РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЗАХИСТУ ЯБЛУНЕВОГО САДУ В ПЕРІОД ЦВІТІННЯ ВІД ШКІДНИКІВ ТА ХВОРОБ

Яблуня – культура дуже чутлива до шкідників та хвороб, тож отримати високі врожаї яблук товарної якості без належного захисту практично неможливо.

У період цвітіння візуальні ознаки хвороб на яблуні зазвичай ще не помітні, а шкідників можна й не побачити за буйним цвітом яблуневих дерев. Тим не менш, фунгіцидну та інсектицидну обробки в саду під час цвітіння ні в якому разі не можна пропускати, щоб у подальшому не мати негативних наслідків та зниження врожайності.

Візуальні ознаки таких хвороб, як парша та борошниста роса проявляються тільки після цвітіння, якраз в період цвітіння проходить зараження молодого листя. Також, на цей період припадає первинне зараження культури плодовим гнилями (моніліальна, альтернаріозна та фомозна плодові гнилі, сіра гниль). Відсутність фунгіцидного захисту в цей період призводить до значних втрат урожаю, навіть якщо в подальшому буде проведено велику кількість обробок.

З фазою цвітіння яблуні співпадає відродження, вихід та літ таких шкідників: яблуневий пильщик (трач), яблунева плодожерка, деякі види листокруток, молей і масове розмноження попелиць. Незважаючи на те, що чисельність комах поки що не викликає занепокоєння у садівників, без інсектицидної обробки у фазу цвітіння не обійтись, адже надалі проконтролювати цих шкідників за їх масового розмноження буде дуже складно.

ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН» під час цвітіння яблуні рекомендує застосувати бакову суміш:

Контактний фунгіцид АКІРА, КС надійно захистить цвіт та молоде листя від проникнення збудників хвороб, а системний фунгіцид ТОПСІН-М 500, КС допоможе проконтролювати хвороби, які вже потрапили до рослини.

Оригінальний японський інсектицид МОСПІЛАН, ВП має високу ефективність проти всіх відомих шкідників в цей період (крім кліщів) та є безпечним для бджіл, джмелів та інших корисних комах.

Всі три продукти ефективно працюють навіть при зниженні температури до +5°С. А якщо є прогноз значного пониження температури та загрози заморозків, додайте до бакової суміші біостимулянт АМАЛГЕРОЛ, ЕВ у нормі витрати 3,0-5,0 л/га.

Подбайте про захист урожаю вчасно!

За консультаціями звертайтеся до провідного спеціаліста ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН» з садівництва Андрія Осикового, моб.: +38 (050) 469-39-33, або телефонуйте до Головного офісу:  +38 (044) 494-37-04