ЗАХИСТ ЗЕРНЯТКОВИХ САДІВ ВІД ХВОРОБ ТА КЛІЩІВ - ФАЗА ЗЕЛЕНИЙ БУТОН

Ще влітку 2019 року складалися сприятливі умови для розвитку борошнистої роси, внаслідок чого в яблуневих садах накопичився достатній запас інфекції. А тепла зима без значного пониження температури посприяла добрій перезимівлі міцелію патогену.

Яблуня майже по всій території України наразі перебуває у фазі зелений бутон. І вже зараз моніторинг садів у регіонах свідчить про масове ураження садів борошнистою росою, особливо на чутливих сортах. Тому «Самміт-Агро Юкрейн» рекомендує негайно провести обробку фунгіцидом, який спеціально розроблений для посиленого контролю борошнистої роси.

* - очікується реєстрація на яблуню у 2020 році

ЮТАКА, СЕ - унікальний фунгіцид на основі трьох діючих речовин, кожна з яких має вплив на борошнисту росу: тебуконазол – системна лікувальна дія, тіофанат-метил – викорінююча і захисна, а нова діюча речовина цифлуфенамід, єдина у своєму класі на ринку України, спеціально розроблена для контролю борошнистої роси на всіх стадіях її розвитку.

ЮТАКА, СЕ володіє трансламінарними властивостями, проникає в рослину, інгібує розвиток патогену та його здатність поширюватися на здорові тканини. Крім борошнистої роси, препарат контролює паршу та інші плямистості листя, забезпечуючи комплексний захист у цей відповідальний період. 

Рекомендована норма застосування: 1,2–1,5 л/га.

Крім того, звертаємо вашу увагу на те, що в багатьох садах виявлено розвиток кліщів. Внаслідок теплої зими дуже добре перезимували яйця червоного плодового кліща, а аномально рання весна сприяла ранньому початку відродження личинок. Також вже вийшли з місць зимівлі самиці глодового кліща.

Якщо попередньо не була проведена ранньовесняна обмивка препаратом ОЛЕМІКС, КЕ, і у саду спостерігається високий рівень заселення кліщами, то саме зараз  потрібно обов’язково застосувати НІССОРАН, ЗП.

НІССОРАН, ЗП  контролює кліщів на стадіях яйце-личинка-німфа.

Норма витрати препарату: 0,3-0,6 кг/га.

А у випадку виявлення значної кількості дорослих особин глодового кліща, до бакової суміші рекомендуємо додати інсекто-акарицид БАЛАЗО, КЕ.

Ця бакова суміш також допоможе у боротьбі проти всіх інших шкідників у цей період, таких як зелена яблунева попелиця, яблуневий квіткоїд, букарка, казарка, галиці

Отже, для повного захисту від шкідників рекомендуємо застосувати бакову суміш:

НІССОРАН, ЗП (0,3-0,6 кг/га) + БАЛАЗО, КЕ (0,5 л/га) + СКАБА, КЕ (0,2 л/га).

Провести обробку проти кліщів в цей період дуже важливо, адже з початком масового розмноження забезпечити високий рівень контролю буде дуже складно.

За додатковою інформацією звертайтеся: Андрій Осиковий - провідний спеціаліст з садівництва, 

моб.: (050) 469-39-33, або до регіонального представника "Самміт-Агро Юкрейн" у Вашому регіоні.