UARUEN
Товари для населення
Каталог препаратів

РЕКОМЕНДАЦІЇ ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН» ПО ЗАХИСТУ ЯБЛУНЕВИХ САДІВ  В ДОЗБИРАЛЬНИЙ ТА ПІСЛЯЗБИРАЛЬНИЙ ПЕРІОД

ДО ЗБОРУ ВРОЖАЮ
Специфічні погодні умови поточного 2017 року посприяли нетипово активному розвитку шкідників і хвороб.
Одним з таких прикладів є розвиток попелиці. Цього року було досить складно контролювати даного шкідника. Навіть зараз, у серпні, попелиці прогресують, завдаючи шкоди. Особливо це явище спостерігається в молодих та добре підживлених садах, які вирощуються на краплинному зрошенні.
Отже, існує нагальна необхідність контролювати попелиці протягом серпня.
ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН» рекомендує застосувати інсектицид МОСПІЛАН, ВП (0,2 кг/га), котрий, окрім попелиць, контролює розвиток яблуневої плодожерки та інших листокруток.
Крім того, в багатьох садах спостерігається розвиток кліщів. Незважаючи на те, що сезон закінчується, і на цьому етапі прямі втрати від «роботи» кліщів можуть видатись незначними, все ж цих шкідників слід контролювати і зараз, щоб зменшити чисельність популяції, яка піде в місця зимівлі. Ці заходи значно полегшать роботу в наступному році.
Для контролю кліщів в цей період ми рекомендуємо застосувати акарицид САНМАЙТ, ЗП – 0,9 кг/га із обов’язковим додаванням ад’юванту СКАБА, КЕ – 0,2 л/га. Ефективною є, також, суміш акарицидів НІССОРАН, ЗП (0,6 кг/га) + БАЛАЗО, КЕ (0,5 л/га) + СКАБА, КЕ (0,2 л/га). Внесення акарицидів має бути проведено за 30 - 40 днів до збору врожаю.
Нажаль, цього року в середині травня багато садів постраждало від заморозків. В окремих садах майбутня зав’язь була сильно пошкоджена чи втрачена повністю. В таких умовах багато садівників мінімізували хімічні обробки, що в свою чергу призвело до спалаху розвитку хвороб та шкідників. Протягом серпня ми рекомендуємо провести обробку проти парші та різних видів гнилей фунгіцидом АКІРА, КС з нормою 2,5-3,0 л/га. Ефективною буде обробка контактно-системним препаратом САКУРА, КС з нормою 2,5-3,0 л/га, який, окрім парші, буде стримувати розвиток борошнистої роси.
Тим садівникам, котрим все ж вдалося зберегти майбутній врожай, слід приділити максимальну увагу захисту яблук від хвороб зберігання, адже, враховуючи величезний недобір врожаю в країні, яблука будуть мати високу реалізаційну ціну і повинні мати якомога кращий товарний вигляд після зберігання в сховищі. Цього року, додаткові затрати покладені на проведення обробки проти хвороб зберігання окупляться, як ніколи. З цією метою ми традиційно пропонуємо використовувати фунгіцид ТОПСІН-М 500, КС з нормою 1,6 л/га за 10 – 14 днів до збирання врожаю.


ПІСЛЯ ЗБОРУ ВРОЖАЮ
Обов’язково потрібно зробити хоча б одну, або навіть дві обробки з інтервалом в 7-10 днів препаратом МЕДЯН ЕКСТРА 350, КС з нормою 2,5 л/га. До цієї обробки можна також додати мікроелементи - бор і цинк.
Перед опаданням листя сад слід обробити карбамідом з нормою застосування 50 кг/га (5% розчин).
Ще одним особливим моментом, є побілка молодих дерев від підмерзання (утворення морозобоїн в зимовий період), а також захист молодих дерев від пошкодження зайцями. Для цього, базуючись на багаторічному досвіді, ми рекомендуємо зробити суміш препарату ФУНАБЕН Т 480, ТН (1л) з 2л водоемульсійної фарби (фарба повинна бути для зовнішнього застосування). Суміш по консистенції повинна нагадувати рідку сметану. Якщо вона виявиться занадто густою, можна додати 0,5 л води.
Зазвичай цієї суміші достатньо для побілки 500 – 600 дерев трирічного віку. Цей агротехнічний захід дає добрі результати на молодих насадженнях, які найбільш схильні до ушкодження морозобоїнами та зайцями в зимовий період.


За професійними консультаціями щодо захисту садів звертайтесь до провідного фахівця ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» з садівництва – Андрія Осикового (050)469-39-33

Тел.:  +38-044-494-37-04 
Факс: +38-044-494-37-05 
Україна, м.Київ 03680
вул. Горького, 172, 10 поверх

GISMETEO: Погода по г.Киев