UARUEN
Товари для населення
Каталог препаратів

РЕКОМЕНДАЦІЇ ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН» ПО КОМПЛЕКСНОМУ ЗАХИСТУ ТОМАТІВ ВІДКРИТОГО ҐРУНТУ  (червень 2017)

На даний момент на Півдні України спостерігається активний ріст томату: як посівного, так і розсадного. Рослини на полях перебувають у різних фазах розвитку: від «бутонізації» до «другої квіткової кисті», - залежно від способу вирощування та термінів посадки.

Основна маса посівного томату висівалась у першій декаді травня і частково постраждала від ґрунтових заморозків, що спостерігалися в південному регіоні країни в ніч з 8 на 9 травня.
Розсадний томат висаджували пізніше – у другій декаді травня, - проте, в цей період температура повітря не була достатньо активною. На протязі 30 днів температура коливалась у діапазоні від от +5 до +30 ⁰С, і це призвело до того, що на сьогоднішній день томати дещо відстають в розвитку. Такі погодні умови спровокували розвиток різноманітних грибкових захворювань, серед яких кореневі гнилі, фузаріозне та вертицильозне в’янення.

КОНТРОЛЬ ХВОРОБ

Для контролю вищезазначених хвороб ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН» рекомендує застосувати японський фунгіцид ТОПСІН-М 500, КС, котрий, завдяки системній дії, швидко розподіляється по рослині, демонструючи одночасно профілактичний, лікувальний та винищувальний ефект. Завдяки тому, що препарат ТОПСІН-М 500, КС ефективний навіть при низьких температурах (+5... - +7° ⁰С), він показує гарні результати в погодних умовах весни цього року. При обробці вегетуючих рослин по листу, препарат оптимально застосовувати з нормою витрати 1,5 л/га при 200 - 400 літрах робочого розчину та 2,0 - 2,5 л/га при застосуванні його через крапельну стрічку, оскільки препарат добре поглинається через кореневу систему томатів і поширюється по всій рослині акропетально.
Хотілося б відмітити важливість контролю бактеріозів томатів у фазі до початку цвітіння. Хороших результатів в боротьбі з різними видами бактеріозів, викликаних бактеріями Erwinia, Pseudomonas, Xantomonas, можливо досягти за допомогою обробки біологічним бактерицидом  КАЗУМІН 2Л, ВР із нормою внесення 3,0 - 3,5 л/га та контактним препаратом, який містить в своєму складі мідь, МЕДЯН ЕКСТРА 350, КС із нормою 2,0 -2,5 л/га. Дані препарати можна застосовувати, також, і в баковій суміші: КАЗУМІН 2Л, ВР 2,0 -2,5 л/га та МЕДЯН ЕКСТРА 350, КС 1,5 - 2,0 л/га.
Практичний досвід в Україні показує, що застосування цих препаратів окремо з інтервалом 7-8 днів і нормами 3,5 л/га та 2,5 л/га, відповідно, контролює бактеріози ефективніше, ніж їх застосування в бакових сумішах з нижчими нормами .
Обробка томату препаратом МЕДЯН ЕКСТРА 350, КС із нормою 2,0 - 2,5 л/га актуальна на протязі всього періоду вегетації, за винятком обмежень у період цвітіння. Рекомендується обмежити використання препарату в цей період, оскільки всі продукти, що містять мідь, мають властивість «підпалювати» квіти томату. Варто звернути увагу ще й на той факт, що період цвітіння томату досить тривалий, і тут, також, слід подбати про захист рослин від бактеріозів. Норма препарату МЕДЯН ЕКСТРА 350, КС в період цвітіння томату не повинна перевищувати 0,8 л/га (ця норма застосування достатня для профілактики виникнення бактеріозів, але недостатня для контролю грибкових захворювань, наприклад, фітофторозу).
Відповідно до прогнозу синоптиків, у наступні декілька днів очікується підвищення температури навколишнього середовища, що може викликати розвиток різноманітних грибкових захворювань, найбільш небезпечним серед яких вважається фітофтороз.
Для контролю даного захворювання компанія ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН» пропонує комплекс препаратів, котрі необхідно застосовувати з інтервалом в 7-14 днів, в залежності від виду препарату (системний чи контактний) та темпів розвитку інфекційного фону.
Препарат КОЛЬТ 690, ЗП – контактно-системний фунгіцид, що забезпечує надійний контроль фітофторозу та альтернаріозу із нормою внесення 2,0 кг/га. Даним препаратом можна працювати протягом усього періоду вегетації, в тому числі і під час цвітіння.
Препарат ПЕНКОЦЕБ, ЗП (манкоцеб) - профілактичний контактний фунгіцид, що демонструє відмінну профілактичну дію проти проявів фітофторозу та альтернаріозу з нормою внесення 1,2 - 1,6 кг/га.
Слід звернути увагу на ще один манкоцеб-вмісний препарат  МАНЗАТ, ВГ, в якому діюча речовина знаходиться в новій формуляції – гранули. Гранули добре диспергуються у воді, частки речовини більш дрібні, порівняно з порошковими продуктами, що в свою чергу забезпечує якісніше покриття оброблюваної листкової поверхні і підвищує ефективність роботи препарату.
В роботі по контролю фітофторозу в складних погодних умовах добре себе зарекомендував японський препарат РАНМАН ТОП, КС. Це контактний фунгіцид з унікальним механізмом дії, що володіє профілактичним і лікувальним ефектом (24 години після інфікування), контролює фітофтороз на всіх стадіях його розвитку. При рясних опадах (близько 80 мм), препарат показує відмінну стійкість до змивання, він безпечний для корисної ентомафауни, бджіл і джмелів. При застосуванні препарату повністю відсутня фітотоксичність і сліди від обробки на плодах. РАНМАН ТОП, КС має короткий період до збору врожаю, що становить 7 днів.

ЗАХИСТ ВІД ШКІДНИКІВ

Не слід забувати і про шкідників томатів, таких як совки, білан капустяний, молі, колорадський жук, тля, трипси та інші. Незважаючи на те, що температура навколишнього середовища до сьогоднішнього дня не сприяла масовому розвитку шкідників і вони не перевищили економічний поріг шкодочинності, необхідно проводити моніторинг контролю шкідників за допомогою феромонних пасток, візуального огляду або через агролабораторію. При перевищенні економічного порогу шкодочинності компанія ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН» рекомендує двокомпонентний потужний інсектицид ІНАЗУМА, ВГ, який має системну та контактну дію, забезпечує контроль основних шкідників томатів з нормою застосування 0,3 - 0,4 кг/га.

ЗАХИСТ ВІД БУР’ЯНІВ

Не менш важливим питанням при вирощуванні томатів є гербіцидний захист від однорічних та багаторічних злакових бур'янів.
Високою ефективністю у боротьбі з бур'янами на посівах томату вирізняється препарат ТАРГА СУПЕР, КЕ. Препарат дуже м'який, безпечний для культурних рослин, швидко абсорбується поверхнею листка бур'яну. Дощ, що пройшов через годину після застосування препарату, не знижує його ефективність. Норми застосування: 1,0 - 1,5 л/га проти однорічних злакових бур'янів і 2,0 - 2,5 л/га - проти багаторічних.


За консультаціями звертайтеся до представника компанії ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» у Вашому регіоні, або телефонуйте в головний офіс (044) 494-37-04

Тел.:  +38-044-494-37-04 
Факс: +38-044-494-37-05 
Україна, м.Київ 03680
вул. Горького, 172, 10 поверх

GISMETEO: Погода по г.Киев