ЗАХИСТ РІПАКУ ВІД ШКІДНИКІВ У ПЕРІОД ЦВІТІННЯ

У поточному сезоні видалися вкрай несприятливі погодні умови для озимих культур. Найбільше постраждав ріпак, якого внаслідок посухи в серпні-вересні 2019 року посіяли мало, а ще менше зійшло. Там, де все ж таки вдалося отримати більш-менш прийнятні сходи, ріпак постраждав від постійних коливань температури. Деякі площі просто загинули від морозів -8 oC (а місцями і до -12 oC) у фазу бутонізації культури. Тим не менш, ті поля ріпаку, котрі все ж вдалося зберегти, наразі починають цвісти, або готуються до цвітіння найближчим часом.

Дані моніторингу з полів в різних регіонах України, в т.ч. за допомогою ловчих чашок, свідчать про незначний рівень заселення ріпаку шкідниками. Це також є результатом коливання температури. Тим не менш, після встановлення теплої погоди, через декілька днів може спостерігатися лавиноподібне наростання кількості шкідників, особливо таких, як ріпаковий квіткоїд, стручковий комарик та насіннєвий прихованохоботник

Отже, інсектицидної обробки під час цвітіння ріпаку не уникнути.

Враховуючи той факт, що пестицидна обробка квітучої культури є ризиком для комах-запилювачів (в першу чергу для медоносної бджоли), до вибору інсектициду у цей період треба підійти з усією відповідальністю.

Єдиним в Україні інсектицидом, згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів…», регламенти застосування якого дозволяють проводити обробки в період цвітіння ріпаку, є МОСПІЛАН, ВП.

Оригінальний японський препарат МОСПІЛАН, ВП не лише безпечний для бджіл, а ще й високоефективний проти шкідників під час цвітіння ріпаку. Інсектицид застосовується з нормою витрати 0,10-0,12 кг/га.

Враховуючи те, що поверхня листя та стебел ріпаку має щільний восковий наліт, для покращення покриття рослин і зменшення стікання робочого розчину, рекомендуємо до бакової суміші обов’язково додати ад’ювант СКАБА, КЕ із нормою 0,05 л/га. 

Така комбінація посилить стартову контактну дію МОСПІЛАН, ВП на шкідників, покращить проникнення діючої речовини в рослину та дозволить знизити норму витрати робочої рідини.

Інсектицид МОСПІЛАН, ВП постачається в упаковці 0,4 кг, що містить 2 водорозчинних пакети по 0,2 кг. Водорозчинний пакет не потрібно розривати, він є повністю розчинним у воді. Така упаковка дозволяє уникнути пилоутворення. Крім того, з використанням водорозчинних пакетів стало набагато зручніше дозувати препарат (без наважки чи застосування мірних стаканчиків).

Для ефективного розчинення водорозчинних пакетів найкраще підготувати маточний розчин шляхом послідовного розчинення до 3 пакетів на 10 л води. Можливе також розчинення водорозчинних пакетів за допомогою гідравлічного міксера сучасних обприскувачів у кількості не більше 1-2 пакета на кожні 10 л об’єму гідравлічного міксера, в залежності від температури води. Тривалість роботи міксера – не менше 3 хв. Чим тепліша вода, тим більше пакетів можна одночасно розчинити. На час роботи міксера ємність повинна бути ізольована від баку обприскувача до досягнення повної однорідності розчину. За умови повного розчинення, водорозчинний пакет не впливає на якість робочого розчину та не створює передумови для засмічення фільтрів чи форсунок обприскувача.

Пам’ятайте, що одночасне розчинення великої кількості водорозчинних пакетів у обмеженій кількості води, в т.ч. у міксері обприскувача, може спричинити злипання пакетів між собою та призвести до ускладнення приготування робочого розчину.

Використовуйте оригінальний МОСПІЛАН, ВП та досягайте максимальної ефективності  у боротьбі зі шкідниками без ризику для людей та навколишнього середовища!

Незважаючи на посуху та перепади температур, ріпак починає цвісти. В таких важких погодних умовах процес запилення проходить досить складно. Тож для посилення запилення та покращення загального стану рослин ми рекомендуємо застосувати спеціальний препарат – КІНАКТИВ ІНІШІАЛ, РК.

Біостимулянт КІНАКТИВ ІНІШІАЛ, РК стимулює цвітіння, підвищує продуктивність та життєздатність пилку (що особливо важливо під час посухи та при частих перепадах температур), прискорює обмін речовин в рослинах. 

КІНАКТИВ ІНІШІАЛ, РК має бути застосований незадовго до початку масового цвітіння із нормою використання 1,0 – 1,5 л/га. Препарат є 100% натуральним, сертифікованим до використання в органічному землеробстві.

За додатковою інформацією звертайтеся до регіонального представника "Самміт-Агро Юкрейн" у Вашому регіоні.