UARUEN
Товари для населення
Каталог препаратів

Комплексний підхід до захисту від бактеріозів

Минув 2012 рік... Для різних господарів він був різним. Нажаль, не всі овочеві культури в осінньо-літній період мали високі закупівельні ціни, і не всім овочівникам вдалося з прибутками реалізувати свій урожай. Проте, справжній господар ніколи не зупиняється та не розчаровується, він завжди шукає шляхи виходу із ситуації, вдосконалює технології вирощування, зберігання та реалізації продукції. Це і є запорукою успішного прибуткового господарювання.

Минулий рік був багатим на технологічні новинки в галузі овочівництва і, зазвичай, такі нововведення роблять якісний прорив в усій галузі. Одним із нових елементів в технології вирощування овочевих культур став новий метод боротьби з бактеріозами, який став можливим, завдяки появі на ринку України нового японського біологічного фунгіциду Казумін 2Л. Багато фермерів змогли контролювати розвиток бактеріозів на більш високому рівні, недоступному раніше, адже Казумін впливає на проліферацію (поділ та розмноження) клітин бактерій зупиняючи синтез білку, впливає на РНК, в результаті чого, припиняється ріст і розмноження бактерій. На відміну від мідьвмісних препаратів, які просто створюють на поверхні рослини захисний екран і перешкоджають проникненню патогену, Казумін завдяки своїм системним властивостям, здатний проникати всередину рослини і зупиняти розвиток бактеріозів навіть після появи перших видимих симптомів.

Особливості застосування препарату Казумін:
  • застосовується після перших ознак прояву бактеріозів;
  • за умови сильного ураження, застосовується повторно через 7-14 днів;
  • температурний режим для застосування складає +10-25°С (зазвичай при нижчих температурах бактеріози не розвиваються, а при більш високих - їх розвиток призупиняється);
  • для розширення спектру проти грибкових хвороб та подовження захисного періоду можливо використовувати в суміші із мідьвмісними препаратами у мінімальній зареєстрованій нормі, наприклад Медян Екстра 350 SC к.с. - 2,0 л/га  ;
  • має системну дію і переміщується в листках та молодих зелених стеблах (вже через 6 годин після застосування вплив дощу на його дію є мінімальним);
  • має відмінні лікувальні властивості та довгий період захисту (до 15 днів);
  • на культурах із сильною восковою кутикулою (капуста, цибуля), рекомендується використовувати прилипачі, наприклад адьювант-розповсюджувач Скаба, к.е. (0,1 л/га) або прилипач Вайс, к.е (0,2 л/га);
УВАГА! Не рекомендується використовувати Казумін 2Л з профілактичною метою в системах краплинного зрошення, так як препарат має біологічне походження і швидко розкладається під дією ґрунтових мікроорганізмів.

Норма застосування препарату  Казумін 2Л на овочах: 1,5  л/га.  

Проти бактерій видів Xanthomonas (збудник чорної бактеріальної плямистості томату, перця та судинного бактеріозу капусти) рекомендується підвищити норму застосування Казумін до 3,0 л/га або робити бакову суміш:

Казумін 2Л (1,5 л/га) + Медян Екстра 350 SC (2,0 л/га).

Після градобою, при ризику виникнення бактеріозів, рекомендується застосовувати Казумін у суміші із фунгіцидом Топсін-М 500, КС :

Казумін 2Л (1,5 л/га) + Топсін-М 500, КС (1,5 л/га)

У даній суміші Топсін-М сприятиме швидкому загоєнню ран і стримає розвиток грибної інфекції, а Казумін буде протидіяти розвитку бактерій, які можуть масово проникнути в рослину через рани від механічних ушкоджень.

Крім сильної дії на бактеріози, Казумін має побічну дію на деякі грибкові захворювання, а це означає, що при застосуванні препарату Казумін немає необхідності додатково додавати у бакову суміш фунгіциди проти цих хвороб.

Основні грибкові захворювання на овочах, на які має вплив Казумін 2Л
Культура
 Хвороби
 Томат бура плямистість листя (кладоспоріоз) Fulvia fulva (Cladosporium fulvum)
 септоріоз (біла плямистість) Septoria lycopersici
 фітофтороз Phytophthora infestans
 Огірки, дині, кавуни
 антракноз Colletotrichum lagenarium
 оливкова плямистість (кладоспоріоз) Cladosporium cucumericum
 Селера, столовий буряк
 церкоспороз Cercospora spp.

Ще однією перевагою препарату є його екологічність та безпечність. Казумін безпечний для навколишнього середовища (тварин, птахів, бджіл, корисної ентомофауни), людини та дозволяє отримувати чисту безпечну продукцію. Термін останньої обробки до збору врожаю не регламентується, тобто збирати продукцію можна уже не наступний день після обробки.

Проте не лише на одному препараті повинна базуватись система захисних заходів. Основою успіху в цій справі, як і у більшості випадків, є висока агротехніка (зведення до мінімуму механічних ушкоджень), використання здорового насіння чи розсади та профілактика захворювань. Серед профілактичних контактних фунгіцидів, які використовують для недопущення зараження бактеріями, крім популярних мідьвмісних препаратів, таких як Медян Екстра 350 SC, к.с., також ефективними є фунгіциди на основі манкоцебу, наприклад, Пенкоцеб, ЗП. Цей препарат теж досить добре затримує проникнення бактерій, хоча основна його функція – це боротьба із фітофторозом, макроспоріозом та альтернаріозом. Пенкоцеб, ЗП зареєстрований для застосування на картоплі та томатах із нормою 1,6 кг/га.

Включаючи в систему захисту овочів фунгіциди Медян Екстра 350 SC, к.с та Пенкоцеб, ЗП, Ви зможете додатково підсилити її проти розвитку бактеріозів. Найбільш доцільно використовувати ці препарати в першій половині вегетації, а біо-препарат Казумін 2Л додавати у систему в більш пізні «критичні» періоди.

Як показує Європейський та український досвід застосування на багатьох культурах, така схема чергування профілактичних та лікувальних фунгіцидів дає можливість досягнути найкращих результатів.
Тел.:  +38-044-494-37-04 
Факс: +38-044-494-37-05 
Україна, м.Київ 03680
вул. Горького, 172, 10 поверх

GISMETEO: Погода по г.Киев