ЗАХИСТ ЯБЛУНІ ВІД ХВОРОБ ТА КЛІЩІВ – ФАЗА «ЛІСОВИЙ ГОРІХ»

Мінливі погодні умови протягом останніх двох тижнів, крім негативного впливу на загальний стан рослин, призвели до прихованого повільного (часто непомітного для агронома) розвитку хвороб, таких як парша та борошниста роса. Дощі, що пройшли майже у всіх регіонах України, сприяли повторному викиду сумкоспор збудників парші, а пошкодження від заморозків та граду сприяють розвитку альтернаріозної плямистості.

За умови понижених температур системні продукти, особливо із групи триазолів проявляють дещо знижену активність проти парші, тому в таки умовах ми рекомендуємо застосувати контактні продукти МАНЗАТ, ВГ (2,0-3,0 кг/га) чи АКІРА, КС (2,5-3,0 л/га), які спеціалізуються на контролі парші і їх робота мало залежить від температури повітря.

Небезпечною хворобою, яка може призвести до значних втрат урожаю, є борошниста роса. Нагадаємо, що борошнистий наліт, який Ви можете спостерігати на уражених пагонах та листках, – це вже конідіальне спороношення збудника борошнистої роси. А хвороба задовго до цього розвивалася у рослині, впливаючи на біохімічні функції культури, знижуючи ефективність фотосинтезу, підвищуючи витрати води і поживних речовин.

Тому саме зараз, у фазу «лісовий горіх», до бакової суміші ми рекомендуємо обов’язково додати спеціалізований препарат проти борошнистої роси. ЮТАКА, СЕ це комплексний трьох компонентний фунгіцид, який чинить профілактичну і лікувальну дію не тільки на борошнисту росу, а й на паршу та інші плямистості. 

Всі три діючих речовини ЮТАКА, СЕ впливають на борошнисту росу на всіх стадіях її розвитку, а діюча речовина цифлуфенамід має відмінний від всіх інших фунгіцидів на ринку механізм дії до збудника, що знижує ризик виникнення резистентності чи поширення резистентних штамів збудника. Норма витрати препарату 1,2-1,5 л/га.

КОНТРОЛЬ КЛІЩІВ

Якщо при огляді саду ви виявили велику чисельність кліщів (павутинний, червоний плодовий, глодовий, кліщ Шлехтендаля), рекомендуємо застосувати перевірену технологію: суміш акарициду НІССОРАН, ЗП 0,5 кг/га та інсекто-акарициду БАЛАЗО, КЕ 0,5 л/га. 

Ця суміш дозволить проконтролювати всі стадії розвитку кліщів та стримати чисельність більшості інших шкідників, які активні в саду в цей відповідальний період росту і розвитку. При застосуванні акарицидів обов’язково додавайте до бакової суміші ад’ювант СКАБА, КЕ для покращення розповсюдження та прилипання робочого розчину до поверхні рослини у концентрації від 0,05 до 0,1% робочого розчину.

Візьміть на озброєння японські технології для захисту Вашого врожаю!

За додатковою інформацією звертайтеся: 

Андрій Осиковий - провідний спеціаліст з садівництва, моб.: (050) 469-39-33,

або до регіонального представника "Самміт-Агро Юкрейн" у Вашому регіоні.