UARUEN
Товари для населення
Каталог препаратів

Астрел Плюс® та Топсін®-М у системі захисту кукурудзи та соняшнику в умовах 2014 року


         Цього сезону зберіглася тенденція минулих років — посівні площі соняшнику (5 150 тис. га) та кукурудзи (4 715 тис. га) впевнено посіли лідируючі позиції у структурі посівних площ сільськогосподарських культур України та поступилися лише пшениці (6 063 тис. га). У багатьох господарствах кукурудза і соняшник стали провідними культурами, технологіям вирощування яких приділяється максимум уваги. Звичною картиною вже стає планування врожаю кукурудзи понад 90 ц/га та соняшнику більш як 30 ц/га. Таких високих результатів без використання інтенсивної технології вирощування досягти неможливо. Господарники це розуміють і все більше уваги приділяють інноваційним елементам технології вирощування, одними з яких є застосування ЗЗР.

         Цього року в період першої половини вегетації погода була досить дощовою, що сприяло розвитку бур’янів у посівах кукурудзи та соняшнику. Тому застосування гербіцидів із ґрунтовою дією було надзвичайно актуальним. Так, гербіцид Астрел Плюс, СЕ показав ідеальні результати як на кукурудзі, так і на соняшнику, залишаючи поле чистим від бур’янів до самого збирання врожаю. Особливістю цього гербіциду є поєднання двох діючих речовин, кожна з яких має сильну ґрунтову дію, а завдяки наявності спеціального антидоту, цей гербіцид можна вдало застосовувати на кукурудзі після сходів та до фази 4 листа. Гербіцид Астрел Плюс чудово себе зарекомендував як препарат із широким спектром дії та довготривалим захисним ефектом. В умовах 2014 року гербіцид однаково добре працював як проти дводольних, так і злакових бур’янів, в різні строки внесення та на різних ґрунтах.

   

Тернопільська область, 50 днів після внесення Астрел Плюс, СЕ 3,5 л/га

         Практичні дослідження застосування Астрел Плюс на кукурудзі, що вирощується за системою no-till (нульова технологія), також показали відмінні результати. Для повного контролю бур’янів Астрел Плюс необхідно застосовувати після сівби кукурудзи в суміші з гербіцидом на основі «гліфосату».

         Партнери ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн», які ще не використовували Астрел Плюс, мали можливість ознайомитися з його дією на демонстраційних ділянках та семінарах, що проводилися у різних куточках країни. Зокрема, на семінарах, проведених спільно з компанією «Євраліс», де фермери могли ознайомитися з роботою препаратів компанії «Самміт-Агро Юкрейн», які застосовувались на соняшнику та кукурудзі європейської селекції. 

         Важливо відмітити, що Астрел Плюс досить «м’який» гербіцид, за три роки продажів його в Україні не було відмічено жодного випадку фітотоксичності при його застосуванні на кукурудзі. Також у разі до- тримання всіх рекомендацій виробника препарат демонструє добрі показники і при застосуванні на соняшнику. Єдине застереження — не використовувати його у посівах соняшнику на легких супіщаних та малогумусних ґрунтах, оскільки існує ризик пошкодження при випаданні надмірних опадів. Компанія отримувала лише позитивні результати протягом 3 років продажу препарату, за умови дотримання цих рекомендацій.

         Також слід відмітити, що в останні роки все більше уваги приділяється застосуванню фунгіцидів у посівах соняшнику, особливо в господарствах, які планують отримувати високий урожай, а також у господарствах Західної України, де без застосування фунгіцидів взагалі важко отримати високі врожаї соняшнику.

   

Житомирська область, 43 дні після внесення Астрел Плюс, СЕ 3,5 л/га + гліфосат 1,6 л/га

         Травень-червень 2014 року видався дуже вологим, і тому питання застосування фунгіцидів на соняшнику було актуальним по всій Україні. Враховуючи це, компанія ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» протягом 2013 року проводила офіційні реєстраційні дослідження щодо застосування фунгіциду Топсін-М 500, КС на соняшнику, і вже у 2014 році фермери мали можливість використовувати цей препарат. Фунгіцид Топсін-М вже давно відомий як ефективний препарат на зернових культурах, овочах, садах та цукрових буряках, а з розширенням реєстрації на соняшник аграрії отримали новий потужний інструмент у боротьбі з фомопсисом, фомозом, білою і сірою гнилями. Також, крім високої біологічної ефективності, застосування Топсін-М на соняшнику відрізняється від інших фунгіцидів низькими витратами на 1 га. Саме тому вже в перший рік офіційних продажів багато фермерів скористалися перевагами цього препарату і він був застосований більше ніж на 40 тис. га посівів соняшнику.

     

Астрел Плюс, СЕ 3,5 л/га (Умань, дослідні ділянки компанії «Євраліс» та «Самміт-Агро Юкрейн»)

         Головною умовою ефективного використання фунгіцидів на соняшнику є своєчасність їх застосування та якість проведених обприскувань. Топсін-М застосовується на соняшнику за появи перших ознак захворювання із нормою використання 1,2–1,4 л/га. Перше внесення зазвичай проводиться у фазі розвитку соняшнику 4–6 листків, повторно препарат вноситься за необхідності — через 14 днів. Кількість робочого розчину підбирається таким чином, щоб рослини були рівномірно змочені, починаючи від основи стебла. Ні в якому разі не можна економити на кількості води. Для покращення покриття поверхні рослин, особливо на пізніх фазах розвитку, доцільно застосовувати ад’юванти, наприклад, Скаба, КЕ 0,05–0,1 л/га.

 

Більш детальну інформацію ви можете отримати у фахівців компанії ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» за телефоном: (044) 494–37–04

Тел.:  +38-044-494-37-04 
Факс: +38-044-494-37-05 
Україна, м.Київ 03680
вул. Горького, 172, 10 поверх

GISMETEO: Погода по г.Киев