ЗАХИСТ ЗЕРНЯТКОВИХ САДІВ ВІД ХВОРОБ ТА КЛІЩІВ - ФАЗА МИШАЧІ ВУШКА - ВИСУВАННЯ БУТОНІВ

Перші обробки в саду дуже важливі, адже саме вони сприяють недопущенню бурхливого розвитку та розповсюдження хвороб та шкідників у подальшому. Саме обробки до цвітіння часто мають вирішальне значення для успіху технології захисту саду напротязі всього вегетаційного періоду.

Яблуня майже по всій території України наразі перебуває у фазі мишачі вушка - висування бутонів. Незважаючи на достатньо низькі температури в зимовий період, міцелій збудника добре перезимував і ми очікуємо на масове ураження садів борошнистою росою, особливо на чутливих сортах.

Зважаючи на те, що борошниста роса зимує у вигляді міцелію, на її розвиток не впливає викорінююча обробка мідьвмісними препаратами. А для свого розвитку збудник не потребує вологи на листках, тому розвивається за будь-якої погоди. І чим теплішим буде повітря, тим швидше будуть помітні симптоми ураження. Поява симптомів хвороби означає початок спороношення, а отже ризик подальшого неконтрольованого поширення хвороби.

Тому «Самміт-Агро Юкрейн» рекомендує запланувати обов’язкову обробку фунгіцидом, який спеціально розроблений для посиленого контролю борошнистої роси. Обробку слід провести в період мишачі вушка  – висування бутонів (ВВСН 54-55).

ЮТАКА - унікальний фунгіцид на основі трьох діючих речовин, кожна з яких має вплив на борошнисту росу: тебуконазол – системна лікувальна дія, тіофанат-метил – викорінююча і захисна, а нова діюча речовина цифлуфенамід, єдина у своєму класі на ринку України, спеціально розроблена для контролю борошнистої роси на всіх стадіях її розвитку, забезпечуючи повний контроль і так званий «стоп-ефект».

Детальніше про особливості застосування препарату у відео: https://www.youtube.com/watch?v=4RSW5sU4vIo

Крім борошнистої роси, препарат контролює паршу та інші плямистості листя, забезпечуючи комплексний захист у цей відповідальний період. Рекомендована норма застосування: 1,2–1,5 л/га.

Борошниста роса (Podosphaera leucotricha)

Якщо фази розвитку мишачі вушка - висування бутонів співпадають з дощовою та прохолодною погодою, рекомендуємо додати до бакової суміші контактний препарат МЕДЯН ЕКСТРА з метою посиленого захисту від інфікування молодого листя сумкоспорами парші.

Отже,  рекомендуємо у фазу мишачі вушка - висування бутонів з метою контролю борошнистої роси та парші застосувати бакову суміш:

 ЮТАКА (1,2-1,5 л/га) + МЕДЯН ЕКСТРА (2,0 л/га).

Крім того, звертаємо вашу увагу на те, що в багатьох садах виявлено розвиток червоного плодового кліща. Дуже важливо, щоб заходи по контролю цього маленького, але дуже небезпечного шкідника повинні бути зосереджені саме до цвітіння. І хоча кліщі внаслідок відносно прохолодної та вологої погоди ще активно не шкодять, у випадку відсутності контролю, їх кількість протягом вегетації буде зростати у геометричній прогресії.

Якщо попередньо не була проведена ранньовесняна обмивка препаратом ОЛЕМІКС і у саду спостерігається високий рівень заселення кліщами, то саме зараз потрібно обов’язково застосувати НІССОРАН.

НІССОРАН контролює кліщів на стадіях яйце-личинка-німфа. НІССОРАН порушує процес переходу кліщів з однієї стадії розвитку в іншу. Саме в у фазі личинки, які відродилися із зимових яєць, наразі перебуває червоний плодовий кліщ, тому застосування Ніссоран забезпечує високий рівень контролю.

Норма витрати препарату: 0,3-0,6 кг/га.

Перевагою Ніссоран є те, що він працює при низьких температурах (від +5 °С).

А у випадку виявлення значної кількості дорослих особин глодового кліща, а також інших шкідників, таких як довгоносики, яблунева попелиця, яблуневий квіткоїд, букарка, казарка, галиці, тощо, до бакової суміші рекомендуємо додати інсекто-акарицид БАЛАЗО.

Отже, для повного захисту від шкідників рекомендуємо застосувати бакову суміш:

НІССОРАН (0,3-0,6 кг/га) + БАЛАЗО (0,5 л/га) + СКАБА (0,2 л/га).

Подбайте про захист Вашого саду з японськими технологіями від "Самміт-Агро Юкрейн"!

За більш детальною інформацією ви можете звернутися до регіонального представника «Самміт-Агро Юкрейн» у Вашому регіоні!

Автор: Андрій Осиковий, Провідний спеціаліст з садівництва, Керівник Центрального регіону

+38 (050) 469-39-33

andriy.osykovyy@summit-agro.com.ua