ЗАХИСТ ЦУКРОВИХ БУРЯКІВ ВІД ЦЕРКОСПОРОЗУ ВЛІТКУ

На даний момент ми вже пройшли екватор літа. До недавна на більшості територій України стояла спекотна погода, а з початку тижня, практично всі регіони накрили дощі, які забезпечать необхідне для розвитку хвороб зволоження листка. Тож необхідно подбати про захист посівів цукрових буряків від церкоспорозу.

Без перебільшення ця хвороба є однією з найагресивніших листових хвороб цукрових буряків, яка кожного року інтенсивно розвивається на полях протягом літнього періоду вегетації і шкодить аж до кінця вегетаційного періоду.

Вже зараз на бурякових полях помітні перші ознаки прояву церкоспорозу, тож за сприятливих умов, що склалися, хвороба буде стрімко розвиватися та прогресувати. Тривалість інкубаційного періоду церкоспори залежить від зовнішньої температури та вологості повітря. Влітку він триває від 5 до 14 днів, а останнім часом розтягується до 30-40 днів. Конідії можуть утворюватися навіть при температурі від +10 °С. Оптимальною ж температурою є межі від +15 °С  до +30 °С.  При тому, чим спектоніше, тим краще.

Більш важливою для розвитку збудника церкоспорозу є висока вологість повітря, оптимум якої лежить в межах 98-100% (при показнику менше 96% конідії просто майже не утворюються), що приблизно відповідає зволоженості листка упродовж 11 годин. Однак, ці 11 год не обов’язково мають складатися з однієї доби чи ночі. Достатньо двох поспіль вологих росяних ночей, щоб збудник закріпився на листку. Слід розуміти, що для церкоспори волога є критично необхідною лише на момент зараження рослини. Після цього вже не є важливим, сухо чи волого, є дощ чи немає дощу, є роса чи немає. Тобто волога - це фактор, який необхідний для зараження рослини, після цього вона стає другорядним фактором.

Прояви церкоспорозу на цукрових буряках

Для ефективного захисту цукрових буряків від церкоспорозу «Самміт-Агро Юкрейн» має в своєму портфоліо широкий набір фунгіцидів.

Це комбіновані готові до використання фунгіциди та монопродукти, на основі яких можна робити різні бакові суміші та покращувати захист буряків.

ЯМАТО – фунгіцид системної дії,  містить діючі речовини з двох різних класів, проявляє лікувальну та викорінюючу дію проти збудників хвороб, норма витрати 1,3-1,5 л/га.

ЗЕПАН - потужний фунгіцид з трьома діючими речовинами, які доповнюють одна одну та забезпечують високий контроль церкоспорозу, рамуляріозу, борошнистої роси та іржі, норма витрати становить 0,5-0,7 л/га.

ТОПСІН-М – системний фунгіцид, що має лікувальну й профілактичну дію. Норма використання 1,0-1,2 л/га.

Крім того, окремо хочемо наголосити, що оптимальною стратегією при виборі фунгіцидів для контролю церкоспорозу, враховуючи ймовірний розвиток резистентності, є включення в систему захисту контактних фунгіцидів, а саме МЕДЯН ЕКСТРА в нормі 1,5 л/га  (проти церкоспорозу та бактеріозів). Ця технологія для більшості бурякосіючих господарств є новою та незвичною, проте окремі провідні агропідприємства Західної України успішно використовують її вже понад 3 роки. Так, наприклад, лише МЕДЯН ЕКСТРА в минулому році був застосований на площі в понад 10 000 га.

Огляд посівів цукрових буряків. Вінницька обл., ФГ "Надія-М.В.". Дата: 08.07.2022р.

За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до регіональних представників"Самміт-Агро Юкрейн" та офіційних дистриб’юторів компанії у вашому регіоні.