UARUEN
Товари для населення
Каталог препаратів

Озимій пшениці – особливий підхід!

Одними із захворювань озимої пшениці, які останнім часом завдають серйозних втрат і погано піддаються контролю, є кореневі гнилі та фузаріоз колосу.


Кореневі гнилі – це прояви захворювань, викликаних різними патогенами, що призводять до пошкодження та загнивання кореневої системи та нижніх частин стебла, а при більш сильному ураженні, навіть листового апарату та колосу. В результаті, ми отримуємо зріджені сходи, ослаблені посіви, вилягання посівів, суттєвий недобір врожаю та щупле зерно.
кореневі гнилі зернових

Помилково вважати, що протруєння насіння може в повній мірі проконтролювати розвиток кореневих гнилей. Це в більшій мірі стосується фузаріозної кореневої гнилі, а інші (наприклад: церкоспорельозну кореневу гниль (ламкість стебла) та гельмінтоспоріозну кореневу гниль)  необхідно контролювати в період виходу в трубку, так як інфекція зберігається в основному на рослинних рештках, й інфікування відбувається у весняний період за умови понижених температур. Це основні види кореневих гнилей поширених в Україні, боротьбу з якими потрібно проводити у весняний період, і для розвитку яких достатньо незначних позитивних температур (+5-10°С). Саме таким препаратом, що може ефективно працювати при понижених температурах, є ТОПСІН-М®– він ефективно контролює ці види гнилей, а також борошнисту росу, буру іржу та септоріоз, якщо вони є присутніми на момент проведення обприскування.

З 2010 року компанія ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» зареєструвала відомий японський препарат ТОПСІН-М® у новій покращеній формуляції – концентрат суспензії. І уже в 2011 році багато аграріїв переконалися у зручності використання нового ТОПСІН-М, 500 к.с. саме на польових культурах. Ми рекомендуємо дворазове використання:
1) у ранньовесняний період – для контролю кореневих гнилей;
2) у фазу цвітіння – для захисту від хвороб колосу, а особливо – від фузаріозу.


 Топсін-М на зернових

В серйозних господарствах, де планується отримання високих врожаїв обов’язковим заходом є обробіток в фазу цвітіння проти фузаріозу колосу, збудником якого є гриб Fusarium graminearum (Giberella zeae).
Ураження фузаріозом усього колоса знижує урожай на 87%, половини - на 76%, третини колоса – на 44%. Внаслідок фузаріозного ураження знижується схожість насіння, маса 1000 насінин та кількість зерен у колосі. Маса насіння може зменшитися на 64%, кількість зерен у колосі – на 46%, маса 1000 насінин – на 45%. Окрім цого, що фузаріози зернових культур призводять до значних втрат урожаю, вони погіршують якість вирощеної продукції: вміст протеїну в зерні пшениці, ураженому F. culmorum, зменшується, порівняно зі здоровим, на 0,1-0,5%, маса насіння - з 39,5-51 до 29-46,5 г, "сира" клейковина - з 29,2 до 14,7-22%. При цьому погіршуються якість борошна й хліба.

ТОПСІН-М® зарекомендував себе в світі та в Україні, як препарат, що чудово працює проти фузаріозу колосу на зернових культурах, зокрема в Німеччині та Угорщині цей препарат активно застосовується під торговою маркою DON-Q.

Особливості застосування проти хвороб колосу

1. ТОПСІН-М має сильну і цілеспрямовану дію проти фузаріозу, запобігає утворенню мікотоксинів;
2. Препарат системної дії, швидко переміщається в рослині та потрапляє в необроблені частини рослин;
3. Препарат необхідно застосовувати в період від початку і до кінця цвітіння, визначаючи точний час обробітку в залежності від погодних умов;
4. Один із найбільш економічно доцільних фунгіцидів в боротьбі із фузаріозом колосу.
5. При необхідності може застосовуватися в суміші з іншими фунгіцидами.

Застосування фунгіциду ТОПСІН-М® на зернових культурах дає можливість з високою ефективністю контролювати хвороби в складних погодних умовах та суттєво заощадити кошти, адже його біологічна та економічна ефективність при використання в ранньовесняний період, і особливо – в фазу цвітіння для захисту від фузаріозу колосу, є однією із найкращих серед існуючих фунгіцидів.

Тел.:  +38-044-494-37-04 
Факс: +38-044-494-37-05 
Україна, м.Київ 03680
вул. Горького, 172, 10 поверх

GISMETEO: Погода по г.Киев