період від початку вегетації до цвітіння  є важливим етапом формування зав’язі та розвитку такої культури як  груша, тому слід приділяти особливу увагу захисту від шкідливих  організмів у даний період.

Надзвичайно небезпечним шкідником, що завдає чималої шкоди грушевим насадженням є грушева медяниця!

Грушева листоблішка або грушева медяниця (Cacopsylla pyri) — комаха з родини листоблішок ряду клопів. Монофаг. Пошкоджує грушу. Сіра або жовто-бура дрібна комаха, близько 3 мм завдовжки, з чотирма прозорими крилами, складеними над спинкою у вигляді даху. При великому скупченні медяниці виділяють так багато «медяної роси», що вона навіть стікає на землю. На листках, гілках і плодах, змочених «медяною росою», оселюється сажковий грибок, який вкриває все чорним нальотом. Плоди груші, пошкоджені медяницею і вкриті сажистим грибком, недорозвинені і, отже, втрачають товарну якість; листя і пагони всихають, дерева відстають у рості, перестають плодоносити і пошкоджуються морозом. Протягом літа грушева медяниця дає чотири - п'ять поколінь. Шкодить у всіх зонах України.

При середньодобовій температурі повітря більше +5°С розпочинається виліт цього шкідника та відкладання яєць. Тож рекомендуємо проводити завчасні обробки, щоб запобігти розповсюдженню шкідника.

Найголовнішим для контролю є період у фази «початок розпускання бруньок – білий бутон». В цей період, коли починається відродження грушевої медяниці і вже з’являється личинка (перші слизі), слід застосувати інсектицид АПЛАУД, ЗП із нормою 2,0 – 2,4 кг/га з додаванням препарату ОЛЕМІКС 84, КЕ із нормою: 5,0 л/га. Ці обробки надзвичайно важливі для ефективної боротьби з медяницею.

Грушева листоблішка важкоконтрольований  шкідник, при сильному заселенні необхідно будувати цілу програму  захисту, яка не обмежується однією обробкою. З детальними рекомендаціями  ви можете ознайомитися у каталозі "Захист плодових культур" чи звернутися безпосередньо до наших фахівців.

Дані  рекомендації розроблені на основі багаторічного практичного досвіду  застосування у садах України і різних погодно-кліматичних умовах.

За додатковою інформацією прохання звертатись:

Андрій Осиковий - провідний спеціаліст з садівництва ТОВ "Самміт-Агро Юкрейн"

Тел.: (050) 469-39-33, e-mail: andriy.osykovyy@summit-agro.com.ua