UARUEN
Товари для населення
Каталог препаратів

ЯМАТО, СЕ – ЕФЕКТИВНИЙ ЗАСІБ ДЛЯ КОНТРОЛЮ СКЛАДНИХ ХВОРОБ СОЇ

За останні роки соя посіла одне із провідних місць у структурі посівних площ багатьох господарств, а в межах України вона входить у «п’ятірку» основних культур з посівною площею торік у 2 млн 120 тис. га, і має тенденцію до зростання.

Соя для України є досить молодою культурою, стрімке зростання площ почалося лише з 2005 року, і за останні 10 років вони збільшилися уп’ятеро, а врожайність удвічі і в середньому по країні становить близько 2 т/га. Проте такий рівень урожайності є не досить задовільним, і в господарствах, що професійно займаються вирощуванням сої, вона коливається у межах 4 т/га. Такий великий інтерес до сої пов’язаний із високою прибутковістю цієї культури та значним потенціалом зростання врожайності, а застосування сучасних інтенсивних технологій вирощування робить її надзвичайно цікавою та прибутковою.

На сьогодні господарства мають у своєму асортименті нові сучасні сорти сої та іннокулянти, широкий спектр гербіцидів та інсекто-акарицидів, що дозволяє при їх правильному застосуванні отримувати гарні врожаї. Але для досягнення кращих результатів потрібно шукати додаткові резерви врожайності. Одним із таких інструментів є застосування фунгіцидів. Боротьба з хворобами сої в нашій країні поки що не є масовим явищем, тоді як у країнах Північної та Південної Америки – це загальноприйнята практика. Основними хворобами сої, на які в господарствах вже почали звертати увагу, є септоріоз та церкоспороз, проте крім них суттєвої шкоди можуть завдавати бактеріози, пероноспороз, фузаріоз, антракноз та гнилі (Botrytis та Sclerotinia). Всі ці хвороби викликаються різними збудниками і проявляють свою шкодочинність у різний час, тому і методи боротьби повинні враховувати особливості їх розвитку.

Враховуючи важливість цієї культури та необхідність вдосконалення наявних технологій захисту, компанія ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» почала реєстрацію лінійки нових препаратів для сої, одним із яких є новий фунгіцид ЯМАТО, СЕ. Це сучасний інноваційний препарат, що як найкраще підходить для захисту сої, адже він здатен контролювати цілий комплекс складних хвороб і може застосовуватися протягом усього періоду вегетації. ЯМАТО, СЕ контролює не лише септоріоз та церкоспороз, а й фузаріоз, антракноз, гнилі та борошнисту росу. ЯМАТО, СЕ є вдалим поєднанням двох діючих речовин із різних хімічних груп, що мають різні механізми дії на патогени та володіють високою системною і трансламінарною активністю. Діючі речовини проникають у листя, молоді стебла та боби і рівномірно захищають оброблену рослину протягом двох тижнів. Препарат може застосовуватися як профілактично, так із лікувальною метою на початкових стадіях розвитку хвороб сої.
Для повноцінного захисту сої ЯМАТО, СЕ можна застосовувати два рази. Найбільш оптимальним часом для застосування проти хвороб листя (септоріоз та церкоспороз) є перший період вегетації, починаючи від 3-4 трилисника і до початку бутонізації. Звісно, точний час обробки слід визначати, залежно від погодних умов, розвитку та поширення хвороб.

НАЙКРАЩИЙ ЧАС ДЛЯ ЗАСТОСУВАННЯ ЯМАТО, СЕ ДЛЯ ЗАХИСТУ СОЇ

 

Другим важливим місцем у системі контролю хвороб сої є період утворення та наливу бобів. У цей час соя активно вегетує і має велику вегетативну масу, що погано провітрюється, і яку слід захищати від хвороб, щоб дати можливість рослині гарно «налити» зерно. Така обробка співпадає із другим періодом вегетації, і в цей час, крім традиційного септоріозу та церкоспорозу, додатково з’являються антракноз, гнилі та борошниста роса. Ці хвороби, крім листового апарату, пошкоджують стебла і молоді боби, зводячи нанівець всі попередні зусилля.

Також слід зауважити, що ЯМАТО, СЕ є новим продуктом для українського ринку захисту сої та не має аналогів як за хімічним складом, так і за спектром контрольованих хвороб. Тож застосування ЯМАТО, СЕ в посівах сої є новим сучасним інструментом, що дозволяє підняти рівень вирощування культури на новий рівень.

ЯМАТО, СЕ – Ваш шлях до успіху!

Тел.:  +38-044-494-37-04 
Факс: +38-044-494-37-05 
Україна, м.Київ 03680
вул. Горького, 172, 10 поверх

GISMETEO: Погода по г.Киев