ВИБІР ОПТИМАЛЬНОГО ГЕРБІЦИДНОГО ЗАХИСТУ СОЇ – ЗЗР ДОСТУПНІ НА СКЛАДАХ

Незважаючи на воєнні дії в Україні та примхливі погодні умови, в окремих регіонах вже розпочався посів сої. Відомо, що соя є дуже чутливою до забур’янення культурою, і виростити її на великих площах без застосування гербіцидів неможливо. В довоєнний час було розроблено багато технологій: із застосуванням гліфосату, страхові схеми та комбіновані схеми із застосуванням ґрунтових гербіцидів. Нажаль, реалії сьогодення вносять свої корективи. Суттєве здорожчання, нестача гліфосатів та ґрунтових гербіцидів, обмежена кількість бентазону на ринку вносять вимушені зміни в майбутні технології захисту. Також не слід забувати, що окремі гербіциди можуть мати негативний вплив і на рослини сої, про що постійно говорять  насіннєві компанії, а саме - про чутливість сої до деяких ґрунтових гербіцидів, наприклад, до метрибузину чи пендиметаліну.

Тож, як в таких умовах найкраще спланувати систему захисту сої від бур’янів? 

Технічні експерти «Самміт-Агро Юкрейн» вважають, що схема захисту має базуватися на застосуванні ефективних та безпечних ґрунтових гербіцидів (навіть в технологіях із застосуванням гліфосатів) з наступним, за необхідності, застосуванням страхових гербіцидів.

Одним із найкращих рішень є застосування препарату ПЛЕДЖ (флуміоксазин, 511 г/кг) – високоефективного ґрунтового гербіциду, що забезпечує довготривалий контроль проблемних широколистих бур’янів і є придатним до застосування на всіх типах ґрунтів та всіх сортах сої.

Гербіцид ПЛЕДЖ добре контролює лободу білу, паслін чорний, гірчак шорсткий, щирицю звичайну, підмаренник чіпкий та багато інших видів бур’янів.

Препарат має високу селективність до сої і може бути застосований із нормою 0,10-0,12 кг/га без негативного впливу на культуру.

Крім того, препарат не переміщується в нижні шари ґрунту, тому може бути застосований на легких ґрунтах.

За необхідності, для розширення спектру дії на однорічні злакові та дводольні бур’яни (куряче просо, види мишіїв та інших ), слід додати до бакової суміші препарат БАМБУ (кломазон, 480 г/л) із нормою 0,15-0,2 л/га.

Використання такої бакової суміші збільшує ймовірність того, що застосовувати страхові гербіциди не буде потреби, або кількість обробок буде суттєво зменшена.

За посушливих умов, а також у разі наявності грудкуватої поверхні поля, або наявності певної кількості рослинних решток, рекомендуємо застосувати бакові суміші ґрунтових гербіцидів із спеціальним ад’ювантом РОУБЕК з нормою 0,20-0,40 л/га і виливом води 200-300 л/га. Це дозволить більш рівномірно покривати оброблювану поверхню, зменшить кількість дрібних капель, та їх знесення, покращить адсорбцію препаратів з верхнім шаром ґрунту, що в результаті покращить ефективність і розширить спектр дії гербіцидів. А також, у випадку настання сильних опадів, зменшить промивання рухливих діючих речовин до нижніх шарів ґрунту та зменшить прояви фітотоксичності.

В разі, якщо ґрунтові гербіциди не застосовувались або спостерігається  недостатній контроль бур’янів, рекомендуємо у фазу 2-3 трійчастих листків сої застосувати гербіцид ІМАМЕКС (імазамокс, 40 г/л) з нормою 0,75 -1,0 л/га, який має широкий спектр контролю на однорічні злакові та дводольні бур’яни, володіє подовженою системною та ґрунтовою дією.

Для підсилення дії на однорічні та багаторічні злакові бур’яни до бакової суміші доцільно додати грамініцид ТАРГА МАКС (хізалофоп-п-етил, 100 г/л):

ДОСВІД ЗАСТОСУВАННЯ ПЛЕДЖ НА ІНШИХ БОБОВИХ КУЛЬТУРАХ

Застосування гербіциду ПЛЕДЖ на бобових культурах не обмежується лише соєю. У світі є багато культур, на яких препарат успішно застосовується.

В Україні експерти «Самміт-Агро Юкрейн» вже мають великий власний досвід застосування препарату на різних бобових культурах. Це квасоля, нут, ну і, звичайно, горох.

Крім того, маємо успішний досвід застосування на такій «екзотичній» культурі, як овочевий горох. Це найбільш чутлива культура з родини бобових до пошкоджень гербіцидами.

Спеціалізовані господарства в Україні використовують ПЛЕДЖ на овочевому горосі вже декілька років підряд і мають чудові результати.

Застосування Пледж на овочевому горосі досходово. Норма: 90 г/га. Черкаська обл. 03.05.2022р.

Цього року ми вже маємо перший результат, горох сіється рано і на сьогодні вже пройшло понад 25 днів від застосування - ПЛЕДЖ спрацював "на відмінно".

Поле захищене від злакових та дводольних бур’янів, а горох отримав дружні сходи і чудово розвивається.

Всі перелічені вище препарати доступні до відвантаження зі складів "Самміт-Агро Юкрейн".

За більш детальною інформацією, будь ласка звертайтеся до регіональних представників"Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.