UARUEN
Товари для населення
Каталог препаратів

Ад'ювант Роубек - нові можливості для ґрунтових гербіцидів

Ад’ювант Роубек – це спеціальний препарат, розроблений у Великобританії. Він з’явився після введення в Євросоюзі більш жорстких токсикологічних вимог до гербіцидів, наслідком чого стала заборона багатьох діючих речовин або обмеження їх застосування на 1 га. Однак після обмежень та зменшення норм ці препарати вже не показували достатньої гербіцидної активності, до якої звикли фермери. Тому, в результаті наукових пошуків було розроблено спеціальний ад’ювант Роубек, основним завданням якого було поси- лити дію ґрунтових гербіцидів. Препарат призводить до зменшення кількості дрібних крапель та їх знесення, а також забезпечує більш рівномірне покриття оброблюваної поверхні.

Досвід застосування підтверджує низку основних переваг, які надає Роубек, а саме:
• забезпечення максимальної ефективності ґрунтових гербіцидів за несприятливих погодних умов;
• посилення дії та подовження захисного періоду гербіцидів;
• зменшення фітотоксичності гербіцидів на культуру.  

Дуже важливою рисою цього препарату є протидія фітотоксичності гербіцидів. Ад’ювант Роубек покращує адсорбцію гербіцидів із глинистою фракцією ґрунту, закріплює їх у верхньому шарі та не дозволяє переміщуватись у нижні горизонти під дією опадів. Адже відомо, що внаслідок випадання сильних опадів ґрунтові гербіциди знижують свою ефективність та можуть викликати фітотоксичність на культурі.
Перші дослідження та застосування в промислових умовах в Україні розпочалися 2014 року. Агрономи на власні очі переконалися у позитивному впливі ад’юванта Роубек на ефективність дії ґрунтових гербіцидів. У різних господарствах ад’ювант використовували в бакових сумішах із гербіцидами на основі різних діючих речовин (кломазон, пропізахлор, пендиметалін, метрибузин, ацетохлор та тербутилазин). Препарат застосували на сої, кукурудзі, ріпаку та томатах.

Весняне внесення в суміші із ґрунтовими гербіцидами очікувано показало добрі результати, адже 2014 рік був досить дощовим. Також важливо було перевірити препарат наприкінці літа під посів озимого ріпаку в умовах недостатнього зволоження. Отриманий результат став підтвердженням, що і за таких складних умов Роубек – надійний партнер для ґрунтових гербіцидів.

Ад’ювант Роубек застосовували під посів озимого ріпаку на полі площею 45 га, з яких 30 га було оброблено баковою сумішшю кломазон, 480 г / л із нормою витрати – 0,18 л / га + пропізохлор, 720 г / л – 2,3 л / га + Роубек 0,3 л / га, а на решті 15 га використовували таку саму суміш тільки без ад’юванта.

Остаточний облік було проведено на 45 день після обробки (11 жовтня) і в цей період найкраще спостерігалася візуальна різниця. На ділянці, де був застосований Роубек, поле було чисте від бур’янів, а на іншій (15 га без застосування Роубек) масово зійшла суріпиця звичайна (Barbarea vulgaris), яка на той період уже цвіла (фото).

Проаналізувавши цю ситуацію, ми дійшли висновку, що стандартна гербіцидна композиція пропізахлор + кломазон не проявила повної гербіцидної дії на бур’яни, через недостатню кількість опадів у початковий період після обприскування та низьке зволоження ґрунту. Тоді ж на варіанті із застосуванням Роубек спостерігалося підвищення ефективності гербіцидів.

Отже, підсумовуючи всі результати, отримані в Україні 2014 року із застосуванням нового ад’юванта, ми можемо із впевненістю заявити, що Роубек – це новий унікальний ад’ювант, який дає змогу підвищити ефективність дії ґрунтових гербіцидів та зменшити їх фітотоксичність на сільськогосподарські культури. Це новий препарат, що відмінно зарекомендував себе в українських умовах та наразі не має аналогів в Україні.
      

 

Тел.:  +38-044-494-37-04 
Факс: +38-044-494-37-05 
Україна, м.Київ 03680
вул. Горького, 172, 10 поверх

GISMETEO: Погода по г.Киев