UARUEN
Товари для населення
Каталог препаратів
 

 - НОВИЙ РІВЕНЬ ЗАХИСТУ СОНЯШНИКУ ТА СОЇ

Весна та початок літа цього року були надзвичайно «багатими» на опади, що в свою чергу сприяло активному росту бур’янів, тож в цей рік була чудова можливість проаналізувати роботу ґрунтових гербіцидів в умовах надмірного зволоження. Багато відомих препаратів показали свої сильні та слабкі сторони, але найбільш цікаво було спостерігати за результатами застосування нових гербіцидів. Одним із таких нових гербіцидів, що з’явився на ринку України у 2016 році, був препарат ПЛЕДЖ 50, ЗП.

ПЛЕДЖ 50, ЗП – це новий унікальний японський гербіцид для контролю дводольних бур’янів в посівах соняшнику. Цей гербіцид може бути застосований досходово, як ґрунтовий гербіцид, так і після сходів соняшника. Причому, для його використання в якості страхового гербіциду, не потрібно висівати «особливий» стійкий соняшник. ПЛЕДЖ 50, ЗП можна застосовувати на будь-якому сорті чи гібриді соняшника, не прив’язуючись до селекції чи до виробника насіння.
В чому ж полягає унікальність цього препарату, і як його правильно застосовувати, щоб досягнути гарного результату?

До складу препарату ПЛЕДЖ 50, ЗП входить нова діюча речовина, що має механізм дії відмінний від більшості інших гербіцидів. ПЛЕДЖ 50, ЗП під дією світла та кисню впливає на процес фотосинтезу чутливих рослин, порушуючи утворення хлорофілу. При ґрунтовому застосуванні препарату чутливі бур’яни не проростають, чи одразу після сходів утворюють некрози та гинуть. При внесенні післясходово, чутливі бур’яни отримують характерні опіки, внаслідок чого відбувається їх загибель. Залежно від типу застосування, препарат здатен контролювати проблемні бур’яни, такі як: амброзія полинолиста, канатник Теофраста, види гірчаків, дурман звичайний, лобода біла, паслін чорний, нетреба звичайна та багато інших. Також, ПЛЕДЖ 50, ЗП  - це єдиний препарат, що дуже добре спалює надземну масу берізки польової в посівах соняшника.

З першого погляду може видатись, що це унікальний препарат, і це дійсно так. Але для досягнення очікуваного результату потрібно вміти правильно застосовувати цей продукт. ПЛЕДЖ 50, ЗПП надзвичайно технологічний препарат і не допускає помилок при його застосуванні. Для того щоб розібратися в усіх особливостях цього продукту, слід чітко розділити спосіб застосування - використання його в якості ґрунтового чи страхового гербіциду.


ҐРУНТОВЕ ЗАСТОСУВАННЯ ПЛЕДЖ 50, ЗП НА СОНЯШНИКУ
ПЛЕДЖ 50, ЗП - це контактний гербіцид, що зберігається на поверхні ґрунту та не промивається опадами, попадаючи на поверхню ґрунту, створює захисний екран та перешкоджає проростанню бур’янів. Тож для його ефективної дії потрібно витримати декілька умов, ключовими із яких є -  якість підготовки ґрунту, наявність вологи, гранулометричний склад та вміст гумусу в ґрунті.

1. Підготовка ґрунту – ґрунт повинен бути підготовлений максимально якісно, не допускається наявність грудок, які негативно впливають на розподілення препарату на поверхні ґрунту. Також не рекомендується проводити рихлення міжрядь після застосування препарату, тому що в наслідок цього порушується захисний екран.
2. Наявність вологи – для активації препарату необхідна наявність достатньої вологи у верхньому шарі ґрунту, чи випадання необхідної кількості опадів
3. Гранулометричний склад та вміст гумусу – на більш важких ґрунтах та ґрунтах із підвищеним вмістом гумусу слід застосовувати максимальну норму витрати препарату.

Для контролю злакових бур’янів та розширення спектру дії проти дводольних бур’янів ми рекомендуємо робити бакові суміші із препаратами, що ефективні проти злакових бур’янів. Застережень по сумісності із існуючими на ринку України гербіцидами немає. Також потрібно зауважити, що ПЛЕДЖ 50, ЗП не потрібно заробляти в ґрунт, ні при самостійному застосуванні, ні при внесенні в суміші із іншими гербіцидами.
При застосуванні ПЛЕДЖ 50, ЗП  в якості ґрунтового гербіциду в рекомендованих нормах та при дотриманні технології застосування, не проявляє фітотоксичності на соняшнику. Єдине застереження – ми не рекомендуємо застосовувати препарат на важких глинистих ґрунтах, чи на ділянках, де можливе застоювання води.

ЗАСТОСУВАННЯ ПЛЕДЖ 50, ЗП НА СОНЯШНИКУ В ЯКОСТІ СТРАХОВОГО ГЕРБІЦИДУ
ПЛЕДЖ 50, ЗП це один із небагатьох препаратів, які можна застосовувати підчас вегетації соняшнику проти однорічних дводольних бур’янів, і єдиний препарат, що ефективно контролює берізку польову в посівах звичайного соняшнику. Також цей препарат не лише спалює пророслі бур’яни, а й має ґрунтову дію, таким чином подовжуючи захисний період. Для отримання доброго результату потрібно витримати декілька умов його застосування, а саме: фаза розвитку соняшнику, фаза розвитку бур’янів та сумісність з іншими препаратами.

1. Фаза розвитку соняшнику - це ключове питання. На момент застосування ПЛЕДЖ 50, ЗП соняшник повинен знаходитися у фазі розвитку 2-4 повних пар справжніх листків.
2. Фаза розвитку бур’янів. Для досягнення максимального гербіцидного ефекту бур’яни на момент обробки препаратом ПЛЕДЖ 50, ЗП повинні знаходитися в фазі «сім’ядолі - 1 пара листків», і лише берізку польову ПЛЕДЖ 50, ЗП може спалювати в розмірі до 20см.
3. Бакові суміші.  Слід пам’ятати, що ПЛЕДЖ 50, ЗП неможна застосовувати у бакових сумішах із іншими пестицидами, ад’ювантами, добривами чи стимуляторами росту.

ПЛЕДЖ 50, ЗП при обробці по вегетації соняшнику, при дотриманні технології застосування не спричиняє негативного впливу на подальший розвиток соняшнику та його урожайність, проте в перші 2-3 тижні після застосування, на перших листках, на які потрапив препарат, завжди помітні характерні сліди у вигляді дрібних некрозів. Інколи у агрономе це може викликати стурбованість, проте переживати не варто - соняшник швидко відновлюється, адже точка росту лишається неушкодженою, і вже через 2-3 тижні соняшник знаходиться в доброму стані, а поле стоїть чистим від бур’янів. А вигода від застосування ПЛЕДЖ 50, ЗП завжди переважає можливі ризики.

РОЗШИРЕННЯ РЕЄСТРАЦІЇ ПЛЕДЖ 50, ЗП НА СОЮ
Приємною новиною для аграріїв є те, що застосування ПЛЕДЖ 50, ЗП не обмежується лише соняшником, цей препарат у світі застосовується на багатьох культурах: на кукурудзі, озимій пшениці, картоплі, в саду та ягідниках. Але найбільший ринок для цього продукту це соя. Тож враховуючи особливості препарату і його унікальну здатність контролювати «складні» бур’яни, компанія ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» провела всі необхідні роботи та дослідження для  реєстрації на сою, яка очікується на початку 2017 року. Використання на сої має подібні регламенти застосування, що і на соняшнику, з тією лише різницею, що соя більш стійка до препарату ПЛЕДЖ 50, ЗП і може витримувати вищі норми, а отже ми можемо мати кращий ступінь контролю бур’янів.

Тел.:  +38-044-494-37-04 
Факс: +38-044-494-37-05 
Україна, м.Київ 03680
вул. Горького, 172, 10 поверх

GISMETEO: Погода по г.Киев