UARUEN
Товари для населення
Каталог препаратів

РЕКОМЕНДАЦІЇ ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН» ПО ЗАХИСТУ СОЇ ВІД КЛІЩІВ ТА ХВОРОБ (липень 2017)

Початок липня практично по всій території України супроводжується нестабільними погодними умовами у вигляді частих короткочасних дощів та високої денної температури повітря (до +30°С та вище). Сукупність даних факторів сприяє розвитку хвороб та шкодочинності павутинного кліща на сої.

Павутинний кліщ в посівах сої -  дуже складний об’єкт. В першу чергу, це пов’язано з його біологічними особливостями та відсутністю надійних методів контролю. Найбільшої шкоди павутинний кліщ завдає в період липень – серпень (від бутонізації до повної стиглості). Кліщ пошкоджує листовий апарат, що в свою чергу призводить до збільшення транспірації та уповільнення процесу фотосинтезу, і, як наслідок, - передчасне скидання листя, утворення дрібного зерна та розтріскування бобів.
Оптимальна температура для розвитку шкідника +29...+30°С та відносна вологість повітря 35 – 55%. Засушливі роки для кліща є найкращими для розвитку. За даними американських дослідників, соя в період засухи є більш поживною для кліщів (рослини в стресовому стані продукують більше амінокислот), відбувається пришвидшена генерація (цикл розвитку одного покоління може складати 7-8 днів).
Фактори, що ускладнюють боротьбу із кліщами:
-    Високі температури повітря знижують ефективність пестицидів;
-   Кліщі знаходяться переважно на нижній стороні листка, куди препаратам важко потрапити при обробці звичайними обприскувачами.

ЗАХИСТ ВІД КЛІЩІВ

ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» має в своєму портфоліо декілька спеціальних акарицидів, в тому числі, й таких, що зареєстровані для захисту сої. Такими препаратами є акарицид НІССОРАН, ЗП та інсекто-акарицид БАЛАЗО, КЕ.
НІССОРАН, ЗП – високоефективний акарицид, що володіє трансламінарними властивостями (здатний проникати на нижню сторону листка), контролює кліщів на стадіях розвитку: яйце-личинка-німфа. НІССОРАН, ЗП демонструє стійкість при його застосуванні в період підвищених температур та має подовжений термін акарицидної дії. Норма застосування: 0,4 - 0,5 л/га.
БАЛАЗО, КЕ - інсекто-акарицид, високоефективний проти дорослих особин кліща, а також інших шкідників, таких як акацієва вогнівка та клопи в посівах сої. Норма застосування: 0,2 - 0,3 л/га.
Для досягнення оптимального контролю кліща в посівах сої ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» рекомендує:
1. Застосовувати спеціальні обприскувачі, що можуть направляти потоки повітря на нижню сторону листка та використовувати кількість робочого розчину, не менше 300 л/га;
2. Проводити обробку спеціальними акарицидами до масової появи кліща;
3. Обов’язково застосовувати НІССОРАН, ЗП в баковій суміші із препаратами, що контролюють імаго, та використовувати ад’юванти.
Пропонуємо застосовувати бакову суміш:
НІССОРАН, ЗП ( 0,4 кг/га) + БАЛАЗО, КЕ ( 0,3 л/га) + СКАБА, КЕ ( 0,05%).
СКАБА, КЕ – органосилікований ад’ювант із властивостями «супер-розповсюдження». СКАБА, КЕ покращує контакт препаратів з опушеними та восковими поверхнями, підвищує стійкість до змивання та забезпечує довготривалий період захисту. Норма застосування на польових культурах: 0,025 - 0,05% від робочого розчину.

КОНТРОЛЬ ХВОРОБ

У зв’язку із збільшенням посівних площ сої в Україні та сприятливими погодними умовами на посівах сої спостерігаються епіфітотії хвороб, зокрема септоріозу, церкоспорозу, фузаріозу, борошнистої роси, антракнозу, білої та сірої гнилей, що істотно впливають на врожай культури.


 Для ефективної боротьби з вищевказаними захворюваннями ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» пропонує сучасний двокомпонентний фунгіцид ЯМАТО, СЕ. В своєму складі препарат поєднує дві діючі речовини з різних хімічних груп, кожна з яких має унікальний механізм дії. Фунгіцид не має аналогів в Україні.
ЯМАТО, СЕ має системну дію з лікувальним та викорінюючим ефектом, а також подовжену профілактичну дію.  Впливає на дихання, поділ клітинного ядра збудників хвороб та зупиняє біосинтез стеролу. ЯМАТО, СЕ ефективно проникає в рослину крізь воскові поверхні та добре переміщується по ній, рівномірно рухається по рослині, не накопичуючись в окремих тканинах. ЯМАТО, СЕ досить стійкий до змивання опадами, навіть в першу годину після внесення, - до 80% препарату засвоюється рослиною.
Даний препарат має  високу ефективність проти комплексу хвороб, в тому числі проти білої та сірої гнилей. Норма застосування: 1,5 л/га.


За консультаціями звертайтесь до представника компанії ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» у Вашому регіоні, або телефонуйте до головного офісу (044) 494-37-04


Тел.:  +38-044-494-37-04 
Факс: +38-044-494-37-05 
Україна, м.Київ 03680
вул. Горького, 172, 10 поверх

GISMETEO: Погода по г.Киев