UARUEN
Товари для населення
Каталог препаратів

Захист картоплі та овочів. Сучасні підходи та інновації.

ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» щороку влаштовує пізнавальні науково-практичні семінари, на яких аграрії можуть ознайомитися із сучасними досягненнями в технологіях вирощування та захисту, обмінятись досвідом.

У розпалі сезону дозрівання овочів компанія ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» у співпраці із насіннєвими компаніями провела два великих науково-практичних семінари на тему сучасних тенденцій у технологіях вирощування та захисту картоплі та овочів. Відвідувачам було представлено найновіші технології захисту та підживлення, моніторингу та зрошення.

*** 

Перший семінар проходив в кінці липня на Херсонщині за підтримки Української Асоціації виробників картоплі на базі фермерського господарства «Аделаїда». Господарство має в обробітку близько 4 тис. га землі в Херсонській обл., і спеціалізується на виробництві картоплі, овочевих і плодових культур. З 2008 року зареєстроване як елітне господарство по вирощуванню насіннєвого матеріалу картоплі.

Відвідувачі семінару, агрономи з південних областей України мали змогу побачити, яким чином налагоджено вирощування сучасних сортів картоплі на підприємстві, послухати і побачити у полі, яким чином відбувається зрощення картоплі дощуванням та за допомогою крапельного зрошення, а також ознайомитися із технологіями захисту від «Самміт-Агро Юкрейн».

Семінар розпочався з живого обговорення найпопулярніших на півдні України сортів картоплі. Сорти були розбиті на групи за показниками стиглості, спрямованості використання та зовнішніми ознаками. Серед усіх сортів у аудиторії великий інтерес викликали сорти Рів'єра, Беллароза, Мінерва, Ред Скарлет.

Спеціально для участі в семінарі з картоплярства прибув президент голландської асоціації «Plus progress in agriculture» Herman Vermeer (Герман Вермеер) на запрошення Української асоціації виробників картоплі. Його доповідь була присвячена діагностиці посівів сільськогосподарських культур за допомогою супутникового спостереження. Також пан Вермеер розповів про діяльність асоціації Plus, які напрямки роботи вони охоплюють, і якими Plus хочуть бачити українські підприємства в найближчому майбутньому.

Далі слідував блок присвячений системі захисту картоплі. Великий інтерес у аудиторії викликала доповідь Костянтина Лагутенка, представника компанії «Самміт-Агро Юкрейн» у південному регіоні України. Була представлена цілком нова розробка – фунгіцид РАНМАН® 400 КС від японської компанії Ішихара Сангіо Кайша на основі абсолютно нової діючої речовини ціазофамід для захисту овочевих культур, котра успішно пройшла випробування і реалізується у Європі, а також проходить реєстрацію в Україні на картоплі, томатах та огірках. Характерною особливістю нової діючої речовини - ціазофамід є те, що при його застосуванні відсутній ризик фітотоксичності, він абсолютно безпечний для навколишнього середовища. Ціазофамід характеризується новим способом дії і може використовуватись в інтегрованих антирезистентних системах. Серед переваг фунгіциду РАНМАН® при застосуванні на картоплі можна виділити відмінний контроль фітофторозу бульб, оптимальний захист нового приросту, відмінну стійкість до змивання дощем вже через 15 хв. після внесення, тривалий період захисту. Препарат абсолютно безпечний для корисної ентомофауни, тому може застосовуватись на томатах та огірках під час цвітіння та при наявності корисних комах. Також слід відзначити, що РАНМАН® може використовуватись у кінці періоду вегетації без щонайменшого ризику появи плям на овочах, що забезпечує більш гарний товарний вигляд плодів.

Під час семінару було здійснено огляд демонстраційних полів з різними сортами картоплі, а також компанія «Астра» представила поливну машину Valley. Учасники семінару змогли розглянути машину в роботі, задати питання та поділитися власним досвідом зрошення картоплі.

***

Другий семінар відбувся у середині серпня у Кіровоградській області на базі господарства «Новоукраїнське» і був присвячений технологіям вирощування, захисту та зрошення овочевих культур. Поряд із компанією «Самміт-Агро Юкрейн» співорганізаторами заходу виступили компанія «Нікерсон-Цваан» та компанія «Агрооптима».

На початку семінару було здійснено огляд демонстраційних полів, на яких компанія «Нікерсон-Цваан» представила нові сорти і гібриди томатів, цибулі, капусти та моркви. Далі слідувала презентаційна частина, на якій представники компанії «Агрооптіма» показали сучасні системи  крапельного зрошення та фертигації, а співробітники компанії «Самміт-Агро Юкрейн» розповіли про сучасні технології у захисті овочів та презентували світові новинки для українських овочівників.

На семінарі був представлений абсолютно новий препарат для боротьби з бактеріозами овочевих культур Казумін® 2Л в.р., аналогів якому в Україні немає. На сьогоднішній день бактеріозами ушкоджується більшість овочів. Суттєвих збитків бактеріози завдають при вирощуванні капусти, томатів, перцю, баклажанів, динь та огірків. Уражують овочі бактерії різних видів, і в різних рослин викликають різні візуальні симптоми, але проблема в боротьбі із ними спільна – існуючі фунгіциди, що широко застосовуються в овочівництві, на бактерії практично не діють. Одним із небагатьох методів боротьби є застосування мідьвмісних препаратів, але нажаль це не завжди дає бажані результати і не дає можливості лікувати вже заражені рослини. Для вирішення проблеми бактеріозів компанія ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» зареєструвала новий біологічний фунгіцид Казумін® виробництва японської компанії Хокко Кемікалз, який має сильну антибактеріальну дію та лікувальний ефект. Казумін® впливає на проліферацію (поділ та розмноження) клітин бактерій зупиняючи синтез білку, впливає на РНК, в результаті чого припиняється ріст і розмноження бактерій.

На відміну від мідьвмісних препаратів, які просто створюють на поверхні рослини захисний екран і перешкоджають проникненню патогену, Казумін® завдяки своїм системним властивостям, здатний проникати всередину рослини і зупиняти розвиток бактеріозів навіть після появи перших видимих симптомів.

Особливості застосування препарату Казумін®:
• застосовується після перших ознак прояву бактеріозів;
• за умови сильного ураження, застосовується повторно через 7-14 днів;
• температурний режим для застосування складає +10 - 25°С (зазвичай при нижчих температурах бактеріози не розвиваються, а при більш високих, їх розвиток призупиняється);
• має вплив на антракноз та буру плямистість томатів;
• для розширення спектру проти грибкових хвороб та подовження захисного періоду використовується в суміші із мідьвмісними препаратами у мінімальній зареєстрованій нормі, наприклад Медян Екстра 350 SC к.с. 2,0 л/га  ;
• використовується для замочування розсади перед висадкою (0,2% розчин);
• препарат має системну дію і переміщується в листках та молодих зелених стеблах, вже через 6 годин після застосування вплив дощу на його дію є мінімальним;
• препарат має сильні лікувальні властивості та довгий період захисту (до 15 днів) ;
• безпечний для людей, теплокровних, бджіл та корисної ентомофауни;
• сумісний в бакових сумішах із більшістю пестицидів.

 

Норма застосування препарату Казумін 2Л в.р. на овочах: 1,5  л/га.

Проти бактерій видів Xanthomonas необхідно робити бакову суміш Казумін® 2Л, в.р. 1,5 л/га + Медян Екстра 350 SC, к.с.  2,0 л/га, або підвищити норму застосування Казумін 2Л, в.р. до  3,0 л/га.

Окремо слід зауважити, що Казумін® є препаратом безпечним для навколишнього середовища (тварин, птахів, бджіл та корисної ентомофауни) та людини – проводити роботи в полі та споживати продукцію, оброблену препаратом, можна вже наступного дня після обробки.

 

Іншим важливим питанням, що піднімалось під час семінарів, є підвищення ефективності пестицидів шляхом їх спільного застосування із ад’ювантами. Починаючи із 2011 року ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» пропонує нові органічні ад’юванти виробництва англійської компанії Інтерагро, які покращують ефективність пестицидів, і в той же час працюють дуже «м’яко» не завдаючи фітотоксичності рослинам.

Скаба® – сучасний органосиліконовий ад’ювант призначений для покращення роботи інсектицидів та фунгіцидів. Скаба® поєднує в собі властивості «супер-розповсюджувача» та прилипача. Робочий розчин із препаратом Скаба® краще покриває опушені поверхні та поверхні із восковим нальотом, і дозволяє розчину потрапити в важкодоступні місця. Застосування ад’юванту Скаба® разом із системними інсектицидами допоможе в боротьбі із такими складними шкідниками як попелиці, листовійки, совки та кліщі. Застосування із контактними фунгіцидами дозволяє краще перерозподілити розчин із препаратам по поверхні листа, завдяки чому зменшується можливість проникнення патогену. Для роботи системних фунгіцидів, їх проникнення в лист, дуже важливим є наявність води, ад’ювант Скаба® сприяє зменшенню випаровування робочого розчину, і в той же час рівномірно перерозподіляє препарати на поверхні листа та утримує їх від стікання. Норма застосування на овочах: 0,1 л/га.

Ад’ювант Вайс® має дещо інший механізм дії – це спеціальний прилипач, розроблений для зменшення змивання контактних препаратів опадами. В овочівництві використовується під час загрози затяжних дощів чи при вирощуванні на дощуванні. Використовується на овочах з нормою: 0,2 л/га.

Загалом проведені семінари компанії ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» показали, що потенціал в українських овочівників дуже великий, а використання новітніх підходів до технологій захисту сприяють виходу на новий рівень професіоналізму у вирощуванні картоплі та овочів.
 

Тел.:  +38-044-494-37-04 
Факс: +38-044-494-37-05 
Україна, м.Київ 03680
вул. Горького, 172, 10 поверх

GISMETEO: Погода по г.Киев