ЗАХИЩАЄМО ВИНОГРАД ВІД ХВОРОБ: ФАЗА – ДО ЦВІТІННЯ

Аномальна посуха у виноградних регіонах 2020 року та затяжна холодна весна 2021 призвели до відставання розвитку молодих рослин винограду щонайменше на 1-1,5 тижні. Тим не менш, встановлення стабільних середньодобових температур, що спостерігаються останніми днями, сприяє відновленню стрімкого активного росту. 

При оптимальних умовах, середньодобовий приріст пагонів досягає 4-5 см, а в окремих випадках - до 10 см.

Саме зараз, до цвітіння, важливо починати захист виноградних насаджень від хвороб. Враховуючи значне накопичення інфекційного фону, що лишилось з попереднього року (особливо це стосується збудників оїдіуму, антракнозу та чорної плямистості, котрі зимують у вигляді міцелія, на деревині, пагонах та між лусочками бруньок), затягування або нехтування обробкою у фазу «5-6 листків - пагін 15-20 см» може суттєво збільшити ймовірність виникнення  подальших проблем.  

Не слід забувати й про таку небезпечну хворобу винограду, як мілдью. Беручи до уваги цьогорічні погодні умови й значне накопичення вологи рослинами, цілком вірогідний бурхливий розвиток збудника мілдью та виникнення епіфітотії.

Для контролю патогенів - збудників вищенаведених хвороб «Самміт-Агро Юкрейн» рекомендує застосовувати наступні фунгіциди:

  • для профілактичних обробок - контактні препарати на основі манкоцебу МАНЗАТ із нормою 1,6-2,4 кг/га, ПЕНКОЦЕБ  із нормою 2,4-3,0 кг/га.
  • двокомпонентний контактно-системний фунгіцид САКУРА, до складу якого входить тебуконазол, а, отже, він буде боротися не лише з мілдью та чорною плямистістю, а й з оїдіумом на початкових стадіях розвитку хвороби. Норма: 2,5-3,0 л/га.

Вищенаведені фунгіциди дозволять проконтролювати первинне зараження рослин і стануть чудовим буфером від проникнення гриба в листовий апарат.

Однак, якщо присутній ризик масового розвитку епіфітотії, рекомендується застосувати препарати, що мають системну та лікувальну дію. Серед таких препаратів - НАУТІЛ із нормою застосування 2,0 кг/га та МІЛДІКАТ у нормі 3,0 л/га.

Препарат МІЛДІКАТ є унікальною японської розробкою, що не має аналогів серед ЗЗР, що представлені на українському ринку. Унікальна препаративна форма дозволяє діяти на патоген одночасно трьома способами: контактно, трансламінарно і системно.

Фунгіцид відмінно захищає лист і новий приріст, має високу стійкість до змивання, а також сильний стоп-ефект за рахунок  високої антиспорулянтної дії. Це дозволяє контролювати мілдью, на всіх етапах його розвитку!

Для боротьби з оїдіумом рекомендується використовувати фунгіцид ТОПСІН-М у нормі 1,0-1,5 л/га. Препарат володіє потужною системною, лікувальною та викорінюючою дією, працює при понижених температурах, сприяє швидкому загоєнню ран, одержаних механічним шляхом або від градобіїв (що дуже актуально в даний період).

Для підвищення стійкості до змивання, запобігання розтіканню розчину й покращення розповсюдження препарату по рослині, рекомендуємо додати до бакової суміші з фунгіцидами ад’ювант СКАБА із нормою 0,2 л/га.

За більш детальною інформацією ви можете звернутися до регіонального представника «Самміт-Агро Юкрейн» у Вашому регіоні!

Автор: Ігор Мусіч, експерт із виноградарства, керівник Південно-Східного регіону

+38 (050) 310-09-61

igor.musich@summit-agro.com.ua