РЕКОМЕНДАЦІЇ ПО ЗАХИСТУ ВИНОГРАДНИКІВ ВІД ХВОРОБ У ФАЗУ ЦВІТІННЯ (травень 2018)

Цвітіння - одна з найважливіших фаз розвитку винограду. Тому саме в цей період потрібно приділити увагу інтенсивному захисту рослин від захворювань.

Мілдью (несправжня борошниста роса винограду) – надзвичайно небезпечна хвороба, що уражує листя, зав’язь та грони. Епіфітотійний розвиток мілдью здатен згубити увесь урожай. Для ефективної боротьби з мілдью «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН» рекомендує застосовувати як контактні фунгіциди: ПЕНКОЦЕБ, ЗП (2,4-3 кг/га) та МАНЗАТ, ВГ (1,6-2,4кг/га), так і препарати контактно-системної дії: КОЛЬТ 690, ЗП (2,0 кг/га), САКУРА, КС (2,5-3,0 л/га).

Унікальним фунгіцидом для захисту столового та технічного винограду від мілдью є МІЛДІКАТ 25, КС. Препарат представлений в унікальній препаративній формі, що забезпечує одночасно три способи дії: контактний + трансламінарний + системний.

МІЛДІКАТ 25, КС забезпечує контроль мілдью на всіх стадіях розвитку рослини, за рахунок нової діючої речовини – ціазофамід. Має потужну дію проти інфекції грона, підвищує вміст цукру в ягодах, цілковито безпечний для корисної ентомофауни та бджіл.

Оптимальна норма застосування МІЛДІКАТ 25, КС у фазу «цвітіння»  - 2,0 л/га.

Іншою не менш небезпечною хворобою винограду є оїдіум (борошниста роса винограду), що є спеціалізованим патогеном винограду. Хвороба уражає всі зелені органи: листки, вусики, гребені, суцвіття, плодоніжки і ягоди.

Профілактична обробка виноградників в період «цвітіння - кінець цвітіння» препаратом ТОПСІН-М 500, КС (1,0 - 1,5л/га) допоможе в контролі оїдіуму та дозволить попередити зараження сірою гниллю (Botrytis cinerea).

Для збільшення ефективності фунгіцидів і підвищення їх стійкості до змивання, особливо в дощові періоди, до препаратів рекомендується додавати адъювант СКАБА, КЕ.

Дослідження доводять, що СКАБА, КЕ збільшує площу покриття на 20-30%, за рахунок чого значно зростає ефективність фунгіцидів.

Обробка винограду біостимулянтом АМАЛГЕРОЛ, ЕВ (3,0 л/га) дозволить поліпшити запилення і уникнути горошистості, дасть змогу покращити розвиток вегетативної маси виноградної лози, імунітет рослини, а, також,  підвищить стійкість до несприятливих погодних умов.