UARUEN
Товари для населення
Каталог препаратів

ПРАКТИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН» ЩОДО ВЕСНЯНОГО ЗАХИСТУ САДУ (квітень 2017)

Квітень цього року запам’ятається аномально низькими температурами, нічними заморозками, та подекуди – снігом. До кінця квітня, згідно прогнозів Гідрометцентру та інших погодних ресурсів, високих плюсових температур не очікується. З огляду на цю ситуацію, фермерам необхідно прийняти заходи щодо захисту плодових культур препаратами, стійкими до погодних умов і такими, що витримують середньодобову температуру до +5 ⁰С.

На сьогоднішній день неабиякою проблемою при вирощуванні яблунь є борошниста роса.  Особливо схильні до ураження цією хворобою такі сорти, як Айдаред, Джонаголд і його клони, Хоней Крисп. Компанія «Самміт-Агро Юкрейн» пропонує японський оригінальний фунгіцид Топсін-М 500, КС - препарат, що не лише витримує низьку температуру (+5⁰С) та захищає рослину, а й має лікувальний ефект. Окрім борошнистої роси, препарат чудово зарекомендував себе в боротьбі з паршею.
Також для захисту рослин, у яких розпочинається фаза рожевого бутону, чудово підійде фунгіцид Медян Екстра 350, КС. Він діє проти таких хвороб, як парша, плямистості, а також має профілактичну дію проти бактеріального опіку яблуні, ефективний в боротьбі з бактеріальним раком у кісточкових. Крім того, Медян Екстра 350, КС доцільно застосовувати при вирощуванні смородини, малини та суниці.
Ще один препарат, що відмінно працює при низьких температурах та ефективний в боротьбі з паршею на рожевий бутон - Вентоп 350, КС. Перевага даного препарату в тому, що в його складі вже присутні сучасні ад’юванти, розповсюджувачі та сурфактанти, завдяки чому препарат лояльний до перепадів температур та може витримати до 35 мм опадів. Крім того, його доцільно застосовувати при вирощуванні персиків, проти кучерявості із нормою 2 л/га.

У період цвітіння яблунь зростає ризик ураження паршею та борошнистою росою. На цьому етапі буде актуальною обробка сумішшю препаратів Акіра, КС та Топсін-М 500, КС. Посилити дію суміші проти шкідників можна додаванням до неї інсектициду Моспілан, ВП, перевага якого полягає в безпечності для бджіл та корисної ентомофауни. Препарат системний і має трансламінарну дію, тобто проникає з верхньої частини листка на його нижню частину. Моспілан, ВП чудово контролює різні види попелиць, листовійок та довгоносиків.

Ще одна актуальна проблема сезону – кліщі. В даний час доцільно застосувати спеціалізований акарицид Ніссоран, ЗП. Перевага даного препарату серед інших акарицидів полягає в тому, що він діє безпосередньо на яйце кліща, личинки, німфи, а також стерилізує дорослі особини (тобто, відкладені ними яйця не відроджуються). Для покращення покриття листової поверхні та підсилення ефективності дії акарициду до робочого розчину слід додавати органосиліконовий ад’ювант-розповсюджувач Скаба, КЕ.
Величезну проблему для садівників становлять такі шкідники, як щитівки, особливо - Каліфорнійська щитівка. В період, коли щитівки відкривають щиток і відбувається дихання, час застосувати препарат Аплауд, ЗП (зазвичай цей період починається із середини квітня). Також цей препарат відмінно зарекомендував себе при обробці грушевих дерев – він чудово бореться з таким складним шкідником, як Грушева медяниця. Необхідно здійснювати обробку вже зараз, адже в період з 27 лютого по 5 березня шкідниками було відкладено яйця, і вже з’явилися личинки зі слизом. Суміш препаратів Аплауд, ЗП (2,4 кг/га) + Олемікс 84, КЕ (5 л/га) допоможе зупинити розмноження шкідника.

Бактеріальний опік – також важлива проблема. Для боротьби з цією хворобою компанія пропонує такі препарати:
•    Профілактичні контактні фунгіциди – Медян Екстра 350, КС, Пенкоцеб, ЗП та Манзат, ВГ
•    Унікальний лікувальний фунгіцид - Казумін 2Л, РК
Маючи справу з проблемою бактеріального опіку у фазі рожевого бутону, захистити дерево від ураження допоможе препарат Медян Екстра 350, КС – його слід використовувати до цвітіння або в крайньому випадку під час цвітіння з нормою 1 л/га. Також до цвітіння можна обробити сад препаратом Пенкоцеб, ЗП – у нормі 3 кг/га або Манзат, ВГ – 3 кг/га (згідно реєстрації у Європі, препарат працює профілактично на бактеріальний опік). Після цвітіння дворазово через 7 днів рекомендується обробити дерево препаратом Пенкоцеб, ЗБ – 3 кг/га або Манзат, ВГ - 3 кг/га. Лікувально під час цвітіння вноситься препарат Казумін 2Л, РК у нормі 3-4 л/га.
У боротьбі з бактеріальним опіком важливо враховувати вологість і температуру повітря. Для розвитку бактеріального опіку необхідно, щоб співпали два фактори: температура +15...25 ⁰С і вологість не менше 75%. Якщо наявні обидва фактори та є небезпека ураження бактеріальним опіком, потрібно використовувати препарат Казумін 2Л, РК 3-4 л/га. Також його можна застосовувати при перших проявах бактеріального опіку.
В період активного цвітіння та нестабільних коливань температур дуже важливим є моніторинг, вчасне виявлення можливих проблем та своєчасне проведення обробок препаратами, які можуть гарантувати як ефективну роботу за різних температур, так і безпечність для бджіл, джмелів, сонечка та інших корисних комах. Саме такі продукти пропонує компанія ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн».

За консультаціями звертайтесь до представників компанії у Вашому регіоні чи до провідного спеціаліста з садівництва – Андрія Олексійовича Осикового за тел. (050) 469-39-33

 

Тел.:  +38-044-494-37-04 
Факс: +38-044-494-37-05 
Україна, м.Київ 03680
вул. Горького, 172, 10 поверх

GISMETEO: Погода по г.Киев