UARUEN
Товари для населення
Каталог препаратів

СЕЗОННІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ТОВ "САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН" ЩОДО ЗАХИСТУ ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР (березень 2018)

Погодні умови осінньо-зимового періоду 2017-2018 року склалися так, що вже сьогодні можна спрогнозувати суттєвий розвиток хвороб на всіх сільськогосподарських культурах, особливо це стосується зернових культур. Велика кількість вологи в осінньо-зимовий період, м’яка зима з нетривалим періодом низьких температур істотно вплинули на перезимівлю патогенів та видовий склад збудників хвороб. За прогнозами метеорологів, весна буде вологою і затяжною, що теж суттєво вплине на поширення та розвиток хвороб. В таких умовах, особливу увагу слід звернути на моніторинг розвитоку кореневих гнилей, борошнистої роси та септоріозу,  які уражують рослини ще з осені і можуть розвиватися в прохолодний ранньовесняний період, а також взимку. При високому інфекційному фоні, що накопичився з осені, доцільно приділити увагу, перш за все, ранньому захисту посівів від хвороб. Більшість сільгоспвиробників вже почали проводити підживлення посівів озимої пшениці азотовмісними добривами в очікуванні на високий врожай.  Проте не варто забувати, що незбалансоване внесення азотних добрив, може сприяти більш інтенсивному ураженню рослин хворобами.

КОНТРОЛЬ ХВОРОБ

Ключовим фактор, що впливає на ефективність фунгіцидів є температурний режим їх роботи. Більшість патогенів інфікують рослини вже при температурі +5ºС - це борошниста роса і кореневі гнилі.  Проте найбільш поширені фунгіциди починають ефективно працювати при температурі +12-14ºС.  Обприскуваня посівів такими препаратами в холодних погодних умовах не дає бажаних результатів, а затримка із проведенням обприскування призводить до накопичення та поширення інфекції. В такій складній ситуації, коли довгий час стоїть прохолодна погода, найкращим рішенням є застосування  інноваційного  японського фунгіциду  ЮТАКА, СЕ ( тіофанат-метил, 350 г/л + тебуконазол, 100 г/л + цифлуфенамід, 6,3 г/л).  Особливістю ЮТАКА, СЕ  є те, що препарат добре працює у широкому діапазоні температур, та починає діяти за понижених температур (+5°….+7°С), у той час, коли більшість фунгіцидів мають недостатню ефективність. Норма застосування ЮТАКА, СЕ для захисту зернових культур залежить від виду хвороб, інтенсивності їх розвитку та погодних умов. Так наприклад, проти борошнистої роси можуть бути використанні мінімальні реєстраційні норми (1,0 л/га), а проти кореневих гнилей та септоріозу – максимальні (1,2 л/га).


ЮТАКА, СЕ містить три діючих речовини, що належать до різних хімічних класів та мають різний механізм впливу на патоген, що суттєво покращує ефективність препарату та запобігає виникненню резистентності.
 У системі захисту зернових культур ЮТАКА, СЕ є ідеальним продуктом для застосування у ранньовесняний період у фазі кінець кущення-початок виходу у трубку. В цей період препарат забезпечує потужний контроль борошнистої роси і кореневих гнилей та стримує початок розвитку септоріозу, що зазвичай уже починає проявлятися в озимої пшениці. А також фунгіцид забезпечує захист ячменю від борошнистої роси та плямистостей. ЮТАКА, СЕ має профілактичну та лікувальну дії, а діючі речовини, що входять до його складу, рухаються у рослині трансламінарно та системно, а також можуть переміщуватися у газовій фазі (цифлуфенамід). Препарат забезпечує унікальний контроль борошнистої роси за рахунок поєднання тіофанат-метилу, тебуконазолу та абсолютно нової спеціалізованої діючої речовини — цифлуфенаміду.

У південних та східних регіонах України, де спостерігаються більш посушливі погодні умови та менший розвиток хвороб, ніж на заході, півночі та центрі, а також на сортах стійких до ураження хворобами, доцільним буде використання відомого системного фунгіциду ТОПСІН-М, 500 КС (тіофанат-метил, 500 г/л) з нормою витрати 1,2-1,4 л/га.
ТОПСІН-М, 500 КС - високоефективний проти комплексу кореневих гнилей, починає працювати вже при t +5…+8°С, ефективний проти комплексу хвороб листя (борошниста роса, бура іржа, септоріоз) високоефективний проти хвороб колосу (фузаріоз колосу!) один з найбільш економічно доцільних фунгіцидів.
Для підсилення ефективності дії препарату рекомендується використовувати його у баковій суміші з фунгіцидом БАУНТІ, 430 КС (тебуконазол, 430 г/л): 

БАУНТІ 430, КС (0,3 л/га)  + ТОПСІН-М (0,8 л/га)

Таке поєднання забезпечить надійний захист від широкого спектру хвороб, навіть за температури повітря від +10°C. 

 

Тел.:  +38-044-494-37-04 
Факс: +38-044-494-37-05 
Україна, м.Київ 03680
вул. Горького, 172, 10 поверх

GISMETEO: Погода по г.Киев