UARUEN
Товари для населення
Каталог препаратів

Новинки від ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» для інтенсивного захисту саду

Компанія ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» традиційно приділяє багато уваги питанням пов’язаним із захистом яблуневих садів від хвороб та шкідників. Завдяки плідній співпраці і постійному контакту із садівниками та науковцями ми отримуємо важливу інформацію про нові проблеми, які виникають безпосередньо на виробництві. Кожен рік ми намагаємось вдосконалювати наші технології, переносити в Україну світовий досвід в галузі садівництва та реєструвати нові препарати, які дають можливість отримувати високі і стабільні врожаї.

Починаючи із 2012 року компанія ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» зареєструвала та буде постачати на український ринок декілька нових препаратів, які дозволяють по-новому підійти до вирішення окремих складних питань у захисті промислових плодових насаджень.

Однією із важливих хвороб, яка не так давно прийшла в українські сади, та довгий час не мала ефективного рішення і призводить до значних збитків, є бактеріальний облік. Бактеріальний опік (Erwinia amylovora)  - це бактеріальне захворювання, що проявляється в пошкодженні та відмиранні листя, молодих пагонів, суцвіть та молодих плодів кісточкових культур. Бактеріальним опіком сильно уражуються яблуня, груша, айва, горобина, глід, кизильники.

Збудник бактеріального опіку – бактерія Erwinia amylovora – зимує виключно в інфікованій рослині-господарі. Виразки, що перезимували, є найважливішим джерелом ураження квітів навесні. Бактерії проникають всередину рослини через квіти, пошкодження, тріщини, продихи. З розвитком хвороби бактерії поширюються по корі, гілках і стовбуру, уражуючи все дерево, що призводить до його загибелі.
Шкодочинність збудника значна внаслідок швидкого поширення хвороби. В садах може уражуватись від 20 до 50% насаджень, з яких 10-20% гинуть. В деяких садах опіком уражується до 90% плодових дерев. На уразливих рослинах-господарях інфекція розповсюджується по дереву настільки швидко, що навіть при негайному обрізуванні їх не можна врятувати. Рослини швидко гинуть вже після першого візуального прояву хвороби.

 Бактеріальний опік

До сьогоднішнього дня єдиним методом боротьби було застосування мідьвмісних препаратів, але нажаль це не завжди дає бажані результати, крім того це не дає можливості лікувати вже заражені рослини.

Для вирішення цієї складної проблеми ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» зареєструвала новий японський біологічний фунгіцид Казумін® 2Л, в.р., який має сильну антибактеріальну дію та лікувальний ефект. Казумін® впливає на проліферацію (поділ та розмноження) клітин бактерій зупиняючи синтез білку, впливає на РНК, в результаті чого припиняється ріст і розмноження бактерій.
На відміну від мідьвмісних препаратів, які просто створюють на поверхні рослини захисний екран і перешкоджають проникненню патогенна, Казумін®  завдяки своїм системним властивостям здатний проникати всередину рослини і зупиняти розвиток бактеріального опіку навіть після ураження та появи перших видимих симптомів.

Особливості застосування препарату Казумін® 2Л в садівництві:

• застосовується після перших ознак прояву бактеріозів;
• враховуючи біологію розвитку патогену, основний період застосування  препарату  Казумін®  припадає на період цвітіння;
• за умови сильного ураження, застосовується повторно через 7-10 днів;
• температурний режим для застосування складає +5 - 25°С;
• має сильну дію на паршу яблуні та груші – немає необхідності додавати в бакову суміш  додатковий фунгіцид проти парші!
• препарат має системну дію і переміщується в листках та молодих зелених стеблах.
• завдяки сильній проникній здатності, вже через 6 годин після застосування вплив дощу на дію препарату є мінімальним.
   
Ефективна норма витрати препарату Казумін® 2Л в.р. для боротьби із бактеріальним опіком у садах: 3,0-4,0  л/га. Максимальна рекомендована кількість обробок за вегетаційний період – 3 обробки.

Окремо слід зауважити, що Казумін® є препаратом безпечним для навколишнього середовища (тварин, птахів, бджіл та корисної ентомофауни) та людини – проводити роботи в саду та споживати продукцію оброблену препаратом можна вже наступного дня після обробки.

Друге важливе питання, яке останнім часом стоїть надзвичайно гостро – це пестицидне навантаження на сад. Адже для професіоналів не є секретом, що в сучасних інтенсивних садах для досягнення максимального результату інколи доводиться робити до 20 обробітків за сезон. Окремі високоефективні і популярні діючі речовини можуть використовуватися до 5 і більше разів за період вегетації.

Один із шляхів вирішення цього питання є вдосконалення препаративних форм препаратів. ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» в цьому році починає поставляти українським садівникам новий сучасний фунгіцид Акіра® КС (каптан 370 г/л + рослинна олія 17%). Але на відміну від інших препаратів із вмістом каптану, Акіра® має нову покращену формуляцію (концентрат суспензії) на основі рослинної олії, завдяки чому препарат має кращу розчинність та дозволяє більш рівномірно покривати поверхню листків та плодів. Це дозволяє покращити стійкість препарату до змивання та збільшити період його захисної дії. І найголовніше, що вдалося досягнути, – за рахунок покращення препаративної форми, зменшено пестицидне навантаження на сад на 40% (в розрахунку по діючій речовині), оскільки ефективна норма використання складає 2,5-3,0 л/га!

Акіра® має у собі всі сильні сторони каптану: висока ефективність проти парші та плодових гнилей, безпечність для бджіл та корисної еномофауни, сильна профілактична дію та лікувальні властивості на початковій стадії інфікування. Також Акіра® проявляє відчутну побічну дію на борошнисту росу.
Акіра® дає друге дихання всім відомій діючій речовині, дозволяючи використовувати продукт в більш екстремальних погодних умовах та отримувати чистий врожай.

 Також одним із методів підвищення ефективності пестицидів є застосування ад’ювантів (прилипачів, розповсюджувачів, склеювачів, зволожувачів тощо), та щоб вірно їх застосовувати, потрібно чітко знати, чим вони відрізняються, і в чому можуть бути корисними садівнику.

Першим ад’ювантом від ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» був Олемікс® 84, к.е. на основі мінеральної олії. На польових культурах він застосовується для покращення прилипання робочого розчину до поверхні листя. В садівництві, завдяки своїм особливим фізичним властивостям, набув широкого застосування як препарат для ранньовесняної обмивки дерев проти зимуючих стадій шкідників (2%-а концентрація у робочому розчині).

Починаючи із 2011 року ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» пропонує нові ад’юванти, виробництва англійської компанії ІнтерАгро, які успішно використовуються в багатьох країнах Європи для покращення ефективності пестицидів, і відомі тим, що працюють дуже м’яко, не завдаючи фітотоксичності рослинам.

Ад’ювант Вайс® – це спеціальний прилипач, розроблений для зменшення змивання контактних препаратів опадами. В садівництві використовується під час загрози затяжних дощів і високого ризику розвитку парші з нормою: 0,4 – 0,6 л/га.

Ад’ювант Скаба®  – новітній органосиліконовий ад’ювант, призначений для покращення роботи інсектицидів та фунгіцидів. Скаба®  поєднує в собі властивості «супер-розповсюджувача» та прилипача. Робочий розчин із ад’ювантом Скаба®  краще покриває опушені поверхні та поверхні із восковим нальотом, і дозволяє розчину потрапити в важкодоступні місця. Застосовуючи із системними інсектицидами, ми суттєво підвищуємо їх стартову контактну дію, а також, за рахунок кращого проникнення розчину у важкодоступні місця, збільшуємо ефективність роботи інсектицидів проти таких шкідників, як: листоблішки (медяниці), попелиці (в тому числі кров’яна попелиця), листовійки, плодожерки, щитівки та кліщі. Застосування ад’юванту Скаба®  із контактними фунгіцидами дозволяє краще розподілити препарат по поверхні листа, завдяки чому зменшується можливість проникнення патогену. Для кращої роботи системних фунгіцидів, для їх проникнення у лист, дуже важливим є висока зволоженість листової поверхні. Ад’ювант Скаба® сприяє зменшенню випаровування робочого розчину, і в той же час рівномірно розподіляє розчин на поверхні листа та утримує його від стікання. Рекомендована норма застосування ад’юванту Скаба®  в садах: 0,2-0,3 л/га

ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» тісно співпрацює з українськими садівниками, щороку пропонуючи нові рішення для вирішення складних проблем у захисті садів. Ви завжди можете звернутись до наших спеціалістів для отримання професійної консультації за телефоном: (044) 494-37-04.
 

Тел.:  +38-044-494-37-04 
Факс: +38-044-494-37-05 
Україна, м.Київ 03680
вул. Горького, 172, 10 поверх

GISMETEO: Погода по г.Киев