UARUEN
Товари для населення
Каталог препаратів

Актуальні питання захисту садів у сезоні 2011

Останніми роками садівництво в Україні активно розвивається, і не тільки екстенсивно (збільшення кількості нових насаджень), а й, що найбільш важливо – інтенсивно (покращення якості технологічного процесу, використання прогресивних матеріалів, засобів та технологій). Садівники освоюють нові схеми посадки та обрізки, використовують якісний садивний матеріал, застосовують зрошення та будують сучасні плодосховища.

Професіонали вже давно зрозуміли, що садівництво – дуже відповідальна справа, яка не пробачає помилок на жодному етапі виробництва, адже допущені помилки можуть впливати на врожайність саду впродовж декількох років. Тож у виборі партнерів садівники дуже вимогливі, а основними вимогами є якісні продукти та послуги і професійний супровід. ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» уже близько 10 років є надійним партнером для більшості українських професійних садоводів. Наші препарати і рекомендації щороку застосовуються в більшості садів України та допомагають отримувати найкращі врожаї і боротися із новими викликами, що постають в питаннях захисту саду.

Ведення інтенсивного садівництва спонукає до постійного пошуку, до знайдення можливостей збільшення врожаю та підвищення його якості. У європейських країнах (наприклад, у Польщі) уже стандартом є отримання врожаю яблуні на рівні 60-80 т/га. Для середньостатистичного українського гоподарства на сьогоднішній день така цифра є недосяжною, проте ті садівники, які вже досягли цього рівня, постійно працюють над вдосконаленням технології вирощування, а особливо над системою захисту саду. ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» намагається бути в цьому корисним не тільки в якості продавця сучасних та безпечних пестицидів, але і як консультант та порадник, розробляючи і запроваджуючи у виробництво нові препарати та технології боротьби як із вже відомими шкідниками та хворобами, так і з тими, що тільки проникають на нашу територію і починають складати реальну загрозу в українських садах.

Одним із методів підвищення ефективності препаратів є застосування ад’ювантів, але щоб правильно їх застосовувати потрібно чітко знати, які їх особливості, і в чому вони можуть бути корисними садівнику. Отже ад’юванти – це допоміжні речовини, які використовуються для покращення роботи пестицидів, прискорення чи підсилення їх дії.

Першим ад’ювантом від ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» був Олемікс 84, к.е. На польових культурах він застосовується для покращення прилипання робочого розчину до поверхні листя. В садівництві, завдяки своїм особливим фізичним властивостям, набув широкого застосування, як препарат для ранньовесняної обмивки садів проти зимуючих стадій шкідників.

Починаючи із 2011 року компанія пропонує нові ад’юванти, які застосовуються вже по вегетації, покращують ефективність пестицидів і, в той же час, працюють дуже «м’яко» не завдаючи фітотоксичності рослинам.

СКАБА (на Європейському ринку добре відомий як SPUR) – новітній органосиліконовий ад’ювант, призначений для покращення роботи інсектицидів та фунгіцидів. СКАБА поєднує в собі властивості «супер-розповсюджувача» та прилипача. Робочий розчин із препаратом СКАБА краще покриває опушені поверхні та поверхні із восковим нальотом, і дозволяє розчину потрапити у важкодоступні місця. Наприклад, застосовуючи цей ад’ювант разом із інсектицидом Моспілан, р.п., ми суттєво підвищуємо його стартову контактну дію. Застосування СКАБА допоможе в боротьбі із такими складними шкідниками, як листоблішки (медяниці), попелиці (в тому числі кров’яна попелиця), листовійки, плодожерки, щитівки та кліщі. Використання у суміші із контактними фунгіцидами дозволяє препаратам краще перерозподілитися по поверхні листа, завдяки чому зменшується можливість проникнення патогену. Для роботи системних фунгіцидів, для покращення їх проникнення в лист, дуже важливим є наявність води. Ад’ювант СКАБА сприяє зменшенню випаровування робочого розчину і, в той же час, рівномірно перерозподіляє робочий розчин на поверхні листа та утримує його від стікання. Норма застосування в садах: 0,2 – 0,3 л/га

Ще один ад’ювант ВАЙС, який у цьому сезоні з’явиться на українському ринку, має інші завдання та властивості. ВАЙС – це спеціальний прилипач, розроблений для зменшення змивання контактних препаратів опадами. В садівництві використовується під час загрози затяжних дощів і високого ризику розвитку парші. Використовується в садах з нормою: 0,4 – 0,5 л/га.

Починаючи із 2011 року ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» починає велику роботу по розробці технології боротьби із бактеріальними захворюваннями на садових та овочевих культурах. Зокрема в садівництві це бактеріальний опік (Erwinia amylovora) - бактеріальне захворювання, що проявляється в пошкодженні та відмиранні листя, молодих пагонів, суцвіть та молодих плодів.

Бактеріальним опіком сильно уражується яблуня, груша, айва (Cydonia), горобина (Sorbus), глід (Сrataegus),  айва японська (декоративна рослина) (Chaenomeles japonica), кизильники (Cotoneaster).

Шкодочинність збудника значна внаслідок швидкого поширення хвороби. В садах може уражуватись від 20 до 50% насаджень, з яких 10-20% гинуть. В деяких садах опіком уражується до 90% плодових дерев. На уразливих сортах інфекція розповсюджується по дереву настільки швидко, що навіть при сильному і негайному обрізуванні їх не можна врятувати. Рослини швидко гинуть вже після першого візуального прояву хвороби.

Збудник зимує виключно в інфікованій рослині – господарі. Виразки, що перезимували, є найважливішим джерелом ураження квітів навесні. Бактерії проникають у рослини через квітки, рани, тріщини, продихи. З розвитком хвороби бактерії поширюються по корі, гілках і стовбуру, уражуючи все дерево, що призводить до його загибелі.

На сьогоднішній день єдиним методом боротьби є застосування мідьвмісних препаратів, але нажаль, це не завжди приносить бажані результати і не дає можливості лікувати вже заражені рослини. Таким чином при сильному розвитку бактеріального опіку можна повністю втратити сад. Компанія ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» починає реєстрацію та з наступного року пропонуватиме на ринку новий європейський препарат КАЗУМІН, який  має відмінну антибактеріальну дію та лікувальний ефект. Ми впевнені, що з появою цього унікального біологічного препарату українські садоводи зможуть контролювати і цю складну проблему.

Більш детально із біологією розвитку та методами боротьби з бактеріальним опіком Ви можете ознайомитись в щорічному довіднику «ЗАХИСТ САДУ» від ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн». Також у каталозі представлені детальний опис та засоби боротьби із такими надзвичайно шкодочинними об’єктами, як медяниця, кліщі «поржавлювачі» та кров’яна попелиця. Крім того, Ви завжди можете звернутись за консультацією та отримати кваліфікований технічний супровід від спеціалістів компанії за тел. (044) 494-37-04.

 

Тел.:  +38-044-494-37-04 
Факс: +38-044-494-37-05 
Україна, м.Київ 03680
вул. Горького, 172, 10 поверх

GISMETEO: Погода по г.Киев