UARUEN
Товари для населення
Каталог препаратів

«ВПЕРЕД В ЕКОЛОГІЧНЕ МАЙБУТНЄ!»
Перше засідання «Клубу Професійних Садівників «SUMI САД» відбулося у Чернівецькій області

Які передові тенденції у садівництві? Що чекає Україну в найближчому майбутньому? Як збільшити врожаї та прибутки? Що потрібно для розширення ринків збуту? Ці та багато інших питань вже давно цікавили українських садівників.
У Чернівецькій області садівництвом та ягідництвом займається чи не кожна родина. Вирощуванням плодів у цьому регіоні зайняті понад 200 підприємств та фермерських господарств, а за останні 15 років площа плодово-ягідних насаджень в області зросла на 20%. І кожен садівник тут прагне покращити свої знання й навики, щоб наростити потужності та збільшити прибуток.
Тож недарма компанія ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН» провела перше засідання «Клубу Професійних Садівників «SUMI САД» у селі Рідківці Чернівецької області на базі Фермерського Господарства «МакоСад», яке було засноване у 2000 році родиною Макаренків і спеціалізується на професійному вирощуванні плодових та ягідних культур.


Першими членами клубу стали біля 50 садівників Чернівецької, Тернопільської, Львівської, Вінницької і, навіть, Херсонської областей, що, незважаючи на дощову погоду, завітали до Рідківців.
Експерти ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН», відкриваючи засідання, представили оновлені системи захисту плодових та ягідних культур, анонсували новинки компанії, ознайомили присутніх з новітніми напрямки й технологіями, які впроваджує компанія.
Родзинкою заходу став виступ міжнародного експерта з садівництва – Петера Ван Аркеля, якого запросили спеціально до відкриття клубу.

Петер Ван Аркель - авторитетний експерт сектору плодових культур з досвідом більше сорока років. Спеціалізується на формуванні дерев, регуляції врожаю, обрізці, живленні і системі захисту саду. П`ятнадцять років свого життя він присвятив дослідженням впливу регуляторів росту на садові культури.
Виходячи зі свого багаторічного досвіду, Ван Аркель дав садівникам практичні поради по роботі з контактними препаратами в умовах дощової погоди: розрахунку кількості робочого розчину при опадах, змішуваності  контактних та системних препаратів та кількості обробок саду.

На заході, який проходив в інтерактивному режимі, кожен бажаючий міг задати своє питання експерту, але що ж насамперед цікавило садівників?..

БОРОТЬБА З ПАРШЕЮ

Окремою темою розмови стала боротьба з паршею. За словами експерта із Нідерландів, парша «дуже розумна» і боротися із нею треба заздалегідь, не чекаючи на її розповсюдження.
«Влітку в нас, в Голандії, немає парші, тому що ми робимо максимальну кількість превентивних обробок навесні, потім можемо спокійно вирушати на шеститижневі канікули», - відзначив експерт.
Між тим, за його словами, більшість нових препаратів проти парші вже через кілька років втрачають ефективність -  «резистентність виробляється надзвичайно швидко», тому до вибору фунгіциду слід поставитися серйозно.

БОРОШНИСТА РОСА

Проблема з борошнистою росою, за словами Ван Аркеля, існує у тих регіонах, де немає морозної зими. «Якщо взимку температура опускається нижче 20 °С, борошниста роса суттєво пригнічується», - підкреслив експерт, додавши, що ця хвороба розповсюджується у тій місцевості, де має місце висока вологість повітря і високі температури.
Спеціалістами ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» був представлений новий препарат ЮТАКА, СЕ – унікальний трьохкомпонентний японський фунгіцид для контролю борошнистої роси й парші на яблуні, - продукт що добре себе зарекомендував на польових культурах, а сьогодні вже поданий на розширення реєстрації на яблуню.
Завдяки трьом діючим речовинам у складі препарату, ЮТАКА, СЕ має унікальну дію на борошнисту росу (три механізми дії) та починає діяти вже при температурі повітря +5-7⁰С.

Як високі температури впливають на роботу системних препаратів?

«Системні препарати, що існують на ринку, потребують високих температур. При низьких температурах вони не спрацюють. Для ефективної роботи більшості фунгіцидів необхідна температура не нижче 12⁰С. Проте іноді погодні умови зобов’язують нас проводити обробку при низьких температурах, тому треба вибирати препарати, які відповідають цим умовам».
Японський системний фунгіцид ТОПСІН-М 500, КС добре відомий українським садівникам, як надійний, перевірений часом продукт, що ефективно працює навіть при понижених температурах (+5..+7⁰С). Він має сильну лікувальну та профілактичну дію на борошнисту росу, паршу, філостиктоз, плодові гнилі та ін.

Як щодо змішуваності компонентів?

«До мене постійно телефонують садівники і 70% усіх питань - про змішування» - відповідає експерт, - «чи можу я змішати А та В?, – авжеж. Далі питають про додавання компоненту С, я кажу - добре. Але далі мова заходить про препарат D…і врешті решт у баку вже не лишається місця для води», - жартує Петер.
Чим більше інгредієнтів, і чим вища температура повітря - стверджує експерт - тим більшою стає вірогідність появи «сітки» на плодах. Високі температури обмежують можливості для змішування препаратів. Особливо це стосується змішування фунгіцидів з інсектицидами. Ніколи не змішуйте позакореневі добрива з прилипачами!» – наголошує Ван Аркель, - «Неправильна суміш може призвести до утворення осаду в оприскувачі, пошкодженням листкової поверхні, або навіть плодів».
А відповідаючи на питання про заміну перевірених зареєстрованих препаратів авторитетних хімічних компаній більш дешевими «аналогами» (генериками), що існують на ринку, Ван Аркель підкреслив, що у Нідерландах не люблять «тринькати гроші»: «ми – європейці, віддаємо перевагу перевіреним та офіційно зареєстрованим засобам, адже така «економія» може коштувати занадто дорого».

«Чи обприскують у Нідерландах яблуневі сади молоком?» - лунає питання до європейського експерта із залу. Більшість присутніх здивовано переглядаються.

«Так, я чув про такі досліди», - відповідає Петер,  - «і чув, також, що ця практика мала успіх в боротьбі з попелицями. «Дідівські» методи захисту саду іноді й справді допомагають зменшити пестицидне навантаження на сад, проте це не вирішить основних проблем.
В Європі гостро стоїть питання безпечності продуктів харчування, відсутності у плодах шкідливих залишків, тож все більшої популярності набирають біопрестициди та біостимулянти. «Майбутнє за біопродуктами!» - підкреслює експерт - «Але не слід забувати й про хімічними препарати, адже природа постійно готує нам сюрпризи».
Підняли також і питання досягнення оптимальної урожайності, найбільш популярних сортів яблук в країнах Європи, температурних коливань, що несуть за собою великі ризики для садівництва, стан ґрунту – болюче питання рослинництва.
Все більше європейських фермерів занепокоєні питанням виснаженості ґрунтів і вдаються до різноманітних методів аби залишити нащадкам родючі землі.
Експерт однозначно дав зрозуміти, що Європа крокує до екологічного садівництва і з кожним роком посилює обмеження до хімічних залишків у плодах.
Ван Аркель підкреслив, що навіть мережі супермаркетів можуть створювати власні правила і встановлювати обмеження на прийом товарів.
«За органічним садівництвом майбутнє!» - резюмував Ван Аркель.
Далі гості вирушили безпосередньо в сад, щоб на власні очі подивитися на дослідні ділянки ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн», і впевнитися в чудових результатах.

Тут, в саду ФГ «МакоСад» на груші та яблуні застосували біопрепарати АМАЛГЕРОЛ, ЕВ та КІНАКТИВ ФРУТ, РК, від чого плоди стали однорідними за розміром та кольором. Крім того, препарат КІНАКТИВ ФРУТ, РК (спеціальний набір амінокислот для плодових культур) покращує смакові якості та лежкість плодів, та не має терміну очікування до збору урожаю. І зовсім скоро агроном ФГ «МакоСад» обіцяв поділитися результатами.
Традиційно, дерева черешні, яблуні та груші були оброблені японським інсектицидом МОСПІЛАН, ВП, і це допомогло уберегти їх від комплексу небезпечних шкідників, що найбільш дошкуляли цього року: попелиці, плодожерка, вишнева муха та ін. До того ж цей препарат можна використовувати в період цвітіння -  він абсолютно безпечний для бджіл та джмелів.
По завершенню інтерактивного спілкування з міжнародним експертом, садівників, а уже й почесних членів «Клубу Професійних Садівників», чекав приємний сюрприз – розіграш препарату АМАЛГЕРОЛ, ЕВ.
Словами вдячності завершив засідання Леонід Макаренко – голова Фермерського Господарства «МакоСад», де в сучасному саду мають чималий досвід застосування препаратів ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн».

Компанія ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» з 2017 року взяла курс на біологізацію, долучившись до загальної тенденції групи компаній «Sumi Agro Europe». Так, в портфоліо компанії з’явилась окрема лінійка біологічних продуктів «SeiPro».

Біостимулянт та біоактиватор ґрунту АМАЛГЕРОЛ, ЕВ за дуже короткий термін став відомим серед українських фермерів і викликав справжній фурор на ринку завдяки своїй унікальній дії.
«Він є природним гіберліном, що здатен стимулювати ріст рослини» - коментує Петер – «адже він містить природні екстракти рослин та інші надзвичайно цінні для розвитку рослини компоненти».
Чернівецькі садівники вже добре знають продукт, адже ті, хто застосували АМАЛГЕРОЛ, ЕВ напередодні заморозків чи під час посухи, уберегли свої врожаї. Товарний вигляд, однорідність яблук та груш, насиченість кольору черешні, рясна зав’язь суниці – заслуга препарату АМАЛГЕРОЛ, ЕВ.
Озброєні новими цінними знаннями, гості заходу повернулись до своїх господарств, щоб найближчим часом втілити їх на практиці.

Тел.:  +38-044-494-37-04 
Факс: +38-044-494-37-05 
Україна, м.Київ 03680
вул. Горького, 172, 10 поверх

GISMETEO: Погода по г.Киев