UARUEN
Товари для населення
Каталог препаратів

ОСОБЛИВОСТІ КОНТРОЛЮ ХВОРОБ ПЛОДОВИХ НАСАДЖЕНЬ

Хвороби яблуні та інших плодових дерев завдають найбільших збитків, тому недивно, що застосування фунгіцидів у порівнянні із іншими препаратами в системі захисту плодових насаджень є домінуючим. Звісно, для успішного контролю хвороб та шкідників професійні садівники складають спеціальні програми захисту, які в окремі роки можуть включати до 20 чи навіть більше обробок. Це складна і дуже відповідальна робота, адже правильно побудована система захисту саду впливає не тільки на цьогорічний врожай, а й формує базис для успішних врожаїв у майбутньому.

Тож як побудувати систему захисту саду, яка б вирішувала всі складні питання та мала розумну ціну? Відповідь на це питання криється в глибокому розумінні особливостей розвитку шкідливих об’єктів та властивостей препаратів. Зазвичай фунгіцидна система захисту зерняткових базується на захисті від ключових хвороб — парші, борошнистої роси та плодових гнилей, при необхідності, в систему захисту включаються спеціальні продукти проти інших хвороб, таких як бактеріальний опік, хвороби деревини, філостиктоз та інші. Також обов’язково враховувати фази розвитку рослин, погодні умови, вплив препаратів на корисну ентомофауну та строк очікування до збору врожаю, щоб вирощена продукція мала не тільки гарний товарний вигляд, а й була безпечною для здоров’я споживачів.

Домінуючою хворобою, що завдає найбільших збитків, звісно, є парша (Venturia inaequalis). Найсильніше захворювання розвивається в умовах дощової та прохолодної погоди, в садах з високою щільністю насаджень і особливо на чутливих сортах. Теж потрібно пам’ятати, що збудник захворювання зберігається на опалому листі та плодах, і ранньою весною із вильотом аскоспор відбувається первинне ураження молодих листків. Обов’язковою умовою для зараження є наявність вологи на листі. Цей ранньовесняний період є дуже важливим, адже, стримавши розвиток хвороби на цьому етапі, ми зменшуємо інфекційний фон та запобігаємо чи відтерміновуємо початок вторинного зараження. Вторинне зараження відбувається за допомогою конідій, що розвиваються на попередньо уражених молодих листках із коротким інкубаційним періодом - 5–6 днів. За сприятливих погодних умов за рік може відбутися до 10 генерацій конідіального спороношення.

Тож бачимо, що хвороба складна і присутня в саду постійно, а у разі дощової погоди відбуваються спалахи захворювань. Як проконтролювати це захворювання та підібрати найкращі препарати, щоб досягнути максимального ефекту? Відповідь проста — не існує ідеального препарату, який би міг один, в усі фази розвитку вирішити це питання. Потрібно підбирати під кожний період розвитку спеціальні фунгіциди. Звісно, починаємо із самого початку, із фази зелений конус. У цей час потрібно застосовувати контактні фунгіциди, оскільки для роботи системних препаратів ще немає розвинутої листової поверхні. Найкращими препаратами в цей період будуть фунгіциди на основі міді, адже крім запобігання розвитку парші, ми робимо профілактику захворювання бактеріальним опіком, викликаним бактерією Erwinia amylovora. Одним із кращих таких препаратів є фунгіцид МЕДЯН ЕКСТРА 350, КС. Це сучасний, перевірений часом і досвідом фунгіцид на основі хлорокису міді. У порівнянні з існуючими на ринку мідьвмісними фунгіцидами він має чимало переваг. Але основна перевага цього продукту — це його формуляція:

• препарат рідкий, він чудово дозується та розчиняється, не забиваючи форсунки обприскувачів; • до складу препарату входить спеціальний прилипач, що сприяє кращому покриттю поверхні листя та запобігає змиванню опадами;

• препарат виготовлений у вигляді концентрат суспензії, а це означає, що нерозчинні сполуки міді мають дуже малий розмір, що дозволяє покрити більшу площу поверхні тією ж кількістю препарату, ніж іншими мідними продуктами;

• хлорокис міді повільно вивільняє іони міді, що сприяє довшому періоду захисту та запобігає опікам.

У яблуневих садах МЕДЯН ЕКСТРА 350, КС можна використовувати кілька разів підряд без ризику виникнення резистентності, аж до фази рожевий бутон. Також, крім усіх технічних переваг, МЕДЯН ЕКСТРА 350, КС — це один із  найбільш економічно доцільних продуктів. Норма застосування продукту 1,5-2,0 л/га.

Далі, в процесі вегетації, починаючи із фази рожевий бутон, одним із кращих препаратів проти парші є препарат ВЕНТОП 350 SС, КС. Це фунгіцид контактної дії, стійкий до виникнення резистентності, безпечний для бджіл та надзвичайно стійкий до змивання опадами. Також, як і МЕДЯН ЕКСТРА 350, КС, фунгіцид ВЕНТОП 350 SС, КС, із діючою речовиною дитіанон, має препаративну форму — концентрат суспензія, що робить контактний продукт більш ефективним та зручним у застосуванні. Цей фунгіцид — ідеальний продукт для весняного застосування в умовах рясних дощів та прохолодної погоди, препарат починає ефективно працювати за температури +5…+7 °С, тоді як системні фунгіциди за такої температури не дають гарної ефективності. Фунгіцид ВЕНТОП 350 SС, КС може застосовуватися як самостійно, так і в баковій суміші з іншими фунгіцидами чи інсектицидами. Норма застосування продукту 1,0-2,0 л/га. У бакових сумішах із системними фунгіцидами ВЕНТОП 350 SС, КС зазвичай застосовується із нормою витрати 1,0 л/га + повна норма системного продукту.

Дуже часто паралельно із паршею в яблуневих садах розвиваються плодові гнилі, викликані різними збудниками, головним з яких є гриб Monilia fructigena. Тож необхідно застосовувати такі препарати, які одночасно контролюють ці два захворювання. До того ж період першого інфікування збігається із періодом цвітіння, і потрібно, щоб фунгіцид був безпечним для бджіл. Якраз таким препаратом є фунгіцид АКІРА, КС — препарат контактної дії на основі діючої речовини каптан. ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» була першою компанією, що 10 років тому почала активно впроваджувати препарати на основі діючої речовини каптан у садах, тож ми маємо неабиякий досвід. Враховуючи всі наші знання, ми вивели на ринок України новий унікальний фунгіцид АКІРА, КС, що суттєво відрізняється від інших каптановмісних продуктів:

• це єдиний рідкий каптановмісний фунгіцид на ринку України із чудовою розчинністю у воді;

• препарат додатково містить прилипачі, що покращують стійкість до змивання, та спеціальні добавки, що роблять вплив каптану на патоген більш агресивним;

• зменшена кількість діючої речовини, що потрапляє на 1 га, за рахунок якісно підготовленого каптану (із часточками дуже дрібного розміру), що дозволяє отримувати той самий рівень біологічної ефективності, але із меншим пестицидним навантаженням.

• препарат не проявляє фітотоксичності.

Норма застосування продукту 2,5-3,0 л/га дозволяє знизити пестицидне навантаження на 1 га на 40%.
Починаючи із 2015 року ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» продовжило розширення лінійки фунгіцидів на основі каптану та вивело на ринок новий двокомпонентний фунгіцид САКУРА, КС. Це сучасний контактно-системний фунгіцид, що має ті самі переваги формуляції, що й АКІРА, КС, але з подвійною дією на паршу та побічною дією на борошнисту росу. Найкращий час для застосування цього продукту — в середині вегетації, причому його чергують із системними препаратами. Фунгіцид САКУРА, КС застосовується із нормою витрати 2,5-3,0 л/га.

Останнім часом в другій половині вегетації окрім парші часто з’являються плямистості листя — захворювання, що викликане грибом Phyllosticta mali. За нашими практичними спостереженнями, одним із кращих і недорогих фунгіцидів, що контролюють це захворювання, є відомий препарат ПЕНКОЦЕБ, ЗП. Це контактний фунгіцид на основі манкоцебу, призначений для контролю парші та плямистостей листя. Препарат чудово вписується у будь-яку систему захисту, ефективний, перевірений часом та економічний.

У портфоліо ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» також є й інші фунгіциди із сильною дією на паршу. Це такі відомі продукти, як ТОПСІН-М 500, КС, ІКАРУС 250, ЕВ та КАЗУМІН 2Л, РК. Це вже системні препарати іншого класу, із ширшим спектром дії та контролем особливих хвороб. Проте в системі захисту від парші ми надаємо перевагу саме контактним продуктам, які мають високу ефективність та стійкість до виникнення резистентності у патогену. Це дозволяє застосовувати їх щороку без жодних ризиків та втрати ефективності.

Тел.:  +38-044-494-37-04 
Факс: +38-044-494-37-05 
Україна, м.Київ 03680
вул. Горького, 172, 10 поверх

GISMETEO: Погода по г.Киев