ЗАСТОСУВАННЯ ҐРУНТОВИХ ГЕРБІЦИДІВ НА РІПАКУ В ОСІННІЙ ПЕРІОД

В окремих господарствах Західного регіону вже стартувала посівна кампанія озимого ріпаку. А незабаром до масового посіву приєднаються й інші регіони. Цього року і на наступний сезон озимий ріпак є однією із найбільш важливих та рентабельних культур, тож площі посіву та увага до технології вирощування буде лише збільшуватися.

Як відомо, забур’яненість посівів ріпаку є ключовим фактором, який обмежує потенційну продуктивність цієї культури через зниження польової схожості, зменшення наростання вегетативної маси та кореневої системи, скорочення потенційно можливих продуктивних бічних гілок, надмірному виносу точки росту над поверхнею ґрунту, що підвищує ризик вимерзання тощо.

Важливим є й те, що присутність бур’янів у посівах ріпаку може знижувати на 2-5% запаси вологи в ґрунті в кореневмісному шарі, що є критичним фактором останніми роками в умовах осінньої посівної кампанії за нестачі вологи.

Гербокритичним періодом (періодом найбільшої шкоди від бур’янів) ріпаку є час від появи сходів до моменту, коли рослини добре розвинуться, сформують вегетативну масу на полі і зможуть конкурувати з бур’янами. Це займає приблизно 30-40 днів від посіву.

Застосування страхових гербіцидів на ріпаку звісно можливе і може мати місце при потребі, але все ж таки має розглядатися як додатковий захід до внесення ґрунтових гербіцидів, яке має бути основним, оскільки:

  • посходові гребіциди обмежені чіткими фазами розвитку ріпаку, при яких їх можна застосовувати (2-4 листки), а шкода від бур’янів до цього часу вже може бути завдана;
  • неможливо фізично ввійти в поле через погодні умови, які склалися, і це не обов’язково можуть бути дощі, а й, наприклад, ранньоосінні похолодання, при яких температурні режими не дозволяють застосовувати страхові гербіциди.

Для ефективного захисту посівів ріпаку спеціалісти «Самміт-Агро Юкрейн» рекомендують базовий досходовий ґрунтовий гербіцид БАМБУ.


БАМБУ контролює широкий спектр дводольних (підмаренник чіпкий, бур’яни з родини хрестоцвітні й айстрові) і злакових бур’янів (мишій, куряче просо, тонконіг, пальчатка).

Цей гербіцид (не дивлячись на те, що він відноситься до групи «ґрунтових») має гарну дію на бур’яни не лише через ґрунт, а й проявляє ефективність, потрапляючи крізь листову поверхню тих бур’янів, які вже зійшли і присутні на полі ріпаку. БАМБУ ефективний за посушливих умов й забезпечує гербіцидну дію до 60 днів.

Для отримання максимальних результатів БАМБУ краще застосовувати відразу після посіву або впродовж 2-х днів після нього. Норма витрати препарату становить 0,15-0,2 л/га і корегується в залежності від механічного складу ґрунту та вмісту органічної речовини. Так, на легких ґрунтах з низьким вмістом гумусу слід використовувати меншу норму – 0,15 л/га. На важких грнутах з високим вмістом гумусу слід застосовувати більшу норму – 0,2 л/га.

Для розширення спектру контрольованих бур’янів та підсилення дії можна робити бакові суміші з іншими ґрунтовими гербіцидами: для кращого контролю злаків поєднувати з диметенамідом-П, пропізохлором чи S-металахлором, а для підсилення дії проти дводольних поєднувати з метазахлором.

Застосовуючи БАМБУ або будь-який інший досходовий гербіцид, рекомендуємо обов’язково додавати у бакову суміш унікальний ад’ювант РОУБЕК, який був спеціально розроблений для застосування з препаратами, що діють через ґрунт.

Включення у бакову суміш РОУБЕК з нормою витрати 0,2-0,4 л/га дозволяє:

  • покращити рівномірність покриття робочим розчином грунту та знизити знесення гербіцидів під час вітряної погоди за рахунок надання краплям більшого розміру та їх маси;
  • зменшити промивання високорухливих діючих речовин гербіцидів по ґрунтовому профілю;
  • кращої активації препаратів, в тому числі в посушливих умовах, та збільшення ефективності на бур’яни.

РОУБЕК можна застосовувати на будь-яких типах ґрунтів, в т.ч легких-піщаних, за виключенням чистого піску.

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників"Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.