UARUEN
Товари для населення
Каталог препаратів

Нові елементи технології захисту промислових плодових насаджень від ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн»

З року в рік в Україні зростає кількість молодих інтенсивних плодових насаджень, а сучасне українське садівництво з року в рік стає все більш інформованим, кваліфікованим та професійним. Сучасні агрономи та фермери-садоводи постійно вдосконалюють свої системи захисту, переймають передовий досвід Європейських садоводів, все більше звертають увагу на питання екологічної безпеки.

ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн», являючись членом групи компаній СУМІ АГРО ЄВРОПА, постійно переймає досвід Європейських країн, проводить семінари за участю провідних українських та європейських спеціалістів та науковців, розширює лінійку засобів захисту, проводить дослідження та шукає нові «ніші» для використання вже відомих препаратів. Працюючи вже більше 10 років на українському ринку, компанія ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» виражає вдячність всім садоводам, які на протязі багатьох років прислухаються до рекомендацій наших спеціалістів і впроваджують у виробництво нові підходи в системі захисту садів.

Одним із таких напрямків, який останні роки пропагує наша компанія – є комплексний підхід до боротьби із шкідниками саду. На цьогорічних садових семінарах, що традиційно відбувалися в зимовий період, було приділено велику увагу боротьбі із шкідниками в ранньовесняний період, що дозволяє суттєво знизити їх популяцію і підвищити ефективність всієї інсектицидної системи захисту. У боротьбі із деякими шкідниками (наприклад: щитівки, грушевий галовий кліщ, кров’яна попелиця та інші) рання весна є найкращим часом проведення обробітків для досягнення максимального біологічного і економічного ефекту. Тут ключовим моментом є проведення «омивання» дерев 2%-ним розчином препарату ОЛЕМІКС® 84, к.е., що дозволяє суттєво зменшити популяцію шкідників, які зимують на деревині. Особливу увагу потрібно звернути на кількість води, що використовується для проведення такої обробки. В молодих садах зазвичай застосовують 600-800 л води на 1 га, і в такому випадку норма витрати препарату складає 12-16 л/га, а в садах старшого віку – 800-1000 л води на 1 га, тобто препарату 16-20 л/га. Цього року в інтенсивних садах по такій схемі ранньовесняне обприскування садівники провели на площі понад 1 тис. га.

павутинний кліщВже традиційно, на початку сезону, ми нагадуємо про важливість боротьби із кліщами і використання для цієї мети специфічних акарицидів. Адже застосування препаратів, що мають побічну дію на кліщів, лише частково знімає цю проблему, так як ці препарати впливають лише на дорослих особин кліщів (імаго). Потрібно враховувати, що в популяції кліщів в період вегетації зазвичай присутні одночасно різні стадії розвитку (яйця, личинки, німфи, імаго). Після обробки препаратами з побічною дією проти кліщів кількість дорослих особин відновлюється вже через 10-12 діб, до того ж не слід забувати, що непоправної шкоди рослині завдають не лише дорослі кліщі, а й личинки та німфи. При боротьбі з кліщами на перше місце виходить своєчасний моніторинг та знищення популяції на стадії яєць і личинок, щоб запобігти масовому зараженню дорослими особинами кліща. Проти яєць та личинок добре працює оригінальний японський акарицид НІССОРАН®з.п. (0,3-0,6 кг/га). Обприскування краще проводити до появи популяції кліщів першої генерації. Якщо ж час втрачено, і кількість дорослих особин перевищує ЕПШ, то для повного та швидкого знищення популяції дорослих кліщів допоможе японський акарицид САНМАЙТ®з.п. (0,5-0,9 кг/га). Його використання в літній період є «пожежним» заходом і дає змогу навіть виправити допущені раніше помилки, адже цей акарицид працює проти всіх стадій розвитку кліща. Обидва препарати є безпечними для довкілля та корисної ентомофауни та дозволені до використання в Євросоюзі у інтегрованих системах захисту плодів, ягід та овочів. Нагадуємо, що для уникнення резистентності дані препарати не варто використовувати частіше, ніж один раз на сезон! Обприскування має бути дрібнодисперсним та щільно покривати всю листову поверхню, оскільки кліщі зазвичай знаходяться у важкодоступних місцях.

цвітіння садуВ черговий раз звертаємо увагу на важливість застосування інсектицидів в період цвітіння яблуні. Багато садоводів до сих пір вважають недопустимим проведення обприскувань в період цвітіння саду, так як побоюються пошкоджень квіток і знищення медоносних бджіл. Але на сьогоднішній день для більшості прогресивних садівників це питання вже вирішено – застосовувати інсектициди в період цвітіння необхідно! Адже пошкодження, які можуть бути завдані в цей період, наприклад яблуневим пильщиком, призводять до серйозних втрат врожаю та його товарних якостей (пошкоджені деформовані плоди).

Масовий літ плодового пильщика співпадає із початком цвітіння, деякий час комахи харчуються нектаром, потім спарюються, і самки проводять яйцекладку в чашолистики чи в квітколоже, відкладаючи по одному яйцю в квітку. Частина яєць відкладається в бутони до їх розкриття. Відродження личинок співпадає із кінцем цвітіння і продовжується 7-14 днів. Личинки харчуються зав’яззю, а потім переходять на молоді плоди. Кожна личинка пошкоджує від 3 до 6 плодів. Отже боротися із цим небезпечним шкідником потрібно в період масової яйцекладки («відокремлення бутонів – початок цвітіння», проти дорослих комах) та на початку відродження личинок («опадання пелюсток»). Найкращим рішенням захисту саду в період цвітіння від комплексу шкідників, в тому числі яблуневого плодового пильщика, є використання інсектициду МОСПІЛАН®р.п. в нормі 0,2 – 0,25 кг/га. Як вже підтверджено багаторічним досвідом як європейських, так і українських садоводів, цей препарат має відмінну ефективність проти всіх шкідників в саду (окрім кліщів), тривалий період захисту і є абсолютно безпечним для бджіл та корисних ентомофагів.

Як завжди, у всіх садівників кожного року стоїть питання, як ефективно боротись із яблуневою плодожеркою. Для ефективної боротьби із плодожеркою загальноприйнятим правилом є використання феромонних пасток. Та нажаль, пастки лише сигналізують початок і пік льоту шкідника, але не дають повної картини про початок яйцекладки, що часто призводить до несвоєчасного використання препаратів (рано, чи із запізненням) і в результаті – до втрат врожаю. А при розтягнутому льоті і нерівномірній яйцекладці два спеціальних обприскування проти плодожерки являються взагалі єдиним виходом. В цій ситуації особливості препарат МОСПІЛАН®р.п. – висока інсектицидна активність, потужна системна і трансламінарна дія, подовжений період захисту та ефективна дія на яйця - дають можливість вирішити і цю складну проблему. В боротьбі із плодожеркою МОСПІЛАН®р.п. можна використовувати 2 рази, або чергуючи його із інгібіторами синтезу хітину, такими як РІМОН 10, к.е. Спочатку, згідно показників феромонних пасток, застосовується РІМОН 10, к.е. (0,6 л/га), а потім, через два тижні, використовується  МОСПІЛАН®р.п. (0,2 кг/га). Використавши таку схему, Ви гарантовано захистите свій сад від плодожерки, навіть в складних погодних умовах.

Компанія ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» постійно досліджує власні препарати та вдосконалює технології захисту плодових насаджень. Спеціалісти компанії постійно займаються пошуком, реєстрацією і впровадженням у виробництво нових препаратів, чи вдосконаленням вже відомих препаратів, знаходячи їм нові сфери застосування. Останньою новинкою, яку ми впроваджуємо в системи захисту садів в 2010 році, є фунгіцид ВЕНТОП® 350, SC к.с. (д.р. дитіанон, 350 г/л)
парша яблуніКонтактний фунгіцид ВЕНТОП® 350, SC к.с. виробляється польською компанією АГРОПАК і є одним із базових продуктів в системі захисту яблуневих садів від парші. Діюча речовина дитіанон, добре відома українським садівникам, характеризується як ефективний засіб в боротьбі із паршею яблуні, та має свої унікальні особливості, а саме: ефективний контроль парші за понижених температур (+5-7ºС), висока стійкість до змивання дощем, відсутність виникнення ризику резистентності, безпечність для бджіл і можливість застосування в період цвітіння.

Компанія АГРОПАК, враховуючи потреби садівників, створила фунгіцид ВЕНТОП® 350, SC к.с. із новою покращеною формуляцією – концентрат суспензії. Як і всі препарати у формі концентрат суспензії, ВЕНТОП® 350, SC к.с. в порівнянні із порошковими чи гранульованими препаратами більш зручний у використанні – швидше розчиняється у воді, не забиває фільтри у обприскувачів, та не містить у собі фракцій пилу, легко дозується навіть в малих кількостях. Крім цього, до нової препаративної форми введені спеціальні допоміжні речовини і прилипачі, які додатково підсилюють прилипання препарату та його рівномірне розподілення по опушеній поверхні листя та молодих плодів. Це підсилює стійкість дитіанону до змивання дощем, подовжує захисний період, та покращує ефективність дії препарату в складних погодних умовах.

Препарат ВЕНТОП® 350, SC к.с., завдяки своїм особливостям, є одним із найкращих фунгіцидів в боротьбі із первинною інфекцією парші у весняний період. Найкращим часом застосування є період між фазами розвитку яблуні: «мишаче вушко – лісовий горіх». І особливо – при низьких температурах та в період частих опадів, коли інші препарати погано працюють внаслідок змивання дощем.

Фунгіцид ВЕНТОП® 350, SC к.с. може використовуватися як окремо (1,4 – 2 л/га), так і в сумішах з інсектицидами та фунгіцидами. Суміші із іншими фунгіцидами використовують для розширення спектру дії проти хвороб, зокрема проти борошнистої роси та плодових гнилей, та для підсилення лікувального та викорінюючого ефекту проти парші, коли обробіток проводиться із запізненням і інфекція вже проникла в лист.

ВЕНТОП® 350, SC к.с. стійкий до виникнення резистентності, і при необхідності може застосовуватися послідовно декілька разів (в Європейських країнах препарати на основі дитіанону застосовують до 5 разів за сезон).

ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» позиціонує фунгіцид ВЕНТОП® 350, SC к.с. як один із базових контактних фунгіцидів для боротьби із первинною інфекцією парші в особливо складних погодних умовах, та як надійний компонент для бакових сумішей на протязі всього періоду вегетації.

Засоби захисту саду, які пропонує компанія ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн», далеко не єдині на ринку України, проте ми хочемо підкреслити, що найбільшу цінність мають знання – знання біології розвитку шкодо чинних об’єктів, а також чітке знання специфіки та механізму дії конкретного препарату. Ми спонукаємо вас, шановні садоводи, відмовитись від застарілих шаблонів і вибрати творчий та професійний підхід до сучасної системи захисту саду!
 

Тел.:  +38-044-494-37-04 
Факс: +38-044-494-37-05 
Україна, м.Київ 03680
вул. Горького, 172, 10 поверх

GISMETEO: Погода по г.Киев