UARUEN
Товари для населення
Каталог препаратів

Захист озимих зернових культур від хвороб навесні 2010

 

Із року в рік, кожної весни агрономи стикаються із одним і тим же самим питанням: „Яку вибрати систему захисту сільськогосподарських культур, щоб вона була ефективною і економічно виправданою в умовах конкретного року?”. Підбір культур та агротехніка вирощування мало змінюються, проте погодні умови кожного року вносять свої корективи. Особливо це стосується фунгіцидного захисту озимих зернових культур.

Посіви озимої пшениці довгий час знаходяться під впливом несприятливих погодних факторів і можуть бути інфіковані ще із осені, що в умовах помірної, сніжної зими призводить до ураження хворобами, і як наслідок – ослаблення рослин. За даними Українського гідрометеорологічного центру, цьогоріч 13% посівів озимих культур знаходиться в ослабленому та зрідженому стані, а в центральних регіонах під льодовою кіркою знаходиться понад 600 тис. га озимини. За прогнозами метеорологів, весна буде вологою і затяжною, що теж вплине на поширення та розвиток хвороб. В таких умовах особливу увагу слід звернути на розвиток борошнистої роси та кореневих гнилей,  які уражують рослини ще з осені і можуть розвиватися в прохолодний ранньовесняний період чи навіть взимку. До того ж господарствам, які практикують вирощування озимої пшениці по системі No-till, слід бути готовими до прогресування й інших хвороб (особливо, коли пшениця вирощується по стерньових попередниках), зокрема септоріозу, піренофорозу, бурої та жовтої іржі, збудники яких довгий час зберігаються на падалиці та рослинних рештках.

Протруєння насіння добре контролює сажкові хвороби, пліснявіння насіння та в деякій мірі кореневі гнилі, проте має слабку дію, чи навіть зовсім безсиле проти аерогенної інфекції. До того ж, проаналізувавши перелік протруйників для озимої пшениці, ми можемо побачити, що більшість із них містять діючі речовини групи триазолів, а багато препаратів відрізняються тільки назвою, походженням препарату та його якістю, але містять одну і ту ж діючу речовину. Важливим фактором, що впливає на ефективність фунгіцидів, є температурний режим їх роботи. Так найбільш поширені фунгіциди, що містять діючу речовину із класу триазолів, ефективно працюють при температурі +12-14ºС, а препарати що містять діючі речовини із класу стробілурінів +10-12ºС. Але нажаль, більшість патогенів можуть починати інфікувати рослини навіть при температурі +5ºС (це стосується борошнистої роси і кореневих гнилей). Обприскування посівів такими препаратами в холодних погодних умовах не дає бажаних результатів, а затримка із проведенням обприскування (щоб дочекатись більш високих температур) призводить до накопичення інфекції і поширення патогенів. А як відомо, застосування фунгіцидів при високому початковому рівні ураження призводить до зменшення їх ефективності.

В такій складній ситуації, коли довгий час стоїть прохолодна погода, а рівень розвитку хвороб знаходиться в межах порогу шкодочинності (1-5%), найкращим виходом є застосування фунгіциду Топсін-М. Цей препарат є стандартом в захисті від борошнистої роси і може починати працювати при температурі повітря +5-7ºС. Діюча речовина цього препарату – тіофанат-метил – належить до класу бензимідазолів, тому застосування його в системі захисту зернових, насиченій триазольними препаратами, суттєво зменшує ризик виникнення резистентності у патогенів.

Найбільш оптимальним часом застосування фунгіциду Топсін-М в таких умовах є період кущення – початок виходу в трубку. До того ж, використання Топсін-М у цей період буде ефективним проти комплексу інших хвороб, що можуть бути присутні на момент обробітку, а саме – кореневих гнилей, септоріозу листя, бурої та жовтої іржі.

Довгий час фунгіцид Топсін-М мав одну препаративну форму – змочуваний порошок, і виробничниками сприймався як „садовий” препарат. Але починаючи із 2010 року компанія ТОВ „Самміт-Агро Юкрейн” пропонує на ринку України окрім відомого Топсін-М, з.п., вдосконалений препарат із новою формуляцією – концентрат суспензії. Для застосування на озимій пшениці проти основних хвороб Топсін-М 500, к.с. зареєстрований в нормі 1,2 – 1,5 л/га. Окрім озимої пшениці та ярого ячменю фунгіцид Топсін-М 500, к.с. також зареєстрований та ефективно працює на цукрових буряках проти церкоспорозу та борошнистої роси із нормою використання 0,8 – 1,2 л/га. Проводяться дослідження по розширенню його реєстрації в Україні на соняшнику проти фомопсису, білої та сірої гнилей. В Європейських країнах Топсін-М успішно використовують на соняшнику 2 рази: перший раз у фазі 4-6 листків та повторно – проти сірої та білої гнилей в період бутонізації – на початку цвітіння соняшнику.

Оригінальний японський фунгіцид Топсін-М давно і заслужено користується повагою у садівників. Відтепер ми пропонуємо Вам весь комплекс його переваг у зручній для польових робіт препаративній формі концентрату суспензії для вирішення складних питань захисту польових культур, уникнення резистентності та отримання якісного і щедрого врожаю!

Тел.:  +38-044-494-37-04 
Факс: +38-044-494-37-05 
Україна, м.Київ 03680
вул. Горького, 172, 10 поверх

GISMETEO: Погода по г.Киев