UARUEN
Товари для населення
Каталог препаратів

РЕКОМЕНДАЦІЇ ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН»
ПО ЗАХИСТУ ВИНОГРАДНИКІВ У ВЕСНЯНИЙ ПЕРІОД (травень 2017)

Погодні умови, що склалися по всій території України наприкінці квітня - різке зниження температури, сніг, що випав в деяких регіонах, - мали негативний вплив не лише на озимі культури, а й на багаторічні насадження, зокрема, на виноград. На сьогоднішній день, завдяки своєму пізньому розвитку, більшість виноградних насаджень знаходяться у задовільному стані. Однак, заморозки все ж завдали локальної шкоди виноградникам, котрі розташовані по балках, а також тим, що через сортові особливості почали раніше розвиватися.

Контроль хвороб
Раптове похолодання спровокувало стресовий стан у рослин, що в свою чергу становить загрозу масового ураження винограду інфекційними захворюваннями, зокрема чорною плямистістю (ознаки даної хвороби проявляться трохи пізніше - в літній період), та іншими небезпечними захворюваннями, через пошкоджені морозом ділянки (морозобоїни). Крім того, мертві ділянки листка при вологій погоді схильні до ризику появи та розмноження на них сапрофітних грибів.
Виходячи з вищевикладеного, компанія «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН» рекомендує провести профілактичну обробку виноградників препаратом МЕДЯН ЕКСТРА 350, КС для запобігання епіфітотійного розвитку чорної плямистості на ранній стадії розвитку рослини. МЕДЯН ЕКСТРА - препарат, що містить мідь, має в своєму складі прилипач, завдяки якому він набагато краще утримується на восковій поверхні листка, стійкий до змивання та негативного впливу погодних умов (дощ, туман, роса). Використання даного препарату із нормою 2,5 л/га в період вегетації дозволить також запобігти розвитку таких захворювань винограду, як мілдью, антракноз і бактеріози.
Щоб захистити виноградники від таких хвороб, як оїдіум та сіра гниль, небезпечність виникнення яких виникає в період вегетації, рекомендується провести своєчасне обприскування. В даному випадку актуально застосувати оригінальний японський препарат системної дії ТОПСІН-М 500, КС. Особливістю цього фунгіциду є те, що він ефективний не лише в боротьбі із оїдіумом, а й має сильний лікувальний ефект, стимулює швидке загоєння ран, одержаних механічним шляхом чи в результаті підмерзання, відмінно працює при понижених температурах (+5 ..+ 7⁰С), а також має побічну системну дію на чорну плямистість. Норма застосування препарату ТОПСІН-М складає 1,5 л/га.
При проростанні 50% пагонів на 10 см, необхідно провести першу обробку від мілдью. В даному випадку актуально застосувати препарат ПЕНКОЦЕБ, ЗП або МАНЗАТ, ВГ. Обидва фунгіциди мають контактну дію, можуть застосовуватися протягом усього вегетаційного періоду, а також мають додаткову профілактичною дію на чорну плямистість. Також діюча речовина цих препаратів містить Zn і Mn, завдяки яким рослина отримує додаткове позакореневе живлення. Норми застосування: ПЕНКОЦЕБ – 3,0 кг/га, МАНЗАТ – 2,4 кг/га.

Захист від шкідників

Залежно від температурного режиму, в першій декаді травня, починається літ гронової листовійки. Це один з найбільш небезпечних шкідників для винограду, при ігноруванні симптомів появи якого втрати врожаю можуть бути катастрофічними і складати до 25-30%. Вирішити дану проблему допоможе використання контактного інсекто-акарициду БАЛАЗО, КЕ із нормою застосування 0,3 л/га. Цей препарат допомагає контролювати не лише широкий спектр шкідників, він ефективний також у боротьбі з кліщами. Крім того, препарат набагато стійкіший до підвищених температур порівняно з іншими піретроїдами.
Кліщі пошкоджують виноградні насадження протягом усього їх вегетаційного періоду. Павутинний кліщ і виноградний зудень - найбільш поширені та небезпечні види кліща.
Найдоцільнішим буде застосування захисних засобів проти кліщів ранньою весною. У цей період, під час виходу із зимівлі, відбувається розпускання бруньок та розвиток перших листків. Для захисту виноградників від кліща необхідно використовувати спеціалізовані препарати. Найбільш ефективні акарициди - САНМАЙТ, ЗП і НІССОРАН, ЗП. Акарицид САНМАЙТ впливає на всі фази розвитку кліща і починає діяти вже через 15 хвилин після внесення, температурний режим мало впливає на ефективність препарату. Норма застосування препарату САНМАЙТ, ЗП для боротьби з кліщем – 0,7 – 0,9 кг/га. НІССОРАН, ЗП із нормою застосування 0,3 – 0,35 кг/га має сильну трансламінарну дію, також він діє на яйця, личинку і німфу кліща, окрім того стерилізує дорослих комах (вони відкладають нежиттєздатні яйця).
Для більш ефективного покриття поверхні в суміші з акарицидами рекомендується використовувати ад'юванти СКАБА, КЕ з нормою 0,1 л/га або ОЛЕМІКС 84, КЕ з нормою 1,0 л/га. Дані препарати посилюють контактну і проникаючу дію акарицидів, зменшують втрати діючих речовин при змиванні опадами, поліпшують рівномірність покриття робочим розчином поверхні виноградного листка.

За консультаціями звертайтеся до представників компанії
ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» у Південному регіоні:
Ігор Мусіч (Одеська обл.) - (050) 310-09-61,
Костянтин Лагутенко (Херсонська та Миколаївська обл.) - (050) 383-56-72,
або телефонуйте в головний офіс - (044) 494-37-04

Тел.:  +38-044-494-37-04 
Факс: +38-044-494-37-05 
Україна, м.Київ 03680
вул. Горького, 172, 10 поверх

GISMETEO: Погода по г.Киев