РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ГЕРБІЦИДНОГО ЗАХИСТУ СОЇ

В період від сходів до другого-третього трійчатого листка соя росте відносно повільно, тому конкурентоспроможність її по відношенню до бур’янів досить низька. В зв’язку з цим, застосування ґрунтових гербіцидів до сходів культури буде сприяти значному збереженню врожаю.

Внаслідок нерівномірного зволоження, в цей період може відростати дві хвилі бур’янів і традиційні ґрунтові гербіциди, що застосовуються на посівах сої, можуть недопрацьовувати, особливо по другій хвилі бур’янів.

Гербіцид ПЛЕДЖ 50, ЗП є унікальним за механізмом дії серед інших ґрунтових гербіцидів,  відомих на ринку України. Діюча речовина препарату флуміоксазин створює на поверхні ґрунту тонкий гербіцидний екран, який активується  дією світла, проявляючи ефект «спалювання» по відношенню до проростаючих  дводольних бур’янів.

Препарат ефективно контролює широкий спектр таких  дводольних бур’янів, як амброзія полинолиста, щириця звичайна, лобода біла, паслін чорний, гірчаки (види), дурман та інші. Мінімальні опади (4-5 мм), які провокують проростання другої   хвилі бур’янів, активують гербіцидний екран. Це забезпечує подовжену   грунтову дію гербіциду ПЛЕДЖ 50, ЗП. Норма витрати препарату: 0,1 – 0,12 кг/га.

Якщо посіви засмічені великою кількістю однодольних бур’янів та для посилення дії проти підмареника чіпкого і деяких інших важко контрольованих бур’янів, рекомендуємо застосувати препарат ПЛЕДЖ 50, ЗП з нормою витрати 0,08-0,1 кг/га у баковій суміші з ґрунтовим гербіцидом БАМБУ 480, КЕ з нормою витрати 0,15-0,2 л/га.

Для  покращення рівномірності внесення ґрунтових гербіцидів, кращому  закріплення діючих речовин у верхньому шарі ґрунту та запобігання  промивання їх у нижні шари ґрунту під час сильних опадів, рекомендуємо  до робочого розчину додати спеціальний ад’ювант для ґрунтових гербіцидів  РОУБЕК, КЕ з нормою застосування 0,2-0,4 л/га.