UARUEN
Товари для населення
Каталог препаратів

РЕКОМЕНДАЦІЇ ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН» ПО ЗАХИСТУ СОЇ. КОНТРОЛЬ СКЛЕРОТИНІЇ (серпень 2017)

Результати оглядів на полях та відгуки клієнтів свідчать про неоднозначну ситуацію, що склалася в поточному розвитку сої - стан культури наразі суттєво відрізняється в різних регіонах країни. Це пов’язано із багатьма факторами, але ключовий  -  відмінності в погодних умовах. Особливу увагу хотілося б звернути на ситуацію, що складається із захворюваністю культури.
 В той час,  як в більшості регіонів країни присутні традиційні для цієї пори року септоріоз, церкоспороз та розвиток бактеріозів, в окремих регіонах, зокрема в деяких районах Житомирської, Львівської, Рівненської і Волинської областей, спостерігається розвиток менш поширеної, але дуже небезпечної хвороби – склеротинії (Sclerotinia sclerotiorum), або білої гнилі.


Здебільшого це захворювання проявляється на полях, де соя вирощується в коротко-ротаційних сівозмінах, чи соя по сої, або, ще гірше, – по соняшнику.
Протягом другої половини липня у цих регіонах склалася дуже сприятлива погода для розвитку хвороби - масово пройшли дощі,  до цих пір спостерігається помірна температура повітря, а відносна вологість повітря стабільно тримається в діапазоні 55-60%, в окремі дні межуючи з 70 – 80%. В таких умовах, особливо на загущених посівах, склеротинія ідеально розвивається, пошкоджуючи нижню частину стебла, а потім і всю рослину. Втрати врожаю на таких полях можуть сягати понад 30%.
Також слід відмітити, що розвиток склеротинії спостерігається в основному в тих господарствах, де до несприятливих природних чинників додалися помилки у захисті сої: не проводилося профілактичне застосування фунгіцидів, або невірно були підібрані препарати. Препарати, направлені на  захист посівів від септоріозу чи церкоспорозу, можуть виявитися безсилими проти склеротинії.
Спеціалісти компанії ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» у разі виникнення подібної ситуації рекомендують терміново застосувати спеціалізовані фунгіциди, що мають ефективність не лише проти септоріозу та церкоспорозу, але й проти склеротинії.
Таким препаратом є ЯМАТО, СЕ.


ЯМАТО, СЕ має системну дію з лікувальним та викорінюючим ефектом, а також подовжену профілактичну дію.  Впливає на дихання, поділ клітинного ядра збудників хвороб та зупиняє біосинтез стеролу. ЯМАТО, СЕ ефективно проникає в рослину крізь воскові поверхні та добре переміщується по ній -  рівномірно рухається по рослині, не накопичуючись в окремих тканинах. Фунгіцид досить стійкий до змивання опадами, навіть в першу годину після внесення до 80% препарату засвоюється рослиною.
Даний препарат має  високу ефективність проти комплексу хвороб, в тому числі проти білої та сірої гнилей. Норма застосування: 1,5 л/га.
Якщо, ситуація критична і «запущена», то, щоб хоча б частково врятувати посіви і зупинити подальше зараження здорових рослин, слід застосувати фунгіцид ТОПСІН - М 500, КС із нормою витрати до 2,0 л/га.
Зараженим рослинам ми вже не допоможемо, але маємо шанс захистити ще незаражені, або пролікувати рослини, що знаходяться на початковій стадії ушкодження білою гниллю.
Слід пам’ятати, що хвороби краще не допускати, аніж лікувати. І жоден, навіть найдорожчий, препарат не буде ефективним, якщо він застосований проти непрофільної хвороби та несвоєчасно.

За консультаціями звертайтеся до представника компанії ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» у Вашому регіоні, або телефонуйте в головний офіс (044) 494-37-04

Тел.:  +38-044-494-37-04 
Факс: +38-044-494-37-05 
Україна, м.Київ 03680
вул. Горького, 172, 10 поверх

GISMETEO: Погода по г.Киев