ЗАХИСТ ЯБЛУНІ ВІД ШКІДНИКІВ ТА ХВОРОБ У ПЕРІОД ЦВІТІННЯ

В більшості садівничих господарств обробки яблуневих садів проводять по календарному плану, прив’язуючись до фаз розвитку яблуні, коригуючи їх відповідно до погодних умов, ступеню розвитку шкідників та хвороб, а також враховуючи результат від застосування попередніх обробок.

Окремі садові консультанти рекомендують провести обробку по рожевому бутону, а наступну - аж по закінченню цвітіння. Проте це не зовсім правильно, адже, особливо під час прохолодної погоди, від фази рожевого бутону до кінця цвітіння може пройти 12-14 днів і більше. За цей період молоде листя активно росте, тому ефективність фунгіцидного захисту стрімко знижується. Викид сумкоспор збудника парші – найнебезпечнішої хвороби на яблуні, - дуже часто співпадає з періодом цвітіння. Інкубаційний період розвитку збудника в рослині в залежності від температури триває від 10 до 20 днів, отже візуальні симптоми парші можна буде виявити тільки після закінчення цвітіння. А за сприятливих умов для розвитку збудника (волога та помірно тепла погода) спинити подальший розвиток хвороби буде практично неможливо. А також під час цвітіння відбувається первинне інфікування культури плодовим гнилями (моніліальна, альтернаріозна та фомозна плодові гнилі, сіра гниль).

Експерти «Самміт-Агро Юкрейн» рекомендують обов’язково провести обробку садів під час цвітіння. Застосуйте бакову суміш перевірених високоякісних фунгіцидів: АКІРА, КС (2,5 л/га) + ТОПСІН-М 500, КС (1,4 л/га).

Контактний фунгіцид АКІРА, КС надійно захистить цвіт та молоде листя від проникнення збудників хвороб, а системний фунгіцид ТОПСІН-М 500, КС допоможе проконтролювати хвороби, які вже потрапили до рослини.

З метою контролю шкідників у період цвітіння рекомендуємо додати до бакової суміші МОСПІЛАН, ВП. 

МОСПІЛАН, ВП - це оригінальний японський інсектицид, що з одного боку проявляє високу біологічну ефективність проти комах, котрі починають шкодити у цей період розвитку культури, а з іншого боку є безпечним для бджіл та інших комах-запилювачів. Норма витрати – 0,2 кг/га.

Погодні умови цього сезону, а саме рання весна, часта зміна погоди зі значними перепадами температур та періодичні заморозки є передумовою для підвищеного ризику розвитку бактеріальних хвороб на яблуні. Якщо у вашому саду або у навколишніх садах вже зустрічалася проблема бактеріозу, а під час цвітіння відбувається наростання максимальної температури вище +15оС, або ж при виявленні перших ознак бактеріозу, рекомендуємо застосувати системний бактерицид біологічного походження КАЗУМІН 2Л, РК. Норма витрати препарату від 3,0 до 4,0 л/га в залежності від ступеня розвитку бактеріозу. При цьому КАЗУМІН 2Л, РК також є лікувальним фунгіцидом проти парші, тому додавати до бакової суміші системні фунгіциди для захисту від парші не потрібно.

Для покращення запилення та розвитку зав’язі рекомендуємо до бакової суміші додати КІНАКТИВ ІНІШІАЛ, РК. Цей унікальний препарат спеціально розроблений для стимулювання розвитку квіток та підвищення життєздатності пилку. 

Крім того КІНАКТИВ ІНІШІАЛ, РК запобігає дефіциту молібдену, прискорює обмін речовин та поліпшує загальний стан рослин. Це сприяє збільшенню розміру плодів та забезпечує їх однорідність. 

Застосовуйте КІНАКТИВ ІНІШІАЛ, РК з нормою витрати 1,0-1,5 л/га для посилення зав’язування і отримання плодів високої якості.

За додатковою інформацією звертайтеся: 

Андрій Осиковий - провідний спеціаліст з садівництва, моб.: (050) 469-39-33,

або до регіонального представника "Самміт-Агро Юкрейн" у Вашому регіоні.