UARUEN
Товари для населення
Каталог препаратів

Ефективний контроль кліщів у посівах сої

Рік у рік на сої збільшується кількість шкідників. Це совки і вогнівки, лучний метелик і попелиці, але останнім часом найбільшою проблемою в посівах сої стають кліщі. Кліщ із шкідника, що ніколи не завдавав багато клопоту, перетворюється на надто важливий і складний об’єкт контролю. Це пов’язано як із агротехнікою вирощування сої, так і з біологічними особливостями самого шкідника.
По-перше, соя посіла дуже значні площі і розміщується, на жаль, як це вже є звичайним, у порушених сівозмінах, у деяких господарствах повертаючись на попереднє місце вже на наступний рік. По-друге, на полях, де впроваджується мінімальний обробіток ґрунту, зберігається велика кількість пожнивних решток, тобто кліщі можуть комфортно перезимувати. По-третє, впродовж кількох років поспіль спостерігаються аномально високі температури влітку, що автоматично призводить до збільшення популяції шкідників. І наостанок, павутинний кліщ – це вельми маленький і рухливий об’єкт, і багато хто із агрономів не приділяє йому належної уваги. Сукупність усіх цих факторів і призводить до того, що кліщ у посівах сої перетворюється на шкідника №1.

Павутинний кліщ найбільшої шкоди завдає в період липень – серпень (від бутонізації до повної стиглості). Він пошкоджує листовий апарат, що призводить до збільшення транспірації та уповільнення процесу фотосинтезу, і як наслідок – відбувається передчасне скидання листя, утворення дрібного зерна та розтріскування бобів. Оптимальною температурою для розвитку кліща є +29…+33°С та відносна вологість повітря 35-55%. Засушливі роки – найкращі для розвитку шкідників. За даними американських дослідників, соя в період засухи є поживнішою для кліщів (рослини в стресовому стані продукують більше амінокислот), відбувається пришвидшена генерація (цикл розвитку одного покоління може складати 7-8 днів). За сухої погоди менше грибкових хвороб, які в вологі та прохолодні роки обмежують чисельність кліщів. А також влітку, за високих температур, не працюють фосфорорганічні інсектициди, котрі зазвичай використовуються проти дорослих особин кліщів у посівах сої. Варто пам’ятати, що всі фосфорорганічні інсектициди ефективно впливають лише на дорослу форму – імаго, і неактивні проти яєць, личинок та німф. Тож їх захисний ефект в оптимальних умовах сягатиме не більше 7-10 днів. Крім цього, кліщі живуть і харчуються переважно із нижнього боку листка, куди інсектицидам важко потрапити при обробці, і це своєю чергою знижує ефективність обробки.

Враховуючи всі ці фактори, ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн», починаючи із 2013 року, розробляє і впроваджує у виробництво стратегію ефективного контролю кліщів у посівах сої. 

Ніссоран, ЗП, 0,4 кг/га + Балазо, КЕ, 0,3 л/га + Скаба, КЕ, 0,1 л/га

Ця суміш вирішує дуже багато складних питань при контролі кліщів у посівах сої:
1. Ніссоран, ЗП – специфічний високоякісний акарицид, підвищені температури не впливають на його ефективність;
2. Ніссоран, ЗП володіє трансламінарними властивостями (здатність потрапляти на зворотній бік листа) та контролює яйця, личинки та німфи (за рахунок цього захисний період складає понад 30 днів);
3. Інсектоакарицид Балазо, КЕ контролює імаго (дорослі особини кліща) та знищує інших шкідників (гусениці, попелиці тощо), які можуть бути присутніми на момент обробітку;
4. Ці два препарати мають різні механізми дії, тож їх застосування не сприяє виникненню резистентності у кліщів;
5. Скаба, КЕ – ад’ювант-розповсюджувач, покращує покриття листової поверхні робочим розчином та сприяє кращому його проникненню на нижній бік листа, де активно харчуються кліщі.
Не менш важливим фактором, ніж правильний підбір препарату, є його вчасне та правильне застосування. Боротьбу із кліщами слід починати із постійного моніторингу посівів, який необхідно проводити, починаючи із періоду бутонізації. Варто слідкувати за появою шкідників, щоб не допустити стрімкого розвитку популяції.

Також, на ефективність боротьби впливає і розмір рослин, адже коли соя зімкнулася в ряду та в міжрядді, якісно внести акарицид вже не вдасться. Тож ключовим фактором досягнення бажаної ефективності є вчасність проведення обробки!

І наостанок – вельми важливим фактором успішної боротьби є використання якісних спеціальних обприскувачів із надувними рукавами, що при роботі створюють турбулентні потоки, які дають можливість робочому розчину рівномірно обробити рослини з усіх боків та потрапити на нижній бік листа – саме туди, де і знаходиться основна маса кліщів.

Тел.:  +38-044-494-37-04 
Факс: +38-044-494-37-05 
Україна, м.Київ 03680
вул. Горького, 172, 10 поверх

GISMETEO: Погода по г.Киев