UARUEN
Товари для населення
Каталог препаратів
 
НАЙКРАЩЕ ДЛЯ САДУ
 

10 ЛИПНЯ КОМПАНІЯ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН» У СЕЛІ РОМАНКІВЦІ СОКИРЯНСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ ПРОВЕЛА СЕМІНАР ДЛЯ САДІВНИКІВ. ПОДІЯ ЗІБРАЛА ПОНАД ПІВТОРИ СОТНІ ГОСТЕЙ.
Леся Каделя
 
Співпраця ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» та вітчизняних садівників має тривалу історію. 1999 року, ще тільки починаючи свою роботу в Україні, компанія вже мала у своєму портфоліо цілу низку якісних японських препаратів для захисту плодових. У ті часи наше інтенсивне садівництво лише набирало обертів, і українські фермери тільки планували створити у себе такі ж садки, як те вже було тоді в багатьох країнах Європи. «Самміт-Агро» відразу включилась у роботу з адаптації європейських технологій до наших умов. Поїздки садівників до колег у Польщу та Угорщину, зустрічі з тамтешніми провідними науковцями та консультантами, навчальні семінари в Україні — ці та багато інших зобов’язань «Самміт-Агро Юкрейн» тоді взяла на себе. Засади, на яких компанія ґрунтує свою діяльність, з часом не змінилися: просвітницько-консультативна місія і сьогодні є важливим складником її роботи. Семінари, що їх на початку липня цього року компанія провела у Вінницькій та Чернівецькій областях (8 липня — на базі Подільської ДСС у с. Медвеже Вушко Вінницького району, 10 липня — у с. Романківці Сокирянського району), продовжують логічний ряд, започаткований ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» 15 років тому. Працівники редакції відвідали семінар у селі Романківці, нижче — про враження від побаченого і почутого.
 
ПРОГРАМА СЕМІНАРУ
До виступу на семінарі компанія залучила вітчизняних та іноземних фахівців. Зокрема, перед слухачами виступили доктор Андраш Хорн з Угорщини, генеральний директор ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» Тамара Мельничайко, керівник з розвитку продуктів ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» Олександр Олійник, керівник садівничої корпорації «Дністер» Михайло Бабій, представники компаній-партнерів та профільних служб місцевих органів самоврядування. Після пленарної частини учасники семінару відвідали розташований поблизу села Романківці сад підприємства ТОВ «Дністрові сади», закладений за французькою технологією.
 
ПОРАДИ ЩОДО ЗАХИСТУ
Компанія «Самміт-Агро» тісно співпрацює з аграріями і добре знайома з проблемами, які виникають у них упродовж сезону. Цього літа подільські та буковинські сади найдужче потерпали від парші та активності окремих шкідників, часто нетипових для сезону і місцевості. Тому доповідь науковця з Угорщини, доктора Андраша Хорна, якого запросила компанія «Самміт-Агро Юкрейн», була присвячена оптимізації захисту яблуні від парші та кліщів. Доктор Андраш Хорн є незалежним консультантом, і його поради стосувалися усього спектру відомих діючих речовин і загальних принципів вибору та чергування препаратів.
 
БОРОТЬБА З ПАРШЕЮ
Причину невдач, що їх цього сезону зазнали садівники в боротьбі з паршею, доктор Хорн бачить перш за все у неправильно побудованій схемі застосування фунгіцидів. Запорукою успіху мали би стати профілактичні обробки, а успіх лікувальних процедур під час активізації інфекції парші мав би полягати у чергуванні обробок різними за механізмом дії препаратами. Угорський фахівець наголосив, що під чергуванням треба розуміти не зміну назв препаратів, а зміну типу діючої речовини. У побудові фунгіцидного захисту садів, закладених імунними до парші сортами, Хорн радив зважати на ступінь розвитку інфекції в регіоні, і якщо він сильний — то також обробляти їх фунгіцидами проти парші. Фахівець дав кілька практичних порад щодо особливостей застосування таких відомих фунгіцидів, як АКІРА, ВЕНТОП, КАЗУМІН, МЕДЯН ЕКСТРА та ТОПСІН-М, які активно використовують садівники Угорщини та Польщі та які пропонує українським садівникам компанія «Самміт- Агро Юкрейн».
 
ЗАХИСТ ВІД КЛІЩІВ
Іще однією темою доповіді угорського консультанта стала боротьба з кліщами в саду. Андраш Хорн наголосив, що основою правильно побудованого захисту має стати розуміння механізму дії акарицидних препаратів та добре знання фізіології шкідника. Плануючи обробку, слід зважати на цикл розвитку шкідника. Так, акарицид САНМАЙТ ефективний проти дорослих особин. На інші стадії розвитку кліща препарат діє, але як регулятор росту — яйця не можуть відродитися у личинки, личинки — перейти у стадію німф тощо. Натомість інший відомий акарицид НІССОРАН ефективний проти яєць, личинок та німф кліща, а дорослого кліща (імаго) він не вбиває. Після його застосування імаго продовжують харчуватись і відкладати яйця, але жодне з відкладених яєць вже не відроджується. Чергуючи ці два акарициди, садівник зможе надійно захистити яблуню від кліща. Андраш Хорн також радив особливо зважати на те, наскільки безпечними є конкретні пестициди для корисних ентомофагів, які самі живляться шкідниками саду та є важливим природним механізмом для стримування їх популяцій.

ЗАСТОСУВАННЯ ПРЕПАРАТІВ КОМПАНІЇ
Цікавим був і виступ керівника з розвитку продуктів ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» Олександра Олійника. Тема актуальна: профілактика та лікування бактеріального опіку. Поширення цієї інфекції є найбільш імовірним під час цвітіння (за посередництва комах-запилювачів) та в теплу вологу погоду після утворення зав’язі. Мідьвмісні препарати в ці періоди застосовувати небажано, бо в подальшому плоди (яблука) отримують іржаву сітку. Допомогти садівникам здатен унікальний японський біологічний препарат — КАЗУМІН, діючою речовиною якого є продукт ферментації гриба Streptomyces kasugaensis. Застосовувати Казумін можна в будь-який час (також і під час цвітіння), він безпечний для бджіл, тварин і людей та чинить системну лікувальну дію — спиняє поділ і розмноження клітин у бактерій. Іншим відомим препаратом у портфоліо компанії є фунгіцид МЕДЯН ЕКСТРА на основі хлорокису міді. Розчин МЕДЯН ЕКСТРА має нейтральну або слабо-кислу реакцію (рН 6,5–7,5), і це дозволяє змішувати його з фосфорорганічними інсектицидами (традиційні мідьвмісні препарати мають лужну реакцію і вона заважає змішуванню). Завдяки рідкій формуляції та вмісту ад’юванту препарат тривалий час не змивається з обробленої поверхні. Починають його застосовувати восени, після збирання врожаю, другу обробку проводять ранньої весни (до розпускання бруньок), щоб позбутися лишайників на корі. Проти парші препарат можна застосовувати включно до фази рожевого бутона. Також було презентовано новинку для садівників на 2015 рік — фунгіцид САКУРА, що поєднує дві діючі речовини контактної та системної дії, які забезпечують відмінний контроль парші й комплексу інших хвороб саду.
 
ПОЛІТИКА КОМПАНІЇ
ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» є компанією з нетиповою для ринку хімічних препаратів політикою. Про те, як вона будує свої стосунки з учасниками ринку, розповідає генеральний директор ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» Тамара Мельничайко: Наш засновник, компанія «Сумітомо», має більш ніж 400-річну історію від моменту започаткування. Своєю філософією ми завдячуємо японському походженню материнської компанії. Головним принципом роботи компанії є не продаж конкретних продуктів, а кваліфікована допомога українським аграріям у вирішенні нагальних проблем у захисті рослин. «Сумітомо Корпорейшн» — це мультинаціональна корпорація, торговий дім, що об’єднує в собі багато провідних світових компаній-виробників (у тому числі виробників ЗЗР). Це дозволяє нам вибирати та реєструвати в Україні саме ті препарати, які сьогодні потрібні українському ринку. Наша компанія вивчає проблему, яка виникає під час вирощування певної культури, і шукає рішення серед продукції виробників, об’єднаних у нашій структурі. Історія компанії «Самміт-Агро» в Україні налічує вже 15 років. На початку діяльності ми мали зареєстрованими для використання в саду такі японські препарати, як ТОПСІН-М, САНМАЙТ, МОСПІЛАН, Ніссоран, і саме завдяки ним наша компанія стала відомою. У подальшому це навіть трохи заважало, бо на ринку нас усі сприймали як компанію, що працює тільки в саду. Нині ми пропонуємо великий обсяг препаратів для захисту як польових, так і плодових культур, розробляємо комплексні технології захисту. Коли ми починали, то побачили, що багато садівників орієнтовані на західні технології та досвід. Від 2002 року, коли директором нашої компанії став Влодзімєж Влеклік, ми почали посилений розвиток і зробили дуже багато поїздок для обміну досвідом. Ми збирали садівників і возили їх до Польщі та Угорщини, організовували зустрічі із науковцями та фермерами. Дуже важливо, що і під час поїздок, і коли привозимо фахівців на свої семінари, ми завжди просимо консультантів розповісти про принцип боротьби з конкретною проблемою, не прив’язуючись лише до наших препаратів. Нас за це поважають.
 
ВІДГУКИ СПОЖИВАЧІВ
Ось як відгукується про компанію один з її клієнтів Микола Шаргородський, директор ТОВ «Буковина- Агро», розташованого в с. Білоусівка Сокирянського району Чернівецької області: Садівництвом господарство займається понад 15 років, вирощуємо тільки яблука, сорти — Ренет Симиренка, Голден Делішес, Флорина, на підщепі ММ106 без зрошення. За освітою я агроном, тому із плануванням захисту саду проблем не виникає. Препарати вибираємо не за назвою, а за діючою речовиною. Я добре пам’ятаю, як «Самміт-Агро Юкрейн» виходила на український ринок, співпрацювати з нею ми почали вже тоді. Її препаратів найбільше в нашій системі захисту саду. Фунгіцид АКІРА— на першому місці під час літнього захисту яблуні від парші, використовуємо також і Пенкоцеб. Ранньої весни для боротьби з кліщем, що перезимував, застосовуємо ад’ювант ОЛЕМІКС, для захисту від парші — МЕДЯН ЕКСТРА. Під час цвітіння застосовуємо інсектицид Моспілан. Нісоран та Санмайт — основа захисту нашого саду від кліщів, ці акарициди ми застосовуємо по черзі, щоб у шкідників не виникало звикання. Співпрацювати із «Самміт-Агро Юкрейн» дуже зручно: регіональний представник завжди приїде і надасть потрібну консультацію, мені подобається підхід компанії до спілкування з клієнтами.
 
Михайло Бабій, генеральний директор корпорації «Дністер», Чернівецька область: Сумарна площа садів господарств, які об’єднані в корпорацію «Дністер», сягає 28 тис. га. Наше об’єднання — це 200 підприємств та понад тисяча ОСГ (особистих селянських господарств), у яких займаються вирощуванням садовини. Усі вони, без винятку, є клієнтами ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» та значною мірою використовують її препарати. Наша співпраця з цією компанією має дуже тривалу історію. 15 років тому, коли «Самміт-Агро» тільки почала працювати в Україні, 60% її препаратів використовувалися в садівничих господарствах Чернівецької області. Цей сезон для нас був дуже складним за погодними умовами — велика кількість дощів, туманів та рясні роси спровокували сильний розвиток парші. У «Самміт-Агро Юкрейн» завжди оперативно реагували на проблеми садівників, і ми очікуємо, що незабаром завдяки цій компанії до України прийдуть препарати на основі принципово нових діючих речовин — це допоможе краще боротися з такими спалахами інфекції, як цього літа. Препарати «Самміт-Агро Юкрейн» мають високу якість, компанія дуже ретельно контролює процес їх поширення та продажу, тому на українському ринку майже неможливо зустріти їх підробку, для садівників це суттєво.
 
      

Більш детальну інформацію ви можете отримати у фахівців компанії ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» за телефоном: (044) 494-37-04
Тел.:  +38-044-494-37-04 
Факс: +38-044-494-37-05 
Україна, м.Київ 03680
вул. Горького, 172, 10 поверх

GISMETEO: Погода по г.Киев