UARUEN
Товари для населення
Каталог препаратів

– новий інструмент для

розкриття потенціалу сої! 

В нашій країні соя стає все більш  і більш популярною культурою. Зростають посівні площі, але також змінюються і вимоги до технології вирощування. Адже із збільшенням посівних площ, все більш гостро стають видимими проблеми, на які раніше мало звертали увагу. Мова іде про накопичення шкідників та хвороб при збільшенні сої в структурі сівозміни, а с особливо гостро це питання стоїть при вирощуванні сої декілька років підряд на одному полі.
Як відомо, соя досить прибуткова культура, але в наших умовах її потенціал далеко не завжди вдається розкрити. Однією із проблем, що суттєво впливають на врожайність, є хвороби, які «атакують» сою починаючи вже із проростання насіння. Традиційно, протруєння насіння, особливо зернових культур – є загальноприйнятим прийомом і аграрії мають великий вибір фунгіцидних протруйників. Але на сої на сьогоднішній день є всього лише декілька офіційно зареєстрованих протруйників, які належать в основному до класу триазолів, і відповідно мають специфічний спектр контрольованих патогенів, що не в повній мірі підходить для сої, адже на насінні сої часто зберігаються збудники, на які триазольні фунгіциди слабко діють або не діють взагалі.
Тож, як і завжди, для правильного вибору протруйника потрібно знати, що зберігається на насінні, яка інфекція зберігається в ґрунті і які  патогени можуть «атакувати» молодий паросток. За результатами лабораторної перевірки насіння, виявлено, що найбільш поширеною інфекцією є змішана бактеріальна інфекція, та гриби родів Alternaria, Fusarium, Helminthosporium, Cercospora, Peronospora та ін. Дуже часто, в близько 30% проаналізованих зразків, спостерігається змішана бактеріальна та грибкова інфекція та подекуди вірусна інфекція. Наявність цих патогенів впливає на схожість насіння та подальший його розвиток. Найбільше на схожість насіння впливає змішана бактеріально-грибкова інфекція. Також дуже часто спостерігається пліснявіння насіння сої, викликане ґрунтовими патогенними грибами, які зберігаються в ґрунті, на рослинних рештках і, частково, на насінні сої.
Враховуючи  всі ці проблеми, ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» починаючи із 2017 року пропонує для обробки насіння сої універсальний фунгіцидний протруйник Фунабен Т® 480, ТН. Особливістю цього препарату є те, що окрім грибкових патогенів він може контролювати бактеріальну інфекцію, яка знаходиться на поверхні насіння сої. Препарат вдало поєднує дві діючі речовини: тирам та карбендазим. Як відомо, тирам – це багатофункціональна контактна діюча речовина, що контролює грибкову та бактеріальну інфекції, запобігаючи проростанню спор та бактерій. Карбендазим – це системна діюча речовина, що контролює не лише поверхневу, а і глибинну інфекцію, впливаючи на поділ клітин гриба. Що дуже важливо для сої, Фунабен® Т 480, ТН довго зберігається в ґрунті, створюючи «безпечну зону» навколо молодого паростку та запобігає повторному інфікуванню через контакт із ґрунтовими грибковими патогенами. дозволяє отримати дружні та сильні сходи, адже на відміну від триазольних препаратів, він не має інгібуючого ефекту (гальмування росту), а навпаки - має позитивний вплив на розвиток сходів. 

Фунабен® Т 480, ТН має досить широку реєстраційну «вилку» між нормами застосування (2,5-3,5 л/т), це пов’язане із типом інфекції, проти якої планується застосовувати препарат. Якщо за результатами лабораторних аналізів у насіння виявлена лише грибкова інфекція, достатньо застосовувати мінімальну норму 2,5 л/т. Якщо виявлена змішана бактеріално-грибкова інфекція, тоді слід застосовувати максимальні норми витрати 3,0 – 3,5 л/т. Також слід пам’ятати, що перевірка насіння на наявність інфекції є обов’язковою умовою для підбору протруйника та отримання високого врожаю. Для посіву потрібно вибирати мінімально інфіковане насіння, а надмірно інфіковане насіння повинно бути вибракуване.
Враховуючи, що насіння сої зазвичай обробляється азотфіксуючими бактеріями, потрібно чітко дотримуватися регламентів застосування Фунабен® Т 480, ТН та іннокулянтів. Щоб запобігти можливому пригніченню азотфіксуючих бактерій, насіння сої потрібно обробити протруйником завчасно (бажано за 5 днів до проведення інокуляції), а для іннокуляції вибирати сухий іннокулянт на торф’яній основі, обробка яким проводиться безпосередньо в день посіву в бункері сівалки.

Застосування Фунабен® Т 480, ТН дозволить отримати дружні сходи та ефективно захищати їх на початковому етапі розвитку. Фунабен® Т 480, ТН -  це новий ефективний та доступний інструмент для розкриття потенціалу сої.


Тел.:  +38-044-494-37-04 
Факс: +38-044-494-37-05 
Україна, м.Київ 03680
вул. Горького, 172, 10 поверх

GISMETEO: Погода по г.Киев