UARUEN
Товари для населення
Каталог препаратів

РЕКОМЕНДАЦІЇ ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН»  ЩОДО ЗАХИСТУ ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР (третя декада травня 2017)

Весна 2017 року виявилася дуже складною для аграріїв нашої країни. У квітні, Південь та Схід України були заметені снігом, спостерігалося зниження температури до -3°С, в той же час Захід та Центр країни потерпали від низьких температур  місцями до -7°С. У першій декаді травня знову пройшла хвиля заморозків. Це призвело до того, що посіви озимих зернових перебували у стані сильного стресу, тим самим стали більш вразливими по відношенню до хвороб. Надалі спостерігається високий перепад температури день-ніч до 15°С. Такі похолодання спровокували стресовий стан у рослин, що в свою чергу становить загрозу масового ураження інфекційними захворюваннями. Крім того, пошкоджені морозом ділянки листової поверхні являються «воротами» для зараження збудниками хвороб.
Проте, незважаючи на складні погодні умови, які склалися у весняний період,  більшість посівів озимих зернових культур перебувають у доброму стані. Посіви в західному регіоні перебувають у фазі розвитку вихід у трубку-поява прапорцевого листа, на яких чітко виявлене ураження септоріозом та місцями борошнистою росою. На півдні ситуація склалася наступним чином: фаза розвитку озимої пшениці – прапорцевий лист-вихід колосу, озимий ячмінь - вихід колосу. Спостерігається наступне зараження хворобами – септоріоз, піренофороз, види плямистостей. Підвищення середньодобової температури у травні призвело до масового виходу шкідників. Наразі посіви зернових культур активно пошкоджують клоп шкідлива черепашка, п’явиці, злакова муха та трипси. За таких погодно-кліматичних умов необхідно особливо ретельно стежити за фітосанітарним станом зернових культур.

КОНТРОЛЬ ХВОРОБ   

Для збереження урожаю та боротьби з борошнистою росою, септоріозом листя, піренофорозом, видами плямистостей, кореневими гнилями, іржею терміново необхідно проводити обробку фунгіцидами.
За високого інфекційного фону слід застосувати інноваційний  японський фунгіцид ЮТАКА,  СЕ.  Цей фунгіцид призначений для інтенсивного захисту зернових колосових культур. Особливістю препарату є те, що до його складу входить три діючих речовини із різних хімічних класів та з різним механізмом дії на патоген, що виключає виникнення резистентності та забезпечує контроль комплексу хвороб.


НАЙКРАЩИЙ ЧАС ДЛЯ ЗАСТОСУВАННЯ ЮТАКА, СЕ ДЛЯ ЗАХИСТУ ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР

У системі захисту зернових культур ЮТАКА,  СЕ виконує потужний контроль борошнистої роси, кореневих гнилей, септоріозу, що на даних фазах розвитку вже проявляються на озимій пшениці. Також фунгіцид забезпечує захист ячменю від борошнистої роси та плямистостей (сітчаста, темно-бура). ЮТАКА,  СЕ має профілактичну та лікувальну дії, а діючі речовини, що входять до його складу, рухаються у рослині трансламінарно та системно, а також можуть переміщуватися у газовій фазі (цифлуфенамід). Препарат забезпечує унікальний контроль борошнистої роси за рахунок поєднання тіофанат-метилу, тебуконазолу та нової діючої речовини — цифлуфенаміду. Особливістю ЮТАКА,  СЕ також є те, що препарат добре працює у широкому діапазоні температур та показує гарні результати при підвищених температурах повітря, на відміну від стробілуринів, які в цей час призводять до надмірного дихання, що в умовах недостатньої зволоженості призводить до зменшення урожаю. На зернових колосових культурах ЮТАКА,  СЕ застосовується із нормою витрати 1,0 - 1,2 л/га.

У регіонах України, де спостерігаються більш посушливі погодні умови та менший розвиток хвороб, а також на сортах, стійких до ураження хворобами, доцільним буде використання відомого системного фунгіциду ТОПСІН-М, 500 КС з нормою витрати 1,2-1,4 л/га.
ТОПСІН-М, 500 КС - ефективний проти комплексу хвороб листя (борошниста роса, бура іржа, септоріоз) високоефективний проти хвороб колосу (фузаріоз колосу), один з найбільш економічно доцільних фунгіцидів.

Для розширення спектру дії препарату можна використовувати його у баковій суміші з фунгіцидом ІКАРУС 250, ЕВ (тебуконазол, 250 г/л):  ІКАРУС 250, ЕВ 0,8 л/га + ТОПСІН-М 500, КС 0,8 л/га - дане поєднання забезпечить надійний захист від широкого спектру хвороб.

ЗАХИСТ ВІД ШКІДНИКІВ

З підвищенням середньодобової температури необхідно приділити увагу боротьбі зі шкідниками. У посівах озимих зернових культур уже можна  зустріти гесенську муху, хлібні блішки, злакові попелиці, цикадки, п’явиці, тощо. У боротьбі з наведеними вище шкідниками ефективно себе зарекомендували інсектициди НАГОМІ, ВГ (лямбда-цигалотрин, 25 г/кг) - піретроїдний інсектицид найвищої якості з нормою витрати 0,3-0,4 кг/ га та  МОСПІЛАН, ВП (ацетаміприд, 200 г/кг) з нормою 0,1-0,12 кг/га, який має високу біологічну ефективність незалежно від температур і подовжений період захисту.
У період нестабільних температур (що характерно для поточного року), як показує  виробничий досвід, високу ефективність забезпечить сучасний двокомпонентний інсектицид ІНАЗУМА, ВГ (ацетаміприд 100 г/кг + лямбда-цигалотрин, 30 г/кг)  з нормою витрати 0,2-0,24 кг/га.   

У системі захисту озимої пшениці ІНАЗУМА, ВГ — це потужний інструмент для боротьби проти комплексу шкідників, особливо тих, що знаходяться у важкодоступних місцях та завдають найбільших втрат врожаю та його якості, а саме — проти трипсів та клопів. Для досягнення найкращого результату препарат ІНАЗУМА, ВГ треба застосовувати, коли в рослині зберігається активний сокорух, а популяція шкідників ще сильно не розрослась, більшість їх знаходиться у фазі личинок, та їхній вплив на врожай та якість зерна мінімальні. Застосування препарату ІНАЗУМА, ВГ в період «колосіння — початок молочної стиглості» гарантовано захищає посіви від трипсів, п’явиць, попелиць та клопів, які в цей час активно харчуються, висмоктуючи сік з рослин і молодого зерна. Найкраща ефективність досягається при поєднанні ІНАЗУМА, ВГ та ад’юванту СКАБА, КЕ (з нормою витрати 0,2 кг/га + 0,1 л/га). СКАБА, КЕ значно знижує поверхневий натяг робочого розчину, дозволяючи рідині рівномірно та швидко розповсюджуватись у місцях, що ускладнені для зволоження. В той же час, завдяки спеціальній формуляції, на рівні із сильним розповсюдженням препарат має властивості прилипача – запобігає стіканню робочого розчину. Характерною особливістю робочих розчинів  із використанням препарату СКАБА, КЕ є уповільнене випаровування, завдяки чому значно покращується робота фунгіцидів та інсектицидів.
У боротьбі з трипсами обробку інсектицидом ІНАЗУМА, ВГ слід проводити на ранньому етапі їх розвитку, доки вони не встигли завдати непоправної шкоди. Запізнення із проведенням обприскування завжди призводить до неминучих втрат врожаю!


За консультаціями звертайтесь до представника компанії ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» у Вашому регіоні, або телефонуйте до головного офісу (044) 494-37-04

Тел.:  +38-044-494-37-04 
Факс: +38-044-494-37-05 
Україна, м.Київ 03680
вул. Горького, 172, 10 поверх

GISMETEO: Погода по г.Киев